ДАНИЛЕНКО: «Більшість команд в Білорусі непрофесійні»
Українець Олександр ДАНИЛЕНКО в чемпіонаті Білорусі з футзалу здобув срібні медалі
Вже багато років в трійці призерів білоруського футзалу посідали 3 команди МАПІД, «ВітЕН» «Дорожнік». Цього року традиція була порушена – срібні медалі завоював гомелський БЧ. У другому колі за гомельчан грав український легіонер Олександр Даниленко, який відомий українським уболівальникам за виступи у чернігівській «Енергіі», франківському «Урагані» і «Єнакієвці». Після завоювання срібних медалей Олександр Даниленко дав ексклюзивне інтерв’ю «Футболу 5х5», у якому розповів про рівень чемпіонату Білорусі, нестандартні майданчики і проблеми із реалізацією.
БЧ схоже на «Локомотив»
– Як вийшло, що Ви опинилися в білоруському чемпіонаті?
– Варіант з білоруською командою виник в кінці сезону 2008-2009 років. Після виступів в «Урагані», і недовгому перебуванні в «Єнакієвці», повернувся додому, і виступав в київській Бізнес-лізі. Потім подзвонили з МФК «Жлобін». Так трапилось, що почав грати за «Жлобін» в кінці сезону. Після цього надійшла пропозиція на наступний сезон виступати за них, виконуючи функції граючого тренера. На жаль, сезон видався невдалим, команда вилетіла з вищої ліги. Однією з вагомих проблем пониження команди в класі стала фінансова проблема. До речі, в тому сезоні за «Жлобін» виступали Володимир Дейнега, Микола Лебідь, воротар Михайло Соколовський, які відомі по виступах за українські команди. Перше коло сезону 2010/11 почав в гомелському БТЕУ. У перерві між першим і другим колом надійшло запрошення з команди БЧ («Бєлоруская чугунка»), щось подібне до ДФСК «Локомотив» на Україні. З цим клубом я завоював срібні медалі чемпіонату Білорусі.
– У БЧ Ви грали не з перших матчів другого кола? Чому?
– Були проблеми із заявкою. Мене заявили тільки через кілька турів після початку другого круга.
– Як Вам рівень команд, за які Ви грали в Білорусі?
– Однозначно рівень гомельського БЧ значно вищий, ніж в інших командах, за які я виступав. Що стосується БТЕУ - це студентська команда. Але і в ній є гравці достатньо непоганого рівня по білоруських мірках.
«Арбітри трактують правила, як у великому футболі»
– Що собою представляє Ваш нинішній клуб?
– Середній вік гравців команди - 25-26 років. Є кілька чоловік, які грали в провідних клубах країни. Лідери команди - Чеховський, а також найтитулованіший гравець команди Олександр Комаров. Представників збірної окрім Комарова, але він після травми, у команді немає. Але говорять, що збірну Білорусі у наступному сезоні поповнять 3-4 людини з БЧ. Загалом БЧ – це рівна команда, яка грає не за рахунок індивідуальної майстерності окремих гравців, а за рахунок характеру і командної гри. Очолює команду тандем тренерів, які мають багаторічний досвід у великому футболі як гравці – Деменковец і Чєрєпнєв.
– Як керівництво клубу оцінило срібні медалі?
– Завдання мінімум було потрапити в п'ятірку. Тому керівництво звісно позитивно віднеслось до срібних нагород.
– Як Ви оціните рівень білоруського чемпіонату?
– Рівень білоруському чемпіонату звісно поступається українському. Є декілька хороших команд – МАПІД, «ВітЕН», БЧ, той ж «Дорожнік». Часом хорошу гру в чемпіонаті демонстрував «Граніт», який тренує відомий за виступами в львівській «Енергії» Олексій Шевченко. Мінус білоруського футзалу в тому, що не всі команди є професійними. Я б сказав практично більшість команд непрофесійні. Гравці приходять на тренування з інших місць роботи. Більш менш на професійний рівень поставлена робота в командах першої п'ятірки.
– А який рівень суддівства в білоруському чемпіонаті?
– Річ у тім, що білоруські арбітри судять матчі і великого футболу і футзалу. Тому бувають помилки, коли арбітри трактують правила, як у великому футболі.
«Такий зал, як у Єнакієвому, у Білорусі вважається стандартним»
– А що стосується залів, де проводять ігри чемпіонату Білорусі…
– Стандартних залів небагато - в Мінську, в Гомелі і ще декількох містах. А в основному розміри нестандартні. Тому і забивається велика кількість м'ячів. Наприклад такий зал, як в Єнакієвому, тут рахується як цілком стандартний.
– А взагалі рівень чемпіонату росте порівняно з тим часом, коли Ви починали грати у Білорусі?
– Так, рівень звичайно піднімається. Хоча в командах грає дуже багато вікових гравців і дуже мало молодих. Але рівень зростає. І популярність також. Це факт.
– Взимку в Білорусі проходив семінар для тренерів, який проводив тренер збірної Іспанії. Які відгуки про цей захід?
– Всі в захваті від цього семінару. Всі люди, з якими мені вдалося поспілкуватися на цю тему, висловлювалися лише позитивно. Залишилося тільки втілити це в життя. А вийде чи ні, покаже час. Для цього ще багато, що потрібно зробити.
– Ви тренуєтеся в БЧ чи приїжджаєте на ігри?
– Постійно живу і тренуюсь в Гомелі. У БЧ все професійно в цьому плані.
– Ви говорили, що в чемпіонаті Білорусі багато забивають. Проте на Вашому рахунку не так багато голів у складі БЧ…
– Мети забивати голи у мене немає. Я більше дію на своїй половині майданчика. Але забивати приємно завжди. Моменти звичайно є, але з реалізацією проблеми. Плюс пішов деякий час на те, щоб звикнути до стилю гри БЧ.
Сергій ЧАЙКА, Футбол 5х5
Довідка «Футболу 5х5»
Олександр Даниленко народився 23 липня 1982року.
Грав в командах:
2001-2005 рр. – «Енергія» (Чернігів)
2005-2008 рр. – «Ураган» (Івано-Франківськ)
2008 р. – «Єнакієвець» (Єнакієве)
2009-2010 рр. – «Жлобін»
2010 р. – БТЕУ (Гомель)
2010 р. – БЧ (Гомель)
Срібний призер чемпіонату Білорусі 2011 року.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Александр является явным фаворитом поединка
«Горожане» продолжили серию неудач