Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Украина. Первая лига
|
2743
1

Чергова хвиля олександрійців

Огляд матчів 25-го туру першості першої ліги

Чергова хвиля олександрійців
Феникс-Ильичевец - Сталь

ПФК ОЛЕКСАНДРІЯ - ПФК СЕВАСТОПОЛЬ - 2:1 (1:0).
24 квітня. 18.00. Олександрія. КСК «Ніка». 3800 глядачів.
Судді: А.Абдула (Харків) В.Лазеєв (Одеса) О.Маньковський (Одеса).
Делегат ФФУ: В.Фощій (Черкаси).
Олександрія: Паньків, Маринчук, Чередниченко, Казанюк, Іващенко (Гаврюшов, 59; Грицук, 83), Локтіонов, Зейналов, Кременчуцький (Нікітін, 80), Запорожан, Ксьонз (Мельник, 67), Сидоренко. Запасні: Чумак, Колесник.
Тренер: Володимир Шаран.
Севастополь: Сокоренко, Плешаков (Худоб'як, 46), Шевелюхін, Култишов, Жабокрицький (Ківа, 46), Ізвєков, Шевчук, Степанов (Башлай, 25), Субочев (Войнаровський, 25), Гололобов, Піскун (Шишкін, 79). Запасні: Литовка, Чуланов. Тренер: Олег Лещинський,
Голи: Ксьонз (12), Чередниченко (52) — Войнаровський (90+4).
Попередження: Маринчук (16), Зейналов (41), Гаврюшов (76) — Плешаков (3), Піскун (18), Войнаровський (80).
Вилучення: Маринчук (72, друге погіередження).

На олександрійців накотилася чергова хвиля — цього разу успішна. При нагоді обов'язково запитаю у Володимира Шарана, чому команда грає так хвилеподібно — серія гучних перемог, серія не менш гучних поразок, відтак знову перемоги. Причому календар для «Олександрії» склався таким чином, що навесні довелося грати майже з усіма командами верхньої частини таблиці («Волинь», «Нафтовик», «Сталь», «Кримтеплиця», «Геліос», «Львів», «Севастополь»). Далі йшли суперники легші, але розслаблюватися не варто — це продемонстрував поєдинок з ФК «Харків».

Ніхто не сподівався, що перевага олександрійців у першому таймі буде настільки великою. Було видно, що підопічні Шарана налаштовані лише на перемогу — вони боролися на кожному клаптику поля і вже на 12-й хвилині забили м'яч. Ксьонз завершив розіграш стандартного положення.

Навіть у ті хвилини, коли господарі оборонялися (був у середині тайму проміжок часу, коли севастопольці притисли олександрійців на їхній половині поля), робили вони це солідно й без паніки.

У другому таймі перевага теж була на боці господарів, результатом чого став ще один гол у виконанні Чередниченка. Запорожан вирізав точну діагональ, а Ігор, традиційно для себе, влучним ударом головою переграв Сокоренка.

Навіть вилучення Маринчука не допомогло лідеру чемпіонату — господарями на полі були олександрійці.

У додані арбітром хвилини севастопольці зуміли зменшити рахунок. Удар Войнаровського зі штрафного, м'яч чіпляє «стінку» й рикошетом влітає у ворота Паньківа, який загалом дуже впевнено провів цей матч.

Олег Лещинський: «Сьогодні на полі була присутня одна команда. Я вдячний «Олександрії» за добротний футбол. Хіба можна говорити про прем'єр-лігу з такою грою нашої команди? Дехто з її гравців забув, чого він виходить на поле. Будемо робити висновки. З гравцями, які не хочуть грати, доведеться попрощатися, а взяти тих, хто гратиме».

Володимир Шаран: «Змушений констатувати, що в цьому матчі ми переграли суперника в усіх компонентах. На жаль, у нас на останніх хвилинах матчу стався конфуз — пропустили прикрий, необов'язковий гол».

НАФТОВИК-УКРНАФТА - КРИМТЕПЛИЦЯ - 1:0 (0:0).
21 квітня. 18.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2500 глядачів.
Судді: В.Бондар (Харків), М.Чертоляс (Херсон), В.Пилипенко (Фастів).
Делегат ФФУ: М.Даневич (Київ).
Охтирка: Дейнеко, Тарасенко, Юрченко, Карпенко, Харченко, Єсип, Бояринцев, Одинцов (Кикоть, 90+2), Саванчук (Погорєлов, 77), Вітер (Прокурор, 90+1), Каракевич (Грачов, 66). Запасні: Втюрін, Євсеєв, Чеботарьов.
Тренер: Сергій Шевченко.
Молодіжне: Бандура, Візавер, Бойко, Канюк, Антонюк, Абляметов, Печонкін, Кучеренко, Симончук (Сгинухін, 88), Єрмак, Свинцицький. Запасні: Вокальчук, Мамутов, Щедраков, Новотрясов, Боргун.
Тренер: Олександр Севидов.
Гол: Вітер (85).
Попередження: Каракевич (15), Вітер (85) — Бойко (31), Свинцицький (67).

До цього матчу суперники підійшли з хорошими показниками: «Кримтеплиця» мала у своєму активі п'ять поспіль перемог в останніх матчах, у нафтовиків така серія складалася з чотирьох поєдинків. Після гри для господарів переможна серія продовжилась, а ось кримчанам потрібно розпочинати все спочатку.

Зранку в Охтирці часом мрячив дощ, а перед самим початком гри пішов сильний. Тому поле для гри було важкуватим і початок поєдинку знадобився командам для того, щоб пристосуватися до вологого поля, хоча хвилин за 15 після свистка арбітра небесна канцелярія змилувалася над футболістами.

Весь матч пройшов у впертій боротьбі, й обидві команди мали небагато моментів для взяття воріт. У середині тайму кримчани провели масовану атаку: після подачі вихованця охтирського футболу Єрмака по воротах з-за меж карного майданчика бив Абляметов, а після того, як голкіпер господарів відбив м'яч — вже сам Єрмак. Та знову надійно зіграв Дейнеко. Треба відзначити, що Євген зіграв у цьому поєдинку надійно, не раз рятуючи команду в складних ситуаціях. Тут же послідувала «оборотка», і Одинцов вивів Каракевича на лінію карного майданчика гостей. Та Роман пробив несильно, і м'яч став легкою здобиччю Бандури (до речі, теж вихованця сумського футболу). Через деякий час уже Харченко пасом у розріз вивів Романа віч-на-віч з голкіпером. Та оборонні редути кримтепличників завадили послати м'яч у сітку воріт. У другому таймі ініціативою заволоділи кримчани, які стали більше турбувати голкіпера охтирської команди ударами з далекої відстані. Та Дейнеко не дав жодного шансу гостям переправити м'яч у сітку своїх воріт.

Уже під кінець поєдинку підопічні Сергія Шевченка перехопили м'яч у центрі поля, Одинцов зробив передачу в карний майданчик кримтепличників, і Вітер, зігравши на випередження, чітко поцілив у сітку. Це й принесло п'яту перемогу поспіль «нафтовикам». На післяматчевій прес-конференції тренер гостей нарікав на погане суддівство. На мій погляд, бригада арбітрів відпрацювала нормально, і, за великим рахунком, пред'являти претензії до їхніх дій немає підстав.

ВОЛИНЬ - ГЕЛІОС - 4:0 (4:0).
21 квітня. 18.00. Луцьк. Стадіон «Авангард». 5300 глядачів.
Судді: С.Берізка (Київ), І.Староста (Ужгород), В.Луцький (Івано-Франківськ).
Делегат ФФУ: А.Кескюла (Павлоград).
Луцьк: Ндойє, Ковалюк, Симінін, Розгон (Литовченко, 46), Довгий (Пічкур, 34), Шарпар (Лісовий, 18), Грінченко, Леонардо (Бамба, 87), Кінаш, Рибальченко (Жук, 57), Лопес.
Запасні: Неділько, Мостовий, Пічкур.
Тренер: Віталій Кварцяний.
Харків: Качоренко, Шатило, Борзенко, Даценко, Лобойко, Гаді (Гостєв, 32; Бочкур, 62), Сумцов, Соломаха, Колесник (Даудов, 36), Тарасенко (Суспіцин, 88), Фоменко (Яровенко, 64). Запасні: Скрипник, Романчик.
Тренер: Сергій Кандауров.
Голи: Рибальченко (3, 6, пен.), Лопес (9), Леонардо (16).
Попередження: Шарпар (17), Грінченко (81) — Лобойко (43).
Вилучення: Даценко (5).

Почалось все для «Геліоса» гірше не вигадаєш. Уже на третій хвилині зустрічі після навісу в штрафний Леонардо скинув м'яч точно під удар Рибальченку, якого захисники «сонячних» накрити вчасно не встигли — 1:0. Минуло кілька хвилин — і за «фол останньої надії» червону картку перед собою побачив захисник гостей Даценко. Як наслідок — пенальті, і рахунок стає 2:0. На дев'ятій хвилині Лопес вийшов сам на сам з Качоренком, і свій шанс використав, точно пробивши в самісінький кут воріт. У той момент харків'ян стало шкода, мабуть, усім. Може, навіть і луцьким уболівальникам, але не футболістам — на 16-й хвилині Леонардо головою замкнув подачу з флангу від іншого легіонера лучан, Лопеса, який за кілька хвилин до того й сам записав своє прізвище на табло луцького «Авангарда». На цьому арбітр матчу міг давати і фінальний свисток, адже якщо одним уже нічого в цьому матчі не було доступне, то іншим навряд чи щось іще вдалося б. Втім, «Волинь» у першому таймі ще двічі потривожила голкіпера гостей. Та рахунок не змінився.

ДНІСТЕР - ФК ЛЬВІВ - 0:1 (0:1).
21 квітня. 15.00. Овідіополь. Стадіон «Дністер» ім. Віктора Дукова. 300 глядачів.
Судді: А Кузьмін (Миколаїв), А.Литвин, О.Мартищенко (обидва — Київ).
Делегат ФФУ: Ю.Власенко (Київ).
Овідіополь: Лавренцов, Вишталюк, Хромих, Буряк, Лобан (Піцик, 46), Полтавець, Мочуляк (Степанишин, 61), Д.Пархоменко, К.Пархоменко, Немчанинов, Каблаш. Запасні: Пацюк, Гаврилюк, Момотенко, Поспєлов, Платунов.
Тренер: Андрій Пархоменко.
Львів: Марущак, Гальчук, Ільків, Романюк, Леонідов, Г.Баранець (Грицай, 90+2), Худзик (Білий, 88), Лупашко, Чепурненко (Горкун, 69), Козак (Танчик, 85), Панас (Мостовий, 78). Запасні: Ситников, Лазар.
Тренер: Віктор Ряшко.
Гол: Г. Баранець (19, пен.).
Попередження: Каблаш (70), Піцик (71), Степанишин (75) — Леонідов (41), Горкун (89).

Поєдинок суперники почали на зустрічних курсах, — повідомляє прес-служба овідіопольців. У гостей непогано пробивали Лупашко і Козак, а у господарів на ударну позицію вривався Каблаш. Але найреальніші моменти «Дністер» втратив на восьмій та дев'ятій хвилинах. Спершу Каблаш з лівого флангу продерся вздовж лицьової лінії до воріт і виклав м'яч під «постріл» Лобанову. Непоганий удар Станіслава в протихід голкіперові на якісь сантиметри розминувся зі стійкою. А слідом подачу корнера на дальній стійці завершував Костянтин Пархоменко, але його прицільний удар в ближній кут коліном парирував Марущак.
Овідіопольці продовжували насідати, але серія кутових ні до чого не призвела.

А на 19-й хвилині ФК «Львів» відкрив рахунок. Атаку на ворота «Дністра» завершував Григорій Баранець, м'яч вибили захисники, та його підхопив Худзик і з лінії штрафного пробив по воротах.. «Круглий» влучив у руку Буряка, і суддя призначив пенальті. Григорій Баранець пробив під поперечину, перехитрувавши Лавренцова, який не зміг зреагувати на потужний удар. Перший тайм закінчувався без явних голевих моментів, але досить таки активними діями відзначався Полтавець. Утім, як завжди.

У другому таймі картина на полі не надто змінилася, гра була більш-менш рівною. Втім, якщо «Львів» прагнув постійно тиснути на ворота суперника, то у господарів мало що виходило в атаці. В середині тайму овідіопольці почали нервувати. Як наслідок — три жовтих картки впродовж п'яти хвилин.

Закінчувався ж матч боротьбою в центрі поля. Але й тоді більше атакувати намагалися саме львів'яни, в той час, як підопічні Пархоменка не змогли створити бодай щось, схоже на стовідсотковий момент біля воріт супротивника.

ФК ХАРКІВ - ЗІРКА - 0:0.
21 квітня. 16.00. Харків. Стадіон «Спартак». 400 глядачів.
Судді: Ю.Фощій (Черкаси), А.Барановський, І.Куценко (обидва — Київська область).
Делегат ФФУ: В.Науменко (Миколаїв).
Харків: Ходанович, Бородавка, Тарасов, Литвиненко (Паламарчук, 46), Федота, Скляр (Медведєв, 67), Іванченко, Рижих (Корнієць, 90), Жеребцов, Черников (Чепіга, 86), Сивуха.
Тренер: Ринат Морозов.
Кіровоград: Чурилов, Михайлюк, Котелюк, Смалько (Вечтомов, 84), Городов (Салатін, 70), Голоперов, Шибко, Чорномаз (Андрухов, 53), Драголюк (Давидов, 55), Басов, Ситник.
Тренер: Ігор Жабченко.
Попередження: Рижих (40), Паламарчук (81) — Басов (21), Салатін (90).

Перший тайм матчу обидві команди розпочали з розвідки слабких місць в оборонних побудовах одна одної, — повідомляє прес-служба кіровоградців. Боротьба на футбольному полі точилася переважно в центрі, без небезпечних моментів. Лише на тридцятій хвилині зустрічі підопічні Ігоря Жабченка створили стовідсотковий момент біля воріт Ходановича: Драголюк наважився на удар з чотирнадцяти метрів — м'яч після удару парирував голкіпер, а на добиванні нападник кіровоградців Олександр Ситник з вигідної позиції пробив вище воріт. Надалі кіровоградська «Зірка»  заволоділа  ініціативою, і оборонцям суперника було нелегко захищатися.

Після відпочинку ФК «Харків» зумів лише перші десять хвилин грати на рівних з суперником, відповідаючи атакою на атаку. Останні півгодини матчу пройшли з перевагою кіровоградської команди, але користі з цього вона здобути не змогла. Відчувалося, що гол у ворота Ігоря Ходановича назрівав, але... В ті хвилини господарі думали лише про збереження нічиєї та завоювання одного очка. Нерідко вони при цьому затягували час, збиваючи атакуючий порив «Зірки». А свої шанси відзначитися втратили Андрій Драголюк, Олег Давидов, Віталій Андрухов та Олександр Ситник. Останній, до речі, міг забити не один м'яч у ворота «Харкова».

ПРИКАРПАТТЯ - НИВА — 1:1 (1:0).
21 квітня. 17.30. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 4200 глядачів.
Судді: А.Ноздрачов (Харків), Д.Шаличев (Симферополь), Є.Курцеба (Одеса).
Делегат ФФУ: А. Симонов (Чернівці).
Івано-Франківськ: Локатир, Мельничук, Лебединець, Бут, Барчук, В.Мельник (Стоцький, 30), Боришкевич, Ревуцький, Іванишин, Бровкін (Маковійчук, 80), Микуляк (Цкарозія, 60).
Тренер: Сергій Пташник.
Тернопіль: Ільющенков, Слука, Лівіцький, Петрик, Р.Мельник (Федосенко, 52), Дуда (Вербний, 61), Єжижанський (Сокіл, 11), Вонс, Городецький, Беркита, Мищишин.
Тренер: Едуард Павлов.
Голи: Слука (42, у власні ворота) — Городецький (56).
Попередження: Мельничук (63), Бут (7), Ревуцький (85) — Городецький (25), Беркита (90+2).

Загалом, гра проходила у рівній боротьбі. Перший тайм пройшов за непоганої погоди, і перевагу в ньому мали господарі поля, які грали більш зібрано та гостро. Як тільки господарі відкрили рахунок у матчі, почалася злива. Перший тайм якраз добіг кінця, але другий почався за тієї ж дощової погоди. Але «Нива» й до того майже нічим не поступалася господарям і мала кілька моментів у першому таймі. А вийти наперед господарям допоміг тернополець Богдан Слука, який незграбно вибиваючи м'яч після прострілу господарів, зрізав шкіряного у власні ворота. Отож, першу половину зустрічі виграло «Прикарпаття», яке, втім, так само, як і «Нива», змістовного футболу не продемонструвало. До браку майстерності додався і сильний дощ, тож ані швидкостей, ані технічних дій надалі глядачі практично не побачили.

У другому таймі прикарпатців ніби хтось підмінив —- не виходило зробити і кількох точних пасів. Натомість «Нива» змінилася в кращий бік, почала перегравати господарів на всіх ділянках поля, і питання гола не забарилось. Після подачі кутового, франківці винесли м'яч у центр поля, там його підхопив нападник, але так незграбно, що захисник «Ниви»,  швидко забравши м'яч, розпочав атаку правим флангом, навіс — і гол головою.

Була ще в тернополян бокова стійка, кілька небезпечних ударів здалеку. До кінця поєдинку команди в основному перебували в центрі поля і грали на підступах до штрафного суперників. У підсумку — 1:1, що повністю відповідало звітній зустрічі.

АРСЕНАЛ - ЕНЕРГЕТИК - 0:0.
21 квітня. 17.00. Макарів. Стадіон «Центральний». 100 глядачів.
Судді: Я.Козиряцький (Запоріжжя), А.Бакланов (Кривий Ріг), В.Жарій (Павлоград).
Делегат ФФУ: В.Курганов (Олександрія).
Біла Церква: Литвин, Шегда, Бурлін, Кривошеєв, Гонщик (Кармаліта, 55), Ворона (Смішко, 62), Войтович, Алексанов (Товкацький, 73), Деревльов (Степанюк, 80), Піцур, Герасименко (Коваль, 60).
Запасні: Суслов, Коваленко.
Тренер: Ігор Артимович.
Бурштин: Хомин, Шалата (Прокопович, 75), Лазорик, Гребинський, Данищук, Мелищук, Долотко, Семенюк, Чернов (Рева, 90+2), Микуш, Гордієнко.
Запасні: Бандрівський, Василів, Клюшниченко, Деренюк, Дністрян.
Тренер: Микола Пристай.
На 42-й хвилині Деревльов не реалізував пенальті (воротар).
Попередження: Войтович (25), Кривошеєв (65) — Чернов (40)

Не зовсім вдала гра «Арсеналу» в другому колі й постійна завантаженість клубного лазарету змусили тренерський штаб білоцерківчан уже по ходу весняного циклу змагань підсилювати команду. Напередодні звітної гри лави «канонірів» поповнив вихованець футбольної школи київського «Динамо», півзахисник Євген Кармаліта, останнім клубом якого була столична «Оболонь». Тренерський штаб господарів не виключав варіанту, що хавбек дебютує саме в грі з «Енергетиком». І хоча в стартовому складі Євген не з'явився, в заявці на гру він був і вийшов на поле в другому таймі.

Перша ж половина гри пройшла в рівній позиційній боротьбі, що її було зосереджено в центрі поля. А коли ж суперники і доходили до воріт один одного, з завершальним ударом виникали певні проблеми як в «Арсеналу», так і в «Енергетика». Цікаво, що з гри обидва суперники не могли завдати удару по воротах, «постріли» відбувалися лише після розіграшу стандартних положень. А найяскравішим моментом у першому таймі став одинадцятиметровий удар «Арсеналу». Гості у власному штрафному майданчику порушили правила проти Гонщика і вирок арбітра взявся виконати штатний пенальтіст «канонірів» Деревльов. Але під час удару в нього «поїхала» опорна нога і «постріл» пішов прямо до центру воріт. Голкіпер «Енергетика» Микола Хомин у падінні вибив м'яч ногами.

Після перерви чим далі, тим виразніше стала помітна перевага гостей. А до середини другого тайму вони фактично замкнули «Арсенал» на його половині поля. І якби не голкіпер «канонірів» Назар Литвин, навряд чи білоцерківчани могли розраховувати на нічийний результат.

ФЕНІКС-ІЛЛІЧІВЕЦЬ - СТАЛЬ -3:4 (1:2).
21 квітня. 17.00. Калініно. Стадіон «Юність». 700 глядачів.
Судді: В.Головко (Дніпропетровськ), Ю.Карпяк (Львів), В.Александренко (Вінниця).
Делегат ФФУ: В.Володін (Херсон).
Калініно: Литовченко, Бобух, Луценко, Антонюк, Бугаєв, Малюк (Патяк, 54), Яковенко, Семенина (Панченко, 60), Повальчук (Тітомир, 68), Корольков (Івашко, 46), Блудов (Малий, 79). 
Тренер: Анатолій Бєляєв.
Алчевськ: Бабак, Пасічниченко (Акименко, 62), Назаренко, Кондратюк, Чеботаєв (Янченко, 67), Гордя, Гавриш, Муховиков, Окана-Стазі (Назарук, 85), Палагнюк (Яскович, 61), Шевченко. 
Тренер: Анатолій Волобуєв.
Голи: Корольков (45), Луценко (71), Бобух (81) — Шевченко (27), Муховиков (34), Окана-Стазі (51, пен.), Гордя (64).
На другій хвилині Гавриш не реалізував пенальті.
Попередження: Малюк (50) — Муховиков (61), Янченко (78).

Події почали активно розгортатися зі стартовим свистком. На другій хвилині в штрафному господарів м'яч потрапив у руку одному із захисників «Фенікса-Іллічівця», й арбітр призначив пенальті. До позначки підійшов капітан «сталеварів» Гавриш і пробив низом, але «куля» на радість трибун стала здобиччю воротаря кримчан Литовченка.

Перший тайм записати в актив кримчанам складно. У «сталеварів» виходили небезпечніші випади. Так, один з них на 27-й хвилині завершився голом. Повівши в рахунку, гості почали включати й дальню артилерію. На 32-й хвилині Муховиков небезпечно «заряджав» низом по воротах, але бив неточно. Як виявилося, це був сигнал тривоги. За дві хвилини Муховиков все-таки досяг бажаного.

Проте перед перервою «феніксівці» змогли в одній з атак підняти свій бойовий дух, влучивши у ворота суперника.

Другий тайм знову почався з пенальті і знову у ворота «Фенікса-Іллічівця». Причому про правомірність його призначення можна посперечатися. Окана-Стазі пенальті реалізував. На 64-й хвилині гості, здавалося, довели рахунок до розгромного. Проте «феніксівці» добре виглядали у другому таймі й навіть не думали здаватися, подарувавши вболівальникам яскраву кінцівку зустрічі. В одній з атак Бобух скористався розгубленістю захисників «Сталі» і точним ударом скоротив відставання до мінімуму.


Олександр ОЗІРНИЙ, Валерій ЧЕРНЕЦЬ, Анатолій ВОЛКОВ, Сергій РЕЗНІЧЕНКО, Євген ПЕРЕСВЄТОВ, газета «Український футбол»

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей
Комментарии 1
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
asonassa1983
Go,go,go Олександрія!!!!