Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Сборная УКРАИНЫ
|
1079
0

Александр ПЕТРАКОВ: «Это было незабываемо»

Наставник юношеской сборной Украины - о завоевании командой путевки на Евро-2014

Александр ПЕТРАКОВ: «Это было незабываемо»
Фото: ФФУ

Юнацька збірна команда України, складена з футболістів 1995 року народження, вийшла до фінальної частини юнацького Євро-2014, який пройде з 19 по 31 липня в Угорщині. Після  повернення до України своїми враженнями з прес-службою ФФУ поділився головний тренер збірної U-19 Олександр Петраков.

− Сказати, що я задоволений − не сказати нічого. Я такої радості не відчував ніколи в житті − стільки емоцій. Це було незабутньо, цей день залишиться у моїй пам’яті на все життя. Я хотів би подякувати усім хлопцям. Я можу сміливо сказати, що я пишаюся ними. Ми виграли завдяки дисципліні та шаленій самовіддачі. Тут я хотів би подякувати клубним тренерам, які підготували футболістів для збірної. Також  хотілося б подякувати Федерації футболу України за організацію матчів. Також треба відзначити людей, які в Англії докладали максимум зусиль і усіляко сприяли здобуттю цього позитивного результату - мого помічника Андрія Аннєнкова, тренера воротарів − Олександра Гуменюка, комплексно-наукову групу  - Віталія Левченка,  лікаря − Павла Трофімчука, адміністратора Ігоря Якубовського, масажиста −  Євгена Пегету та Вадима Даніна, а також перекладача Олексія Некрасова.  Також не можу не відзначити технічний департамент ФФУ, який дуже допомагав мені та тренеру юнацької збірної U-18 Олександра Головка, футболісти якої також були викликані та брали участь в еліт-раунді.

− Ви самі вірили у можливість здобуття такого результату напередодні старту матчів еліт-раунду? Що відчували?
− Коли ми були в Росії на кваліфікаційному раунді, мені тамтешні журналісти сказали цікаву деталь: від України у віці U-19 у фінальних частинах чемпіонату Європи грали футболісти 1985 і 1990 років народження, тобто через кожні п’ять років. І от 1995 рік (посміхається). Я це запам’ятав. А якщо враховувати, що 1990 рік не відбирався, бо Україна тоді була господарем, то кваліфікацію Україна проходила останній раз аж десять років тому. 

− Які були настанови футболістам на матч проти збірної Англії?
− Звичайно, ми вірили, сподівались на позитивний результат. Загалом, ми побудували гру таким чином, щоб на початку не пропустити у власні ворота. Англія − надзвичайно потужна команда. Ми бачили їх гру проти Шотландії, тому знали, що головне − не дати їм простір та закрити усі зони. Англійці − швидкісні футболісти, важливо було не пропустити гол, бо відігратися було б важко. Суперника влаштовувала тільки нічия, нам же була потрібна перемога.

Я сказав хлопцям: «У нас буде шанс, нам треба ним скористалися». Так і сталося, у нас була реальна можливість забити. Був момент у Яремчука: Полегенько зробив подачу і Яремчук пробив з чотирьох метрів, воротар відбив і добивав Маркович, проте невдало. За десять хвилин до кінця матчу ми побачили, що англійці втомилися, і ми усіма силами пішли вперед. І так у одній з атак ми заробили право на штрафний: Сарнавський навісив, Качараба виграв верхову боротьбу, скинув на Радченка, той віддав на Соболя, який сильно пробив. Воротар відбив, але прямо в груди капітану, від якого м’яч і влучив у ворота. Всі почали радіти, але залишалось ще дві хвилини. І в наступній атаці арбітр призначив штрафний у наші ворота. Потужний удар англійця влучив у стійку. Сарнавський був безсилий у тому моменті. І нарешті фінальний свисток − радість, емоції! Англійці, звичайно, були засмучені, але честь і хвала тренеру. Він підійшов, потиснув руку і побажав успіху у фінальній частині.

− Але розпочиналось все з матчу з Шотландією, що можете сказати про той матч?
− Шотландія − дуже сильна команда. Якщо казати відверто, то в кінці ми грали на збереження результату. Ми мали три стовідсоткових гольових моменти, проте вони також могли нам забити. Ключовий епізод був  на 54-ій хвилині, коли арбітр призначив пенальті, проте, фортуна була на нашому боці - Підківка взяв той удар. Загалом, нічия була закономірним результатом і позитивним для нас.

− Потім був матч з Чорногорією…
− Так, у Чорногорії також непогана команда. Загалом, вихід Чорногорії в еліт-раунд - це вже успіх для цієї команди. Ми забили чотири м’ячі, хоча могли забити і більше.

−  Які плани юнацької команди у найближчому майбутньому? Коли розпочинається наступний збір?
− Збір ми розпочнемо 5 липня, будемо проживати там, де і готувались. Проведемо декілька контрольних матчів і візьмемо курс на Угорщину. Що стосується підготовки команди, то майже всі команди збираються у 20-их числах.

− Які наступні завдання ви ставите перед збірною?
− Ми поставили перед собою нову мету − потрапити на ЧС-2015 року, який проходитиме в Новій Зеландії з 30 травня по 21 червня.  З восьми команд туди потрапляє шість, і я вірю, що нашій збірній до снаги виконати це завдання.

ФФУ

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Украина – лидер. Турнирные таблицы ЧЕ по socca. Зафиксирован счет 18:0
Другие виды | 10 мая 2024, 06:15 0
Украина – лидер. Турнирные таблицы ЧЕ по socca. Зафиксирован счет 18:0

Хорватия отгрузила в ворота Люксембурга 18 безответных мячей

Стали известны оценки Довбика и Цыганкова за досадный матч Жироны в Ла Лиге
Футбол | 11 мая 2024, 00:40 0
Стали известны оценки Довбика и Цыганкова за досадный матч Жироны в Ла Лиге

10 мая жиронцы сыграли вничью с «Алавесом» (2:2) в 35-м туре Ла Лиги 2023/24

Комментарии 0
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.