В серии пенальти был повержен норвежский «Олесунд» + ВИДЕО

25114
112
Олег Голодюк
Перед грою більшість вважала фаворитом «Карпати». Втім, той, хто бачив гру «Олесунда» проти «Копенгагена», розумів, що суперник дістався нашій команді хоча й не іменитий, але обіграти його буде непросто. І як засвідчив розвиток подій у матчі, саме так і сталося.
Головний тренер «Карпат» Олег Кононов через запалення ахіла не міг у цій грі розраховувати на основного центрфорварда Кузнецова. З лави запасних розпочав гру ще один лідер команди вінгер Кожанов, який лише відновив тренування після вірусного захворювання. Тож у старті на поле вийшли: у рамці – Тлумак; в обороні – Ощипко та Федецький відповідно зліва і справа та Тубіч з Мілошевічем у центрі; у півзахисті – Годвін на позиції опорника та Голодюк з Ткачуком атакувальними хавами; в нападі – Гурулі і Худоб’як на лівому і правому флангах, та в центрі Лукас.
Перші хвилин десять обидві команди намагалися захопити ініціативу, аби диктувати супернику свою гру. Але і «Олесунд», і «Карпати» стартовий відрізок матчу провели дещо сумбурно, на полі було багато хаосу, а звідси й чимало технічного браку. Тож було багато боротьби, але все це відбувалося головним чином у центрі поля.
Першими заспокоїлися карпатівці і одразу у них налагодився контроль м’яча та з’явилася гострота в атаці. Перша небезпека воротам норвежців виникла на 11-й хвилині, коли Худоб’як отримав передачу від Ощипка і м’яко скинув круглого під удар Лукасу. Іспанець метрів з 12-ти бив на виконання у праву «дев’ятку», але Грітебуст встиг вчасно зреагувати і перевів м’яч на кутовий. А ще за хвилину вже Голодюк з носка низом пробив у ближній кут – і знову кіпер переводить м’яча на кутовий.
«Карпати» завдяки активності та контролю над м’ячем продовжували атакувати й надалі, але підопічні Кьєтіля Рекдаля кожен раз встигали на своїй половині поля вибудувати два ешелони захисту, тож дійти до карного майданчика суперника, аби вивести когось з партнерів на зручну ударну позицію, «зелено-білим» ніяк не вдавалося.
Про помітну перевагу нашої команди свідчить і той факт, що перший удар по наших воротах гравці «Олесунда» завдали лише на 20-й хвилині. Але й у тому епізоді Тлумаку не довелося демонструвати свою майстерність – після удару Баррантеса м’яч влучив у захисника і вилетів на кутовий.
«Карпати» продовжували розхитувати оборону суперника і до перерви двічі виводили на ударну позицію Ткачука. З влучністю, щоправда, у 25-го номера нашої команди сьогодні не дуже складалося, але, як виявилося, іноді до голу призводять і неточності. Саме так трапилося на 34-й хвилині, коли Ощипко пройшов по лівому флангу майже до лицьової лінії і виконав передачу верхом під удар Ткачуку. Андрій намагався пробити якомога сильніше, але як слід по м’ячу не влучив. Удар не вийшов, зате склалося з гольовою передачею – круглий полетів прямо під ногу Голодюку і Олег низом в дотик пробив у дальній кут. Мало того, що удар у 17-го номера вийшов насправді відмінний, так ще й Ткачук явно дезорієнтував кіпера і той побачив м’яч, коли той вже затріпотів у сітці – 1:0.
У перерві Кьєтіл Рекдаль зробив три заміни з п’яти, що передбачені регламентом турніру. Натомість Олег Кононов, як і в першій грі на Copa del Sol-2011 проти ще одного норвезького клубу «Мольде», замінив лише воротаря – місце у рамці зайняв Богатінов, якому, як і тоді, судилося стати героєм під час пробиття післяматчевих пенальті. Але це було потім, а от у грі він не впорався вже з першим ударом суперника. Щоправда, Еррера пробив насправді дуже класно. Коли після таких пострілів м’яч влітає у сітку, зазвичай до воротарів претензій немає. Тож щойно почався другий тайм, а рахунок став 1:1 і шанси команд на вихід у фінал знову вирівнялися – 50 на 50.
Забитий гол додав впевненості гравцям «Олесунда» і на якийсь час вони захопили не лише територіальну, а й ігрову ініціативу. Щоправда, наша оборона та воротар діяли досить надійно і до «пожеж» справа у володіннях Богатінова практично не доходила. А десь з хвилини 60-ої гра вирівнялася, а згодом вже карпатівці знову почали тиснути на ворота суперника. І що цікаво, особливо активно «зелено-білі» стали діяти після того, як залишилися в чисельній меншості. На 77-й хвилині арбітр за неспортивну поведінку вилучив з поля Годвіна. В принципі наш опорник на червону картку в тому епізоді таки награв, а коли врахувати, що Самсон ще в першому таймі заробив «гірчичник», то залишитися на полі після того, як він після порушення правил зі сторони суперника, відмахнувшись ногою, влучив у лице капітану «Олесунда» Карлсену, у нього не було ніяких шансів.
Тим не менше, «Карпати» в заключні хвилини не тягнули час, намагаючись довести справу до пенальті, а навпаки, робили все можливе, щоб вирвати перемогу в ігровий час. І ледь свого не добилися. На 85-й хвилині Голодюк проривався до воріт і в боротьбі із захисником опинився на газоні. Пенальті радше був, ніж не був, але шведський арбітр Даніель Сталхаммер і в цьому епізоді виявив скандинавську солідарність.
Втім, за хвилину перемогу «Карпатам» міг принести Федецький. Артем немов з пращі побив у дотик з правої після подачі кутового метрів з 15-ти, але Грітебуст показав суперклас і долю путівки довелося вирішувати таки у серії післяматчевих пенальті.
У ній кіпер «Олесунда», як і тиждень тому воротар «Мольде», був безпорадним. Сім ударів з точки виконали «зелено-білі» і кожен раз у Грітебуста не було жодних шансів потішити своїх партнерів по команді. А от Богатінов двічі вгадував напрям удару «помаранчево-синіх». І якщо з п’ятим ударом, який виконував Скірі, йому відверто не поталанило – м’яч по-зрадницьки прослизнув під ліктем, то сьомий удар від Толласа Мартін відбив впевнено.
Тепер на «Карпати» чекає фінал, який відбудеться у понеділок, 7-го лютого. А з ким доведеться грати нашій команді, ми дізнаємося завтра, коли відбудеться другий раунд україно-норвезького протистояння в Іспанії: «Шахтар» - «Русенборг».

«Карпаты» - «Олесунд» - 1:1 (по пенальти – 7:6)
Голы: Голодюк, 34 - Эррера, 47
«Карпаты»: Тлумак (Богатинов, 46), Федецкий, Милошевич, Тубич, Ощипко, Годвин, Худобяк (Кожанов, 82), Голодюк, Ткачук, Гурули (Тиаго), Лукас (Кополовец)
«Олесунд»: Гритебуст, Толлас, Карлсен (Миклебурст, 84), Ларсен (Скири, 90), Эррера, Арнефьорд (Скагестад, 46), Яагер (Яласто, 46), Селлин (Флетре, 46), Фуре, Баррентес, Парр
Предупреждения: Годвин, Худобяк, Федецкий, Тубич - Карлсен
Удален: Годвин, 77