Картингова зима в Україні

Перегони по снігу стають все більш популярнішими

Картингова зима в Україні

Вже багато років поспіль в Україні інтенсивно розвивається зимовий картинг. З кожним новим сезоном все більше професійних карт-клубів, прокатних центрів та картингових гуртків науково-технічної творчості долучаються до такої сезонної активності.

Переваг у такого виду активного дозвілля дійсно вдосталь. По-перше, сама підготовка картів до зимових гонок є елементом технічного розвитку та вдосконалення інженерних навичок вихованців картингових осередків, оскільки для цього різновиду картингу необхідно готувати окрему техніку, яка повністю відрізняється від традиційного типу машин. І тут, дійсно, є ціле поле для технічних експериментів, завдяки існуванню якому ми кожного року маємо змогу спостерігати за появою все цікавіших витворів технічно-картингового мистецтва. В цьому напрямку, на думку UkrKarting, першість впевнено займає професійний карт клуб з Кам’янсього OSA Kart Racing, інженерний геній та працьовитість спортсменів якого створили спочатку двомісний зимовий карт, а в цьому році – карт з незвично великими колесами.

В одному випадку пасажири гоночного зимового карту, на якому було встановлено двигун потужністю більше 50 к/сил, мають змогу відчути всю красу картингу як такого та ще й у зимових умовах, добре, що ручки для тримання пасажирів зробили достатньо міцними. А в другому – спостерігачі такої чудо-техніки довго сперечатися про те, що ж це взагалі таке та й вдосталь повеселитися від того, як з під величезних колес чудо-карта розлітаються кучугури снігу.

До речі, саме використавши такі великі колеса для зимового карту, інженери вирішили ще одне питання – а саме необхідність відкидання снігу і прочищення доріжки для гонок, оскільки в даному випадку ніякі кучугури їм вже не зможуть завадити ганяти по снігу.

Питання розчищення снігу та підготовки зимової траси для картингу дійсно стоїть достатньо гостро у картингістів і різні клуби вирішують його по різному. І тут також проявляється картингова технічна творчість. Наприклад, в Чернігові придумали зробили спеціальний ківш, який приєднали як до карту, так навіть, і до мотоциклу, керуючи якими, пілоти і розчищають собі все нові конфігурації трас.

Переваги зимового картингу на цьому лише починаються. Наприклад, для професійних спортсменів-пілотів найважливішою такою перевагою є досвід пілотування карту на льоду в умовах і стані траси, що постійно змінюється і на кожному черговому колі тієї ж самої конфігурації траси необхідно шукати нові точки взаємодії з нею. Пілоту, як ніколи, необхідно бути сконцентрованим і обережним, щоби не опинитися в заметі, і в той же час шукати максимально швидкі траєкторії, щоби мати змогу наздогнати суперників і фінішувати першим. Ці умови на 100 відсотків відповідають, а то й навіть є ще більш складними, тим, що виникають під час проведення традиційних картингових гонок в дощ, коли траса може бути як повністю у воді, так і частково, особливо в стані підсихання на різних її відрізках. Тоді, навіть непрофесійним картинговим оком, очевидно видною є різниця між пілотами, які взимку проводили інтенсивні тренування на складних, вкритих льодом трасах, та тими, у кого такого досвіду не багато, або він взагалі відсутній. Приклад одного з відомих пілотів - Янніса Андроса в цьому випадку, мабуть, є показовим.

Та й взагалі, зимовий картинг – це просто величезна маса відверто позитивних емоцій, як для спортсменів та любителів, так і для глядачів із вболівальниками. Заряд бадьорості, гарного настрою та незабутніх спогадів гарантовано! В цьому сезоні зимовим картингом вже встигли насолодитися картингісти Києва, Чернігова, Мени, Козельщини, Луцьку, Кам’янського, Тернополя, Чернівців тощо.

Зима для картингістів, мабуть, як і все інше – особлива!

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Автор — Николай Гой, Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Метки
Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2020 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности