Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Чемпионат Украины
|
2667
8

Юрий ДЯЧУК-СТАВИЦКИЙ: «Нашему футболу нужны изменения»

Экс-наставник львовских «Карпат» считает, что нашему чемпионату нужны революционные изменения

Поки футбольні вболівальники, фахівці та чиновники обговорюють ідею створення об’єднаного чемпіонату України та Росії, заслужений тренер України Юрій Дячук-Ставицький пропонує працювати над поліпшенням власного футбольного турніру. Свої пропозиції Юрій Михайлович уже скерував керівництву Федерації футболу України та Професійної футбольної ліги. Що саме потрібно змінити у вітчизняному футболі, фахівець розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Газеті».

— У другій лізі чемпіонату України доволі складна ситуація, там багато команд відмовилося від участі в турнірі, — розповідає заслужений тренер України. — Є дві групи по шість команд у кожній. У другому дивізіо­ні потрібно щось змінювати. Те саме стосується і першої ліги. «Оболонь» уже знялася зі змагань («пивовари» зняли свої команди в першій і другій лігах, — «Газета»), «Миколаїв» не має грошей, під питанням «Арсенал» із Білої Церкви. Проблемних клубів вистачає.

У Прем’єр-лізі теж є проблеми. Відразу три наші клуби в один вечір вилетіли з Ліги Європи. Ще восени їх називали фаворитами у своїх парах, а навесні вони вибули зі змагань. Чому? Думаю, велику роль зіграло те, що наш чемпіонат починається в березні, а в інших країнах — іще в лютому. Якщо ми граємо в Європі, то нам потрібно під неї підлаштовуватися. А то вийшло так, що наші суперники вже провели по кілька офіційних ігор, а українські клуби — тільки спаринги. А це трохи різні речі.

— А як же бути з нашими кліматичними умовами, які не дозволяють швидше починати чемпіонат?
— Різниця в кліматі не є суттєвою. Так, безперечно, у нас трохи холодніше. Але «Дніпро», «Металіст», «Шахтар», «Динамо» грають на хороших стадіонах. Непогані арени є в Одесі, Львові, Запоріжжі. На цих стадіонах можна створити нормальні умови для проведення ігор у лютому. Крім того, не забувайте про глобальне потепління. Вчені кажуть, що з року в рік зими будуть усе теп­лішими. Тому є серйозні аргументи для того, щоб раніше починати свій чемпіонат. Повернуся до Ліги Європи. Наші команди не виглядали слабшими, створили чимало гольових моментів, але не реалізували їх. Українським клубам помітно бракувало ігрової практики.

— У Росії чемпіонат також іще не почався, але тамтешні три клуби успішно виступають в єврокубках…
— Так, маєте рацію. Причому вони здолали сильні команди. Але ми говоримо про причини невдач українських клубів на євроарені. Й однією з них є саме брак ігрової практики в офіційних зустрічах. Шість команд виступають в єврокубках, і їм потрібно допомогти не вилетіти на весняній стадії, як сталося цього разу, коли склали зброю три клуби, та й «Шахтар», думаю, має мало шансів перемогти дортмундську «Борусію».

— Що ще, на Ваш погляд, потрібно змінити в українській Прем’єр-лізі?
— Треба збільшити кількість команд. Більшість європейських чемпіонатів елітного дивізіону нараховують по 18-20 клубів. Окрім матчів чемпіонату, футболісти грають за національний кубок, кубок Ліги, єврокубки. А в нас багато команд, які не виходять на міжнародну арену, проводять за сезон тільки 30 ігор плюс кілька поєдинків за Кубок України. Тоді як в Європі команди грають у 50-70 матчах. Наші футболісти дуже мало виступають.

Окрім того, мені здається, у вітчизняному футболі треба запроваджувати революційні зміни. Зокрема, на мою думку, цього сезону варто відмовитися від вильоту з Прем’єр-ліги двох клубів. Нині з великою ймовірністю можна сказати, що вищу лігу покине «Говерла». А в першому дивізіоні готовий до підвищення в класі тільки «Севастополь», більше нікому виходити в еліту. В клубів немає належної інфраструктури. Водночас клуби, які вже грають у Прем’єр-лізі, мають хорошу інфраструктуру, по три команди: дорослу, молодіжну та U-19.

Наскільки я зрозумів, якщо команди Прем’єр-ліги вилетять у першу лігу, то їхнє керівництво не прагнутиме до повернення в еліту. Зменшать фінансування, розпустять молодіжну команду та U-19 і спокійно гратимуть у першому дивізіоні. А якщо їм дати шанс залишитися в Прем’єр-лізі, то це збереже у власників інтерес до свого футбольного проекту.

Також потрібно збільшувати кількість учасників і в першій лізі. Там теж недостатньо клубів. Як це зробити? В другому дивізіоні є клуби, які мають належне фінансування для виступів у першій лізі. Маю на увазі представників таких обласних центрів, як Черкаси, Чернігів, Тернопіль. В іншій групі другого дивізіону претендують на вихід у першу лігу «Шахтар-3», «Кремінь» із Кременчука. Ось ці команди можна додати в першу лігу, тоді там гратимуть 20-22 дружин.

— А що тоді робити з другою лігою?
— Як і в Європі, другу лігу потрібно зробити регіональною. Створити чотири групи — по одній на Сході, Заході, Півдні та в Центрі. Клубам не доведеться їздити в Київ, щоб вирішити питання із заявкою клубу чи ще якесь. У кожному регіоні буде свій центр, що вирішуватиме такі питання. Це зменшить час і витрати учасників турніру. Крім того, команди на матчі виїздитимуть у день гри: відстані ж невеликі, жодних проблем не буде, ніде не треба ночувати. Це також зменшить витрати клубів. У цій ситуації важливо, що внесок клубу буде не 200 тисяч гривень, як тепер, а приблизно 15 тис. 

Також потрібно створити третій дивізіон. Нині проводять чемпіонат Донбасу, в якому грають команди з Донецької та Луганської областей. За таким самим принципом пропоную проводити ігри в третьому дивізіоні чемпіонату України. Створити Карпатську зону (Закарпаття і Львів), об’єднати в одній зоні Рівне й Луцьк, Херсон із Миколаєвом тощо.

А в четвертій лізі нехай змагаються команди з однієї області. При цьому треба змусити переможців підвищуватися в класі. Щоб не було такої ситуації, як із винниківським «Рухом». Футболісти в цьому клубі отримують зарплату по 1000 доларів. Але керівництво не хоче підвищувати команду в класі, попри те, що «Рух» є переможцем чемпіонату області. Українському футболу потрібна система, якої всі дотримувалися б. У вищій і першій лігах повинні грати професіонали, в другій — професіонали разом з аматорами. А інші дивізіони мають бути аматорськими. Наразі ж не маємо чіткої системи.

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей
Комментарии 8
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
manumi
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
massimo2012
Поки Маркевич мав відношення до винниківського Руху .то там грали молоді хлопці з його спортшколи.Тепер місцевий олігарх зробив забавку.щоб його син міг там грати.Типу 10 сильних дядьок і один молодий. Синочку футбол набридне.то і татусикові та команда не потрібна стане.
massimo2012
Все те.що говорить Д.-Ставицький на рахунок нижчих ліг вірно.Треба вибудувати піраміду .як в Італії.наприклад.Наверху 2 професійні дивізіони.а нижче любителі.Якщо чемпіон не виходить в наступний дивізіон -опускати в нижчий.І щоб внесок в любительських лігах був чисто символічний- ФФУі ПФЛ хай помагають.
massimo2012
З тобою можна частково погодитися.Але в командах-аутсайдерах будуть виходити молоді гравці.які будуть на виду у тренерів грандів.Наприклад Металург З.як команда ніяка.а скільки талантів підготувала іншим.В 1 лізі і нижче ніхто ніким не цікавиться.Наприклад Таргамадзе-в 1 лізі не був цікавий нікому.в ПФЛ зразу купили за солідні гроші.
Nord-West
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
Scouter7
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
cucumber
какой футбол в феврале?
BekXan
Юрий ДЯЧУК-СТАВИЦКИЙ: «Нашему футболу нужны изменения»
Нужны!!!В первую очередь командам существовать на реальные средства!!!А не покупать игроков легионеров за сумашедшие деньги спонсоров,а когда уходит спонсор всем крышка.Нада росчитывать на свои школы.Нада менять менеджеров и учиться получать прибыль с футбола,а не уходить в глубокий минус.Болещики должны быть на стадионах!Неумеем работать с людьми и финансами!