Нова дичина. День 92. Кісінджер у 98 років порадив Україні здати території
Sport.ua проводить онлайн-трансляцію подій за четвер, 26 травня
92-й день війни. 26 травня. Президент рф владімір путін продовжує вести агресивну війну в Україні. У зв'язку із воєнною агресією Sport.ua перейшов на спеціальний режим роботи. Сайт висвітлює всі події, що відбуваються в Україні.
Редакція Sport.ua закликає всіх українців:
- Друзі! Робимо все можливе для перемоги! Ми на своїй землі. Правда на нашому боці, ворог буде розбитий, перемога буде за нами! Слава Україні!
Онлайн-трансляція подій, 26 травня
23:59. Вечірнє звернення Президента України Володимира Зеленського
23:30. Повітряні сили знищили ракету класу Х-59, ЗСУ приземлили БПЛА та гелікоптер
Більше ударів крилатими ракетами російські окупанти завдають на Луганському напрямку, у четвер Повітряні сили приземлили одну з них – авіаційну ракету класу повітря-земля Х-59.
Прес-центр командування Повітряних сил: 26 травня активність ворожої авіації дещо знизилася, імовірно через погодні умови, втім, тактична авіація окупантів продовжує цілодобове патрулювання в акваторіях Чорного та Азовського морів та навколо кордонів України.
Складна ситуація для сил оборони лишається на Луганському напрямку. Саме сюди найчастіше прилітають ракети різних типів, випущені літаками окупантів із території росії. Одну з них – авіаційну ракету класу повітря-земля Х-59 збило зенітний ракетний підрозділ Повітряних сил.
Протиповітряна оборона Сухопутних військ вразила один БПЛА Орлан-10, а військовослужбовці однієї з бригад збили ворожий гелікоптер Ка-52 ракетою ПЗРК Стінгер.
У ВС відзначають, що українські винищувачі продовжують патрулювати повітряний простір нашої держави, а ударна авіація Повітряних сил надає вогневу підтримку Силам оборони на Луганському напрямку та в інших операційних районах.
23:00. лавров залякує Захід через постачання Україні зброї
Глава мзс росії сергей лавров заявив, що постачання західними країнами України озброєнь, здатних завдавати ударів по території рф, стануть кроком до неприйнятної ескалації:
«Захід закликав завдати росії поразки на полі бою, а для цього треба війну продовжувати, накачувати озброєннями українських націоналістів, український режим, у тому числі озброєннями, які можуть діставати в рф. Саме таких озброєнь публічно вимагає Зеленський.
Ми застерегли Захід найсерйознішим чином, що вони по суті ведуть проксі-війну з рф руками, тілами, мозками українських неонацистів, але це буде серйозним кроком до неприйнятної ескалації. Сподіваюся, що здорові уми на Заході, там таких ще трохи лишилося, розуміють це.
Якщо говорити про те, хто хоче і хто готовий до переговорів, то ось Зеленський днями давав інтерв'ю і заявив, що він готовий до переговорів, але переговори можуть бути виключно між ним і путіним, нібито ні на якому іншому рівні немає сенсу цим займатися.
Переговори, на його думку, мають відбутися без будь-яких посередників і лише після того, як Україна відновить під своїм контролем територію на 23 лютого. Те, що це несерйозно, не треба нікому пояснювати та доводити. Заходу вигідно таку не дуже інтелектуально мотивовану непоступливість підтримувати. Це також факт».
22:30. Росіяни атакують Сєвєродонецьк, йдуть важкі бої
Російські загарбники намагаються прорватися до Сєверодонецька.
Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай: «Станом на вечір 26 травня росіяни наступають у Боровському, точаться важкі бої на околицях Сєверодонецька, ворог намагається прорватися в місто.
Обласний центр знищують артилерією та авіацією. Наші захисники тримають оборону в районі Золотого та Катеринівки.
Траса Лисичанськ – Бахмут під постійним ворожим вогнем, пересування по ній небезпечне. Можливість підвезення гумвантажів та евакуація населення не втрачена».
22:00. росіяни обстріляли Харків: 9 загиблих, 19 поранених
26 травня російські окупанти обстріляли Харків. Відомо, що загинуло 9 мирних жителів, серед яких немовля. 19 людей отримали поранення, серед них 9-річна дитина.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов: «Ворог підступно обстріляв Харків. Під ударами опинилися Шевченківський та Київський райони, район Павлового Поля.
Закликаю громадян без насущних потреб не перебувати на вулицях. Прислухатися до сигналів тривоги та перебувати під час таких сигналів у укриттях. росіяни стріляють із території Бєлгородської області. На півночі, північно-східному напрямку та на Ізюмському напрямку тривають запеклі бої. Ворог зазнає значних втрат».
Керівник Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що серед загиблих є немовля:
«Коли розпочався обстріл, на вулиці гуляла молода сім'я: дружина та чоловік, у якого на руках був 5-місячний малюк. Чоловік помер одразу, жінку у важкому стані госпіталізували. Згодом поліцейські поліції Харківської області знайшли й тіло дитини. Малюка з рук батька вибуховою хвилею відкинуло вгору на дах під'їзду».
20:45. путін торгується з ЄС: обіцяє постачання зерна в обмін на зняття санкцій
Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі обговорив з путіним вирішення продовольчої кризи.
Італійський уряд: «Обговорення було зосереджено на розвитку ситуації в Україні та зусиллях з пошуку загального вирішення продовжуваної продовольчої кризи та її серйозних наслідків для найбідніших країн світу».
У заяві на сайті кремля йдеться, що путін вважає необґрунтованим звинуваченнями на адресу росії у проблемах із постачанням сільськогосподарської продукції на світові ринки.
путін заявив Драгі, що збої в роботі виробничих і логістичних ланцюжків почалися ще в період пандемії й посилилися після введення санкцій проти рф. При цьому у заяві не вказується, що санкції було введено через воєнне вторгнення росії в Україну.
«путін акцентував, що рф готова зробити свій вагомий внесок у подолання продовольчої кризи за рахунок експорту зерна та добрив за умови зняття політично мотивованих обмежень з боку Заходу», – говориться в повідомленні кремля.
20:00. Окупанти готуються відновити наступ, під Запоріжжя притягли танки Т-62
Генштаб ЗСУ: На території Білгородської та Воронезької областей росіяни готують резервістів та поповнюють запаси, щоб відновити наступ на українські землі.
19:40. лукашенко створює нове командування біля України і допускає війну
Самопроголошений президент рб александр лукашенко заявив, що у збройних силах білорусі створюють нове оперативне командування – південне, при цьому він заговорив про ймовірну війну на території країни.
На думку лукашенка, на білорусь нібито буде чинитися військовий тиск через Польщу, Литву, Латвію, і війська НАТО, які там дислокуються. З цієї причини він вирішив для контролю півдня країни (де рб межує з Україною) створити окреме командування, яке функціонуватиме в умовах воєнного часу.
Вусатий тарган: «Нам планування треба відпрацьовувати в цих умовах, якщо не дай Боже війна, як ми діятимемо».
19:00. Восени створять міжнародний трибунал для путіна
В Офісі президента України очікують, що міжнародний трибунал для покарання вищого військово-політичного керівництва Росії за військові злочини та міжнародного арбітражу для перетворення заморожених активів рф на компенсацію Україні до кінця літа.
Заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов (Радіо Свобода): «Нам би хотілося думати, що до кінця літа ми вийдемо на підписання та подальшу швидку ратифікацію цих документів щодо одного та іншого інституту (міжнародного трибуналу та міжнародного арбітражу для заморожених активів рф).
Оскільки такого в історії ще не було, окремі країни хочуть насамперед обговорити його модель, щоб мати гарантії для себе, що країна-агресор потім не звернеться до міжнародних судових інституцій із позовами проти них. Тому цей скепсис базується зараз швидше не на політичному підґрунті, а саме на юридичному».
Українські юристи, які беруть участь у розробці юридичних підстав для створення трибуналу та арбітражу, сподіваються подолати скепсис міжнародних партнерів найближчим часом.
18:00. Чорноморське узбережжя: є загроза ракетної атаки, а висадка десанту рф малаймовірна
За даними Оперативного командування Південь, загрози ракетних ударів по регіону з моря залишаються актуальними, але спроби висадки ворожого десанту малоймовірні через погану погоду.
«Корабельне угруповання противника в Чорному морі з 6 ВДК і 2 ракетних кораблів не має змін ні у складі, ні у завданнях, що виконуються.
Загрози ракетного удару, зокрема і з моря, залишаються актуальними. Погіршення погоди унеможливлює висадку морського десанту і підвищує загрозу викиду на узбережжя морських мін.
На лінії зіткнення продовжується ведення бойових дій. Ворог, намагаючись зміцнитися на окупованій Херсонщині, розпочав побудову третього рубежу оборони».
17:40. росіяни штурмують одночасно на декількох напрямках, втрати неминучі
Заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що росіяни штурмують українські позиції одночасно на кількох напрямках:
«Нині обстановка на фронті залишається складною та має ознаки подальшого загострення. Противник задіяв усі сили та засоби для захоплення території та оточення наших військ.
Ворог надає вогневий вплив вздовж усієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Ворог штурмує позиції наших військ одночасно на кількох напрямках.
Попереду на нас чекає надзвичайно складний та тривалий етап боротьби з повним визволенням наших територій у міжнародно визнаних кордонах. Треба розуміти, що це війна і, на жаль, втрати нашого боку неминучі».
17:05. російську ракету збили над Сумами
26 травня протиповітряні сили збили ракету російських військ над Сумами.
Голова Сумської ОДА Дмитро Живицький: «Ополудні наші сили ППО збили ворожу ракету над Сумами!»
Також російські окупанти обстріляли Харків, відомо про 4 загиблих.
16:40: Буданов: літало 16 гелікоптерів для допомоги захисникам Маріуполя
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони генерал-майор Кирило Буданов розповів, що всього до захисників Маріуполя в Азовсталь літало 16 військових вертольотів Мі-8 за допомогою, а одного разу із 72 бійцями полку Азов на борту (The War Zone):
«Спеціальну операцію розробили спеціалісти ГУР МО. Загалом було 7 таких місій. Щоразу гелікоптери успішно доставляли необхідне поповнення (для захисників Азовсталі). Але під час п'ятої та сьомої місії два вертольоти збили (на зворотному шляху). Також було знищено ще один гелікоптер, який вилетів на порятунок екіпажу одного з цих двох збитих вертольотів.
У кожній місії летіло два вертольоти, які везли бійцям на Азовсталі їжу, питну воду, медикаменти та боєприпаси. Проте під час однієї місії вилетіло одразу чотири вертольоти. Також вертольотами під час чергової місії привезли 72 бійці з полку Нацгвардії Азов, які посилили підрозділ, що вже знаходився на Азовсталі».
Буданов відмовився сказати, коли відбувалися польоти цих вертольотів та кількість втрат серед українських військовослужбовців.
16:00. росіяни обстріляли Харків: 4 загиблих
Окупанти обстрілюють Харків, вже відомо про 4 загиблих. Влада закликає всіх залишатися в укриттях. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов:
«Просимо мешканців Харкова та району перебувати у укриттях. Окупанти знову обстрілюють обласний центр. За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу 7 людей постраждали. На жаль, 4 загиблих. Інформація про поранених та загиблих ще уточнюється. Закликаю харків'ян не залишати місця безпеки».
З початку доби у Харкові та Харківській області було оголошено 7 сигналів повітряної тривоги. Військова адміністрація повідомила населенню, що йде загроза артилерійського обстрілу по місту та області.
15:30. Гайдай: росіяни пристріляли трасу Лисичанськ – Бахмут, їхати нею небезпечно
Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів, що окупанти не контролюють трасу Лисичанськ – Бахмут, але пристрілялися там, тож українські захисники та волонтери шукають інші шляхи, щоб доставляти вантажі на підконтрольну Україні територію Луганщини.
«Російська армія не контролює трасу Лисичанськ – Бахмут, але її потужно обстрілює. Проїзд цією дорогою дуже ризикований. Гумгрузи будуть завезені, незважаючи ні на що. 50 окупантам з ворожої ДРГ вдалося поставити блокпост на трасі, але українські бійці розбили там окупантів.
росіяни обстрілюють трасу прицільно, тож їхати нею на підконтрольну частину Луганщини небезпечно. В області шукають інші шляхи, як доставляти гуманітарні вантажі. Ситуація дуже важка. Луганщина тримає оборону вже четвертий місяць. Весь цей час росіяни розстрілюють території області без зупинки. Захисники області тримаються і чекають на прибуття зброї за ленд-лізом, щоб іти в контрнаступ».
14:55. російські вояки відправили 58 тонн посилок від кордонів із Україною
Монітору компанії СДЕК у 13 містах за кордоном України з росією та білоруссю дослідники виявили не тільки аномальне зростання відправлень, яке співпало з початком війни, але й незвичайні зв'язки між містами, що підтверджують версію повального мародерства (Медіазону).
Журналісти пояснюють, що сервіс доставки посилок СДЕК дозволяє клієнтам відстежувати відправлення. Вага посилки на сайті не відображається, її видно у коді сторінки. Вони також дізналися, що компанія надає замовленню індивідуальний номер після реєстрації відправлення в єдиній системі. Перебираючи номери по порядку, вони зібрали дані про всі відправлення СДЕК з 21 лютого.
В результаті підозрілі посилки були знайдені в 13 прикордонних пунктах СДЕК: в Армянську та Джанкої в Криму, в Покровському Ростовської області, у Богучарі та Россоші Воронезької області, у Валуйках Бєлгородської області, у Залізногірську та Рильську Курської області, у Климово та Клінці Унече Брянської області та у білоруському Мозирі.
13:40. У Москві чекають від Києва прийняття окупації територій
Москва очікує від Києва прийняття своїх вимог, включаючи претензії росії на захоплені території, заявив прес-секретар президента рф дмітрій пєсков: «Москва чекає від Києва прийняття вимог Москви і усвідомлення ситуації де-факто – реальної ситуації, яка існує».
На питання, чи це стосується, зокрема, територіальних поступок, пєсков відповів: «Це не територіальні поступки, Києву треба визнати ситуацію де-факто і просто тверезо оцінити».
Влада України та її партнери заявляли, що не визнають окупацію частини України і не підуть на територіальні поступки росії навіть заради припинення війни.
13:15. Залужний: Нам дуже важко, але ми стоїмо. І нам потрібна зброя
Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний нагадав партнерам, що з доставкою зброї не можна зволікати, оскільки це вимірюється життям людей, які рятують світ від російських окупантів:
«Нам дуже важко, але ми стоїмо. Ми боремося за кожну ділянку фронту, за кожен населений пункт. Вибивати ворога з нашої землі нам допомагає західне озброєння та техніка.
Ми вдячні за надану міжнародну технічну допомогу. У той же час ми дуже потребуємо зразків озброєння, які дозволять вражати супротивника на великій відстані. І з цим не можна зволікати, адже ціна затримки вимірюється життям людей, які захистили світ від рашизму».
12:00. Одна з найбільш смертоносних битв: як ЗСУ розгромили росіян на Сіверському Дінці
Невдала спроба форсувати річку Сіверський Донець у Білогорівці на початку травня коштувала життів не менше 400 російським солдатам і стала для армії одним із самих смертоносних епізодів цієї війни, пише The New York Times.
Кореспондент NYT побував на місці подій і побачив на березі річки картину погрому: підірвані танки, уламки понтонних мостів, купи зрізаних вибухами гілок і тіла російських солдатів, деякі з яких наполовину потопають у багнюці.
У лісі з дерев звисають шматки розірваної російської військової форми, місцями стоїть нестерпний запах трупів, що розкладаються, зазначив журналіст. Тільки в одному місці він побачив 15 спопелених бронетранспортерів:
«Невдала переправа, що мала місце в цьому місці протягом декількох днів на початку травня, стала для російської армії однією з смертоносних битв війни. Її сили намагалися оточити українських солдатів у сусідньому місті Сєверодонецьк, але натомість самі опинилися в оточенні річки та лінії фронту українців. Загинули щонайменше 400 російських солдатів, переважно від артилерійських обстрілів»
11:00. росія у війні втратила 29600 військових, 1315 танків та 502 безпілотники
За 92 дні загарбницької війни в Україні росія втратила 29600 своїх військових, 1315 танків, 3235 бойових броньованих машин та 617 артилерійських систем.
Генеральний штаб ЗСУ: Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 26.05 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 29600 (+150) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1315 (+10) од.,
- бойових броньованих машин ‒ 3235 (+22) од.,
- артилерійських систем – 617 (+11) од.,
- РСЗВ – 201 (+0) од.
- засобів ППО – 93 (+0) од.,
- літаків – 206 (+0) од.,
- вертольотів – 170 (+0) од.,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 502 (+11) од.,
- крилатих ракет – 114 (+2) од.,
- кораблів/катерів – 13 (+0) од.,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2 225 (+8) од.,
- спеціальної техніки – 47 (+3).
Найбільші втрати противника минулої доби були на Авдіївському напрямку.
09:50. Розвідка Британії: рф провалила операції елітних підрозділів в Україні
росія не змогла правильно використовувати свої повітрянодесантні війська в Україні, що призвело до значних втрат у багатьох елітних підрозділах цих сил, йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії.
Зазначається, що повітряно-десантні сили росії (ВДВ) з початку російського вторгнення були серйозно залучені до дещо помітних тактичних провалів. Серед них – спроба наступу на Київ через аеродром Гостомеля в березні, наступ, що застопорився на Ізюмському напрямку з квітня, і недавня невдала і дорога переправа через річку Сіверський Донець.
російська доктрина передбачає використання ВДВ для виконання деяких із найскладніших операцій. ВДВ чисельністю 45 тисяч осіб складається здебільшого з професійних контрактників. Його члени користуються елітним статусом та отримують додаткову плату.
Проте, в Україні росія використала десантників у місіях, які краще підходили для важкої броньованої піхоти, тому ці підрозділи зазнали важких втрат під час кампанії. Неоднозначні результати десантників, ймовірно, відображають стратегічне неправильне керування цим потенціалом і нездатність росії забезпечити перевагу у повітрі, йдеться у зведенні.
Неправильне використання ВДВ в Україні показує, як значні інвестиції путіна в збройні сили протягом останніх 15 років призвели до незбалансованості спільних сил. Нездатність передбачити опір українців та подальше самозаспокоєння російських командирів призвели до значних втрат у багатьох елітних підрозділах росії.
09:20. У Маріуполі росіяни школи русифікуватимуть, україномовні книги знищать
В окупованому Маріуполі росіяни продовжили навчальний рік до кінця літа, щоб підготувати школи до російської програми.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко: Окупанти оголосили про продовження навчального року до 1 вересня. Тобто, без канікул. Основна мета – деукраїнізація та підготовка до навчального року за російською програмою. Дітям все літо викладатимуть російську мову та літературу, історію росії та математику російською.
Окупанти планують відкрити 9 шкіл. Проте зараз вдалося знайти лише 53 вчителі. По 6 вчителів до школи – яскрава ілюстрація російської освіти у Маріуполі під час окупації.
Окупанти розпочали інвентаризацію бібліотечних, шкільних та інших книжкових фондів – і віднесли до нібито екстремістської літератури всі підручники з історії України та літератури. Інвентаризацію проводять працівники бібліотеки ім. Крупської в Донецьку. Вже завершено оцінку бібліотек та шкільної літератури в Мангуші та Нікольському. Усі книги, які мають екстремістський зміст, вилучено».
08:20. США не знімуть санкції з росії в обмін на доступ до українських портів
Офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США відкидають пропозиції росії про відміну санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів:
«Звичайно, ми не зніматимемо санкції у відповідь на порожні обіцянки. І раніше ми чули порожні обіцянки від росії. Я думаю, ми маємо підстави для скептицизму, коли ми чули різні обіцянки та пропозиції з росії.
Жахливо, що росія прагне використовувати продукти харчування та енергію як зброю: ? Швидке вирішення проблеми зростання цін на сировину, зростання цін на продовольство у всьому світі – це припинення росіянами цієї жорстокої війни, припинення росією блокади портів України, припинення нападів на зернові елеватори, припинення нападів на судна із зерном».
Він відкинув твердження росії про те, що це санкції проти неї викликали продовольчу кризу, заявивши, що Росія займається дезінформацією.
07:30. Не пішли б нах*й? Арестович розлютився через пропозицію віддати території
Радник голови ОП Олексій Арестович у прямому ефірі різко відповів західним політикам, які пропонують Україні віддати частину територій заради миру з рф:
«А не пішли б ви нах*й, бл**ь, долб**би, із такими пропозиціями. Трішки поторгувати українською територією? Ви взагалі охе**ли там? У нас тут солдати гинуть, діти гинуть. Піхота зупиняє снаряди своїми тілами. А вони нам розповідають, як пожертвувати територіями. Викусіть, бл**ь, ніколи такого не буде».
07:15. Зеленський жорстко відповів на пропозиції Кісінджера про поступки ворогові
Президент України Володимир Зеленський розкритикував пропозиції деяких західних політиків про те, що Україні слід піти на поступки росії, зокрема, шляхом відмови від частини своєї території.
У традиційному вечірньому відеозверненні глава держави відповів на слова екс-держсекретаря США Генрі Кісінджера, який сказав, що Україна має піти на переговори з РФ, навіть якщо від неї вимагатимуть поступки. Зеленського обурило, що у світі звучать пропозиції враховувати інтереси країни-агресора:
«Незважаючи на тисячі російських ракет, які вдарили по Україні. Попри десятки тисяч убитих українців. Незважаючи на Бучу та Маріуполь. Попри зруйновані міста. І, незважаючи на збудовані російською державою фільтраційні табори, в яких убивають, катують, ґвалтують та принижують, як на конвеєрі. росія зробила все це у Європі.
Але все одно у Давосі з глибокого минулого виринає, наприклад, пан Кісінджер і каже, що нібито треба віддати росії шматок України. Щоб нібито не було відчуження росії від Європи. Таке відчуття, що у пана Кіссінджера не 2022 рік, а 1938-й. І він думав, що розмовляє з аудиторією не у Давосі, а у тодішньому Мюнхені.
В 1938 році сім'я на той момент 15-річного Кісінджера рятувалася з нацистської Німеччини. Він усе чудово розумів, і від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися від них чи боротися з ними».
07:00. Скандал: Генрі Кісінджер порадив Україні віддати території росії
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі 98-річний екс-держсекретар США Генрі Кісінджер, якому відводилася одна з ключових ролей у врегулюванні відносин із СРСР часів Холодної війни, порадив Україні віддати свої території заради укладання миру з РФ.
Кісінджер виступив у Давосі з відеозв'язку і заявив, що подальше відчуження Кремля спричинить важкі наслідки для стабільності в Європі в довгостроковій перспективі.
«Переговори потрібно розпочати найближчими двома місяцями, перш ніж виникне напруженість, яку згодом буде нелегко подолати. В ідеалі розділовою лінією має бути повернення до колишнього статус-кво», – сказав Кісінджер, маючи на увазі відновлення кордонів України станом до 24 лютого. «Якщо продовжувати війну далі цієї точки, це буде вже війна не за свободу України, а нова війна проти самої Росії», – пояснив екс-держсекретар.
Заява Кісінджера викликала жваву дискусію та гнівні відповіді. Багато хто висловлювався в тому дусі, що людина, яка колись дотримувалась принципу реалізму в міжнародних відносинах, запропонувала щось явно нереальне.
Депутат Верховної Ради Інна Совсун: «Шкода, що колишній держсекретар США вважає, що відмова від частини суверенної території — це шлях до миру для будь-якої країни».
Політичний активіст Гаррі Каспаров: «Позиція Кісінджера не лише аморальна – якщо вас турбують подібні питання – але вже неодноразово доводила свою неефективність. Поступки людям, які мають велику владу, такі як рутин і Сі Цзіньпін, ні до чого не приведуть, тому що диктатору завжди потрібен конфлікт. І вже не про Холодну війну».
06:50. Ранкове зведення Генштабу ЗС України
05:10. Окупанти готують наступ на Сіверськ і прискорюють битву за Сєверодонецьк
Американські аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що росіяни можуть провести наземний наступ для захоплення Сєвєродонецька найближчими днями (УП).
ISW повідомляє про зміну тактики ведення боїв російськими загарбниками, а також посилення наступу на Сєвєродонецьк. Ключові висновки експертів ISW:
- російські війська визначили пріоритетний поступ на схід та захід від Попасної, щоб перерізати українські наземні лінії комунікації на південний захід від Сєверодонецька та завершити оточення Луганської області.
- росіяни, ймовірно, увійшли до Лиману і можуть використовувати його для координації просування на південний схід від Ізюма для початку наступу на Сіверськ.
- окупанти можуть розпочати битву за Сєвєродонецьк до того, як повністю відріжуть українські наземні лінії комунікації на південний захід та північний захід від Сєвєродонецька.
- російські війська завдали удару місту Запоріжжя, намагаючись зруйнувати ключовий логістичний центр для українських військ, що діють на сході.
04:20. Окупанти пригнали до Мелітополя ешелон знятих з консервації танків Т-62
Загарбники з рф пригнали до Мелітополя ешелон застарілих танків Т-62, а також 30 одиниць техніки до селища Кирилівка.
Запорізька ОВА: «Ешелон застарілих танків Т-62, який росіяни таки зняли з консервації, сьогодні (25 травня) прибув до Мелітополя».
До селища Кирилівка зайшло 30 одиниць російської техніки. За повідомленням місцевих жителів, майже на кожному перехресті стоять БТРи. Також є ймовірність, що кирилівські бази відпочинку можуть стати притулком для окупантів і, як наслідок, постраждати від мародерства, як це було в Бердянську.
Телеграм-канали окупантів повідомляють, що розпочалася підготовка інфраструктури та співробітників для видачі російських паспортів мешканцям Запорізької області.
03:30. Зеленський: росія жорстко наступає на сході, нам потрібна зброя
У східному регіоні російські загарбники намагаються наступати, обстрілюють села та завдають ракетно-бомбових ударів. Місцями ворог має перевагу у техніці та кількості солдатів.
Володимир Зеленський: «Збройні сили України, наша розвідка і всі, хто захищає державу, протистоять найжорстокішому наступу російських військ на сході. Де-не-де ворог сильно переважає в техніці, кількості солдатів.
Російська влада прийняла показове рішення – вони дозволили брати на контрактну службу людей старшого віку, тобто молодих їм уже не вистачає, але бажання воювати все ж таки зберігається.
Ще потрібен час, щоб відбити у них це бажання. Ще потрібна допомога партнерів насамперед зброєю для України. Повна допомога, без винятків, без обмежень, є достатньою, щоб перемогти».
02:30. Генсек ООН визнав, що загроза ядерної війни стала реальною
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголосив, що загроза ядерного конфлікту знову стала реальною, хоча вже багато років вважалася немислимою:
«Лікарні, школи, багатоквартирні будинки та соціальні установи зруйновані внаслідок обстрілу. 12 мільйонів українців змушені були покинути свої будинки. У обложених містах громадянське населення стало заручниками, які мають доступу до основним благам цивілізації.
Загроза ядерного конфлікту, що здавалася немислимою, тепер стала реальною.
Найефективніший спосіб захистити громадянське населення – це запобігати початку збройних конфліктів та вирішувати їх мирним шляхом. Якщо конфлікти не можна запобігти дипломатії, людське страждання можна зменшити і повністю його уникнути, якщо наслідувати міжнародне гуманітарне право та повагу до прав людини».
01:00. Вечірнє звернення Президента України Володимира Зеленського
00:00. Початок 92-го дня війни, 26 травня
Хронологія війни за днями
- день 01 (24.02), день 02 (25.02), день 03 (26.02), день 04 (27.02), день 05 (28.02),
- день 06 (01.03), день 07 (02.03), день 08 (03.03), день 09 (04.03), день 10 (05.03),
- день 11 (06.03), день 12 (07.03), день 13 (08.03), день 14 (09.03), день 15 (10.03),
- день 16 (11.03), день 17 (12.03), день 18 (13.03), день 19 (14.03), день 20 (15.03),
- день 21 (16.03), день 22 (17.03), день 23 (18.03), день 24 (19.03), день 25 (20.03),
- день 26 (21.03), день 27 (22.03), день 28 (23.03), день 29 (24.03), день 30 (25.03),
- день 31 (26.03), день 32 (27.03), день 33 (28.03), день 34 (29.03), день 35 (30.03),
- день 36 (31.03), день 37 (01.04), день 38 (02.04), день 39 (03.04), день 40 (04.04),
- день 41 (05.04), день 42 (06.04), день 43 (07.04), день 44 (08.04), день 45 (09.04),
- день 46 (10.04), день 47 (11.04), день 48 (12.04), день 49 (13.04), день 50 (14.04),
- день 51 (15.04), день 52 (16.04), день 53 (17.04), день 54 (18.04), день 55 (19.04),
- день 56 (20.04), день 57 (21.04), день 58 (22.04), день 59 (23.04), день 60 (24.04),
- день 61 (25.04), день 62 (26.04), день 63 (27.04), день 64 (28.04), день 65 (29.04),
- день 66 (30.04), день 67 (01.05), день 68 (02.05), день 69 (03.05), день 70 (04.05),
- день 71 (05.05), день 72 (06.05), день 73 (07.05), день 74 (08.05), день 75 (09.05),
- день 76 (10.05), день 77 (11.05), день 78 (12.05), день 79 (13.05), день 80 (14.05),
- день 81 (15.05), день 82 (16.05), день 83 (17.05), день 84 (18.05), день 85 (19.05),
- день 86 (20.05), день 87 (21.05), день 88 (22.05), день 89 (23.05), день 90 (24.05),
- день 91 (25.05)
Онлайн-трансляція українського телемарафону
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Криськів пропустить два матчі
Колишній чемпіон світу висловився про довгоочікуваний реванш