Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Чемпионат Украины
|
2307
0

Юрий ГАБОВДА: «Лужный много требует. Это нормально»

Игрок «Таврии» уверен - худшее для клуба уже позади

Юрий ГАБОВДА: «Лужный много требует. Это нормально»
Юрий Габовда

Прізвище Габовда відоме усім футбольним уболівальникам. У радянські часи феноменальну гру в атаці показував Янош Габовда, якого ще тоді називали живою легендою.

Нині традиції сімейної династії підтримує Юрій Габовда. Пройшовши школу львівських «Карпат», молодий футболіст успішно виступає у симферопольській «Таврії». В інтерв'ю «Експресу» Юрій Габовдарозповів про скрутні часи у команді Олега Лужного, про які багато мовилося, а також згадав цікавинки із життя свого легендарного дядька.
 
— Юрію, про вашу команду в зимовому міжсезонні було чути багато невтішного. Що ж насправді діється?
— У нас, дійсно, були скрутні часи, але вони минули. Минулого тижня ми нарешті вирушили на тренувальний збір до Туреччини. Це означає, що гірше позаду.
 
— Чи багато втратила команда від того, що понад місяць тренувалася в Україні, а не за кордоном?
— Найбільша проблема в тому, що ми не мали серйозних спаринг-суперників. Усі сильні клуби за кордоном, і в Україні не було з ким набувати ігрову практику. Були й інші труднощі. Ми не були забезпечені харчуванням, а без нього не могли двічі на день тренуватися. Виходили на футбольне поле лише раз на день. На базі не жили, після тренування їхали додому, вдома й харчувалися власним коштом. Добре, що хоч погода не підвела. Холоди оминули кримську землю, і ми могли працювати на хорошому полі, при нормальній погоді. Це був єдиний плюс. Зрештою, я не відчуваю, що втратив у фізичній готовності. Наш тренер Олег Лужний об'єднував два тренування в одне, так що ми виконали майже все із запланованого.
 
— Як до всього цього ставилися зірки «Таврії» Калиннченко, Назаренко, Єзерський?
— Ніхто не вередував, не виказував своє «фе». Усі з розумінням ставилися до того, що нас спіткало, бо від несподіванок не застрахований жоден гравець. Навпаки, біда нас єднала.
 
— «Таврія» зазнавала поразок від команд нижчого класу. Після таких програшів прогнозували, що ваша команда вибуде з прем'єр-ліги...
— Певен, що нас зарано списали з рахунку. Ми ще поборемося і постараємося, щоб перший чемпіон України залишився в еліті. До скептичних оцінок експертів ставимося спокійно.
 
— Як вам ведеться під орудою Олега Лужного? Він суворий тренер?
— Так, суворий. Він пройшов школу київського «Динамо», лондонського «Арсеналу» і запам'ятався як жорсткий футболіст з бійцівським характером. І цей характер він нам передає. Лужний багато вимагає. Це нормально.
 
— Західноукраїнська «діаспора» в «Таврії» має якісь переваги? Все-таки Олег Лужний також «західняк»...
— У нас справді багато людей із Заходу України: тренери Володимир Журавчак і Андрій Чіх, футболісти Єзерський, Фещук, Путраш. Свою повагу до нас наставник висловлює тим, що спілкується українською. А якихось переваг ми не маємо. Олег Романович давно заявив, що для нього всі його підопічні рівні. Він не визнає авторитетів, прізвищ, він не зважає, який у футболіста паспорт. На поле виходять найсильніші.
 
— Чи часто тренери вам нагадують, що ви — небіж легендарного Яноша Габовди?
— Мені не треба нагадувати про моє коріння. Та, як на мене, не варто порівнювати Яноша Габовду і Юрія Габовду. У нас різні стилі гри. Дядько був кремезний, мав на зріст 188 сантиметрів. Зрозуміло, що він використовував свої дані. Він був форвард таранного типу.
 
— Янош Габовда феноменально грав головою. То правда, що він міг дійти з центра поля до чужих воріт, жонглюючи м'ячем на голові, і забити гол?
— Його гра головою, справді, була феноменальною. Знаю, що він забивав головою з 30 метрів! Але щоб з центра поля дійти до чужих воріт, жонглюючи м’ячем на голові, — це міф. Принаймні в офіційних поєдинках таких голів не було.
 
— Хто найбільше розповідав вам про Яноша Габовду?
— Мій батько. Він навіть подарував мені касету із записом фіналу Кубка СРСР 1969 року, в якому Янош Габовда допоміг «Карпатам» здобути трофей. Також у нашій сімейній колекції немало книжок про цього легендарного футболіста.
 
— Хто ще із родини Габовдів пов'язав життя із футболом?
— Мій батько був тринадцятою дитиною у сім'ї. Він мав дев'ятеро рідних братів! Навіть не знаю, скільки з них грало у футбол. Янош дуже хотів, щоб мій тато був футболістом. Батько не раз навідувався до Львова, не пропускав матчів «Карпат» і жив тоді у свого брата Яноша. У 16 років мій тато був близький до того, щоб стати професіональним футболістом. Та сталася трагедія — у рідному Мукачевому його збив потяг. Він десять днів лежав у комі. На щастя, вижив, але медики заборонили йому грати у футбол. Тепер батько уболіває за сина. У мене дуже багато двоюрідних братів. Не можу всіх і полічити. Але лише я продовжую традиції родини Габовдів. На мені відповідальна місія.
 
— Гучне прізвище надихає чи тисне?
— Безперечно, моє прізвище мене надихає. Воно зобов'язує підкорювати високі спортивні вершини. На знак поваги до свого дядька свого часу я починав професіональну кар'єру саме в «Карпатах», рідній команді Яноша Габовди До речі, планую найближчим часом поновити турнір пам'яті мого славетного родича.
 
Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей
Комментарии 0
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.