Кубок Экстра-лиги. Спортлидер+ – Кардинал-Ровно – 4:3 +ВИДЕО

Есть первая победа хмельницкой команды в Экстра-лиге!

3370
1

Дев'ять місяців і три дні знадобилось хмельничанам, щоб здобути першу перемогу, виступаючи у найвищому українському футзальному дивізіоні. Для цього команді став в нагоді втішний турнір, організований Екстра-лігою для команд-невдах цьогорічного сезону. Змагання, що мали проходити у трьох містах-господарях, вирішено було провести лише в Хмельницькому, де «Спортлідер+», «Єнакієвець» та «Кардинал-Рівне», провівши по матчу один з одним, і виявлять переможця турніру під назвою «Кубок Екстра-ліги». Фаворитом у цих поєдинках усі дружно називають господарів, котрим єдиним із учасників турніру є що доводити. Вірність цієї думки і підтвердив перший матч змагань.

Рівняни приїхали до Хмельницького у складі дев'яти гравців, двоє із яких голкіпери. Не дивлячись на атакувальні схильності воротаря Дєнюжкіна, одразу подумалось про те, що важкувато гостям буде грати двома неповними четвірками проти суперника, в заявці якого на матч було на п'ять гравців більше. Та все ж не фізичні кондиції стали вирішальними у цьому поєдинку. «Кардинал-Рівне» часто задіював Дєнюжкіна в розіграшах м'яча, настільки часто, що із сорока хвилин матчу хвилин 7 прийшлось на спокійне перекочування м'яча гравцями гостей. Тому сильно «набігатись» в цьому матчі командам не довелось.

Розпочалась гра із двох поспіль атак гостей, що закінчились ударами по воротам. На щастя для господарів неточними. Подоляни одразу відповіли пострілами Калукова і Коробки, але Дєнюжкін правильно обирав позицію. В перші хвилини матчу хмельничани грали якось надто обережно, не сильно рвались вперед, не намагались нагнітати ситуацію у воріт суперника. За що і поплатились на 9-й хвилині. Розігравши на швидкості стіночку з Чернієнком, Сергій Піддубний точно пробив по воротам.

Після цього господарі помітно активізувались. Особливо небезпечним був простріл з правого флангу Засенка, який якимось дивом не зумів замкнути Михайленко. Гості грали на контратаках і це в них досить непогано виходило, хмельничани ж попри всі намагання створити щось небезпечне біля воріт суперника, виглядали не надто впевнено. Видно це й заспокоїло рівнян. Дєнюжкін вкотре пішов вперед і не встиг повернутись в ворота після того, як господарі перехопили м'яч. Ярослав Заворотний вдало пробив з центра майданчика. Можливо, свою роль в цьому голі зіграло і сонце, яке нещадно сліпило голкіпера гостей весь перший тайм через велетенські вікна спорткомплексу ХНУ. Як би там не було, на перерву команди пішли за нічийного рахунку.

Другий тайм розпочався атаками господарів, але вже на другій його хвилині Андрій Чернієнко розіграв схожу із першотаймовою комбінацію і сам точно відправив м'яча у дальній кут воріт хмельничан. Рівняни почали «сушити» гру, знову пішов вперед Дєнюжкін. Але дуже швидко господарі рахунок зрівняли. Здавалось, що їхня атака уже захлинулась на правому фланзі, але Дмитро Михайленко зумів виконати сильний простріл на дальню штангу, де ніким не прикритий Максим Івонко його замкнув.

Далі гра набула нервового характеру. Арбітри давали командам грати жорстко і не завжди реагували на падіння чи інші небезпечні ситуації. Команди створювали багато моментів, але всі вони були не надто небезпечними. Так продовжувалось до 37-ї хвилини, коли Максим Коробка, який останнім часом забиває мало не в кожному матчі, вдало скористався передачею Олексія Фетька і вивів свою команду вперед.

Гості одразу пішли вперед і вже в наступній атаці зуміли зрівняти рахунок – після затяжної комбінації Андрій Чернієнко вразив ворота з гострого кута. До завершення матчу залишалось менше двох хвилин. І ці дві хвилини господарі провели в атаках. Пробивали по воротам Калуков і Засенко, але їхні удари не таїли собою небезпеки для Дєнюжкіна.

Розв'язка настала буквально за 10 секунд до сирени. В атаці господарів взяла участь вся четвірка, що знаходилась на майданчику. М'яч по черзі переводився від одного до іншого, поки не потрапив до Дмитра Калукова, що на добиванні головою переправив його у ворота. 4:3 – перша перемога хмельничан! Хоча був іще удар Сергія Піддубного буквально за пару секунд до завершення поєдинку, але він прийшовся повз ворота...

Те, про що так довго говорили, сталось. Хмельничани вперше перемогли. Та все ж є якась недосказаність в цій перемозі. Не ті обставини чи не той час... Але все одно цей день уже став історичним для ФК «Спортлідер+», і, можливо, настане ще й такий день, коли перемоги цієї команди нікого дивувати не будуть...

Євген БАЙ

«Спортлидер+» (Хмельницкий) – «Кардинал-Ровно» (Ровно) – 4:3 (1:1)

«Спортлидер+»: Богдан Тимощук - Владимир Сондак, Максим Коробка, Дмитрий Калуков, Алексей Фетько - Дмитрий Михайленко, Максим Ивонко, Ярослав Заворотный, Андрей Засенко - Андрей Ткачук, Вадим Иванов, Виктор Цой, Олег Чеботарев
«Кардинал-Ровно»: Виталий Денюжкин - Виталий Танский, Сергей Поддубный, Александр Бондарь, Андрей Черниенко - Артем Фаренюк, Дмитрий Сытник, Юрий Когут

Арбитры: Роман Проць (Дрогобыч), Игорь Якимишин (Львов)

Ярослав Заворотный, 20, Максим Ивонко, 25, Максим Коробка, 37, Дмитрий Калуков, 40 - Сергей Поддубный, 9, Андрей Черниенко, 22, 38.

Удары (в створ): 25 (17) – 16 (8).

СПОРТЛИДЕР+ – КАРДИНАЛ-РОВНО. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ МАТЧА

40’
Гол, сыграв головой на добивании, забил Дмитрий Калуков(Спортлидер+ (Хмельницкий)). Хозяева по этому поводу устроили кучу малу.
38’
Гол забил Андрей Черниенко(Кардинал-Ровно (Ровно)). После затяжной комбинации гостей, Черниенко точно пробил из пределов штрафной слева с острого угла.
37’
Гол забил Максим Коробка(Спортлидер+ (Хмельницкий)). После передачи Фетько с аута, Коробка в касание неотразимо пробил метров с девяти.
25’
ГОЛ ! Гол забил Максим Ивонко(Спортлидер+ (Хмельницкий)). Михайленко с правого фланга прострелил на дальнюю штангу, и там Ивонко успел замкунть передачу.
22’
Гол забил Андрей Черниенко(Кардинал-Ровно (Ровно)). Танский и Черниенко разыграли стеночку, и последний ударом с дуги чуть левее центра отправил мяч в дальний угол.
20’
Гол забил Ярослав Заворотный(Спортлидер+ (Хмельницкий)). Гости ошиблись в атаке, Заворотный перехватил мяч и пробил с центра площадки. Мяч по высокой дуге залетел в ворота, куда не успел вернуться Денюжкин.
9’
Гол забил Сергей Поддубный(Кардинал-Ровно (Ровно)). Поддубный разыграл стенку с Черниенко, и, войдя в штрафную, точно пробил с 4 метров.