Контиолахти. Сборная Украины завоевала бронзу в смешанной эстафете

Победу в гонке праздновали французские биатлонисты

Sport.ua. Дмитро Підручний і Сергій Семенов
© Sport.ua. Дмитро Підручний і Сергій Семенов

Яким би не був важким етап Кубку світу, яка б втома ні накопичилася в ногах, скільки б критичних стріл не випустили в спортсменів - в естафетних гонках українська команда перетворюється! У змішаній естафеті, яка завершила восьмий етап Кубку світу в Контіолахті, нашій збірній вдався жирний знак оклику - третє місце на подіумі з кращою стрільбою серед усіх команд!

Уже перший етап гонки показав: українці претендуватимуть сьогодні на помітну роль в гонці. Ірина Варвинець до кінця сезону впоралася з усіма проблемами, які переслідували її по ходу сезону, і гонку за гонкою штампує результати, що радують уболівальників. На першому етапі міксту вона ідеально впоралася з вогневими рубежами і свій відрізок пройшла другою, на 20 секунд відставши від француженки Марі Дорен Абер. Тут же з числа претендентів на подіум випали головні фаворити - норвежці. Скандинавська команда єдиною з топ-збірних виставила на мікст максимально бойовий склад, проте вже Марте Олсбю двома колами штрафу і 100-секундним відставанням відправила свою команду в нокаут.

На другому етапі в нашій команді відбулася заміна – замість, спочатку заявленої, Юлії Джими на старт вийшла Ольга Абрамова. І спочатку здавалося, що ця рокіровка серйозно зменшує шанси України на подіум: Оля увійшла в сезон по його ходу без повноцінної підготовки з командою, на попередніх етапах показувала не найвищі результати, та й взаємини з естафетами у неї не завжди складалися гладко. Перший рубіж ці побоювання тільки підтвердилися: ліжка у Абрамової вийшла "валідольною": повний комплект запасних патронів. Зате в стійці Оля впоралася на відмінно, а потім ще на останньому колі нагадала про себе, як про досить швидку лижницю! Так, збірна Франції пішла вперед більш ніж на хвилину, але німкені, які йшли другими, були всього в 25-ти секундах попереду, а прийшли третіми представниці Словаччини - і зовсім поруч.

Першим з наших чоловіків взявся за справу Сергій Семенов і видав відмінний етап! Всього один запасний патрон, повернення до призової трійки, скорочення відставання від лідерів до 50-ти секунд - ось підсумок 7,5 кілометрів Сергія на трасі! Попереду все також залишалися французи з німцями, а ось словацька збірна, яка не володіє сильним чоловічим складом, прогнозовано відпала. Зате включилися в боротьбу їхні сусіди з Чехії і наші - з Росії, перед якими українці і мали перевагу в 10 і 20 секунд відповідно.

Долю медалі партнери по збірній передали в надійні капітанські руки Дмитра Підручного. І Діма не підкачав! Основна боротьба у нього йшла не з Міхалом Крчмаром, який в стрільбі лежачи несподівано пішов на штрафне коло, а з Євгеном Гаранічевим. І в цій боротьбі нерви у Підручного виявилися міцнішими: по допомогу до запасних патронів Діма звертався по одному разу на кожному рубежі, в той час як росіянин ледь не відправився на додаткові 150 метрів після стійки. Перед фінальним колом перевага нашого спортсмена над суперником становила 14 секунд, що теоретично залишало можливості Гаранічеву для боротьби. Але Підручний провів чудове останнє коло! Жага подіуму і відповідальність за команду були настільки великі, що в контіолахтінську стіну Дмитро просто злетів! І на фініші навіть від часу переможця відстав менш ніж на півхвилини!

Браво, команда! Це всього лише четвертий для нас подіум в сезоні, тому кожен з них цінний особливо.

Збірна Франції, яка виступала без достроково закінчив сезон Мартена Фуркада, як захопила лідерство після першого рубежу, так і не опускалася нижче першого рядка. Навіть досить нервова стрілянина Кантена Фіона Майї на останньому етапі і титанічні зусилля Арнда Пайффера в гонитві не допомогли Німеччині хоча б нав'язати боротьбу на фініші. Останню сотню метрів Фійон Майї гордо проїхав з прапором своєї країни!

Після цієї гонки боротьба в Кубку націй для нашої країни, мабуть, закінчилася: невдача чеської команди, яка фінішувала шостою, збільшила перевагу українців над чехами і в чоловічому (до 105 очок), і в жіночому (до 136 очок) заліках. Такий провал спринту в Холменколлені неможливо уявити :) У чоловіків Україна - шоста, у жінок - третя.

Попереду залишився один етап Кубка світу. У найближчу п'ятницю в Холменколлені спортсмени змагатимуться на дистанції спринтів.

Змішана естафета
1. Франция Франція (0+9) 1:11:34.5
2. Германия Німеччина (0+10) +11.0
3. Украина Україна (0+6) +27.1
4. Россия Росія (0+10) +47.8
5. Норвегия Норвегія (3+8) +1:15.0
6. Чехия Чехія (2+13) +1:22.4
7. Италия Італія (1+12) +1:31.1
8. США США (1+9) +1:37.4

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Федерация биатлона Украины

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
  WladWest
    WladWest, 12.03.2017 19:34
  -3
  vit-2, 12.03.2017 19:12
  yoba_sychev, 12.03.2017 19:06
  vit-2, 12.03.2017 18:57 А знатно Підручний насипав солі любителям бояришнику - Губернієв аж кип'ятком студію забризкав під час трансляції >Губернієв аж кип'ятком студію забризкав>Губер поздравлял сборную УкраиныКипятком — в смысле от радости за Украину?Сначала смотрят трансы с Губой, а потом помоями его поливают, лол. "Ммм, смотрите, этот комментатор говно, наверну-ка я его ложкой, ммм, омномном". Лоллирую от мамкиных глориков.

  Ну варіантів із хорошею якістю трансляції як би немає, перший національний на великому екрані телевізора не можна дивитися в принципі, Губернієв йде в нагрузку з якісною картинкою. А от що змушує русню тусуватися на українських сайтах, це вже питання...
  ---------------------------------------------------------------------------
  --------------------------------
  А какая проблема с качеством трансляции на первом? Картинку "рисуют" финские операторы, вообще-то.
  dancho28
  dancho28, 12.03.2017 19:53
  +9
  Молодці !!!!!!
  leba147
    leba147, 12.03.2017 19:58
  +8
  После лежки хотелось разорвать Абрамову на куски, но на стойке немного исправила ситуацию. С главной задачей обогнать чехов и макаронников (за третье место в кубке наций) справились, молодцы. А то что "запоребриковых" обогнали вдвойне приятноПыСы: любопытно было посмотреть на итоговый результат с Джимой в составе... Эх, мечты-мечты
  airwolf77
  online
    airwolf77, 12.03.2017 20:19
  +11
  Снова отодрали козломордых,как обычно ! что там,путенх@ло,расеявперде?
  airwolf77
  online
    airwolf77, 12.03.2017 20:25
  +2
  ...и мАлада-Ая не узна-ает,какой у гиви-моторыла был конец(с) -слова из лаптеногой песни
  A-68
  online
    A-68, 12.03.2017 20:28
  +7
  Як же приємно,що нагорода в УКРІЇНЦІВ,а московія позаду !!!
  Oleg Bugaets
  online
    Oleg Bugaets, 12.03.2017 20:45
  +8
  вітаю нашу команду з бронзою(знову необхідно відмітити влучні постріли Варвинець)!
  Patriot UA
    Patriot UA, 12.03.2017 21:06
  +4
  Красави! Особливо приємно, глянувши хто четвертий!
  Vitalik Shevchenko
    Vitalik Shevchenko, 13.03.2017 07:31
  +4
  Варвинець лідер за стрільбою у Світі в цьому сезоні 92.7%, це з 100 вогневихРубежів 93 пройдено під 0
  А останннє коло від Підручного, ну просто копія Пудгрушної на ЧС, тільки шкода що суперників біля нього не було, бо у Кантена Майе він виграв 12 сек. а у Пайффера 6 сек. Молодці
  Андрей Козак
    Андрей Козак, 13.03.2017 12:08
  0
  https://www.youtube.com/watch?v=yNtCok-cnZc&feature=youtu.be
  Губерниев провакатор.
  Андрей Козак
    Андрей Козак, 13.03.2017 12:11
  0
  https://www.youtube.com/watch?v=r2E74haC92M
  Дмитрий Губерниев vs Татьяна Акимова.Придет писец или нет?????
  yoba_sychev
    yoba_sychev, 13.03.2017 13:54
  -1
  Комментарий свернут. Показать
  vit-2, 12.03.2017 19:12
  yoba_sychev, 12.03.2017 19:06
  vit-2, 12.03.2017 18:57 А знатно Підручний насипав солі любителям бояришнику - Губернієв аж кип'ятком студію забризкав під час трансляції >Губернієв аж кип'ятком студію забризкав>Губер поздравлял сборную УкраиныКипятком — в смысле от радости за Украину?Сначала смотрят трансы с Губой, а потом помоями его поливают, лол. "Ммм, смотрите, этот комментатор говно, наверну-ка я его ложкой, ммм, омномном". Лоллирую от мамкиных глориков.

  Ну варіантів із хорошею якістю трансляції як би немає, перший національний на великому екрані телевізора не можна дивитися в принципі, Губернієв йде в нагрузку з якісною картинкою. А от що змушує русню тусуватися на українських сайтах, це вже питання...

  >як би немає
  Лолшто? Тебя в гугло забанили, нуб? Есть Евроспорт, есть норвежский телеканал, есть ИБУшная транса с интершумом, есть белорусская транса, есть куча вариков с сопками/эйсами. Не свисти мне про единственный вариант с парашей от Губерниева и Канделаки. Просто у тебя нездоровая мазохистская любовь к Губе, признайся хотя бы себе.
  >А от що змушує русню тусуватися на українських сайтах, це вже питання
  Ну вот когда своих поехавших со спорт.сру и прочих рунетов заберете, тогда и я свалю отсюда, а пока — страдай. И еще добавлю, предупреждая вскукареки от даунов, я не олька/савушка/кремлебот, в Рунете для ватанов я либераха/агент госдепа/национал-птеродактиль/рептилоид/etc.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.