УЕФА: Назаренко - ключевой игрок сборной Украины на Евро

Опубликован рапорт технической группы УЕФА

Сергей Назаренко
© Сергей Назаренко

Технічна група УЄФА та відділ науково-методичного забезпечення Федерації футболу України завершили обробку даних, які були зібрані протягом Євро-2012. Їх рапорт включає статистичну інформацію щодо володіння м‘ячем, гри головою, кількості та якості передач, а також аналіз тактики, яку обирали тренерські штаби.

Крім цього, експерти намагалися виділити певні тенденції у розвитку футболу, які вони мали можливість спостерігати протягом чемпіонату Європи. Наприклад, однією з них є зростаюча активність у грі головою. Майже 30 відсотків голів, забитих на Євро-2012, - результат вдалої гри «на другому поверсі». І це вдвічі більше, ніж на ЧЄ-1996. Ще чверть забитих м’ячів − результативне завершення швидких атак.

Також тактична прикмета минулого чемпіонату − футболісти, які є шульгами, грали крайніх нападників: Ар’єн Робен, Давид Сільва, Андрес Іньеста, Томас Мюллер та навіть Месут Озіл.

Проведений аналіз матчів зафіксував й прогрес опорних півзахисників. До головних задач гравців на цій позиції, крім захисту, додалися просування вперед та творча підтримка атакуючих дій команди. Шість команд виставляли на гру опорників, серед яких і Україна з Анатолієм Тимощуком. Найбільш впливовим на турнірі опорним півзахисником став Андреа Пірло з Італії.

Щодо тактичних схем, обраних наставниками збірних. 12 команд грали у 1-4-3-3, або у дещо зміненому форматі 1-4-2-3-1 (Чехія, Данія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Іспанія та Україна). Хорватія, Франція, Греція, Португалія та Росія обрали версію 1-4-3-3. Англійці, ірландці, шведи та італійці грали у 1-4-4-2, хоча й змінювали схему на деякі матчі. Чемпіони Європи збірна Іспанії обрали 1-4-6-0 − без визначеного форварда.

Технічна група визначила й головні особливості ігри кожної збірної окремо, в тому числі й України. Наша команда частіше грала за схемою 1-4-1-3-2 з «тіньовим» гравцем позаду основного форварду. Використовувався дуже насичений захист з опорним Тимощуком та налаштованим на атаку правим захисником Олегом Гусєвим. У нападі використовувалися швидкі крайні нападники Ярмоленко та Коноплянко, які обидва добре володіють дріблінгом. Ключовим гравцем названо Назаренко, який поєднував та вирівнював захист і напад. Головною властивістю національної збірної були швидкі атаки, які іноді базувалися на прямих передачах на Андрія Шевченка.

Повна презентація технічного рапорту УЄФА за ітогами Євро-2012

ffu.org.ua

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Автор — Михаил Шаповалов, Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    fcdk2012
    fcdk2012, 04.12.2012 16:05
    0
    А Селезнёв?
    igvlas
    igvlas, 04.12.2012 16:03
    0
    Kot-kharkiv—03.12.2012 20:55
    Молодец, Назар!!!
    Жаль, что нельзя тебя клонировать...
    Айда к нам, в Металл!!!
    Я вообще удивляюсь, почему, когда Днепр его списал, Металл - не забрал. Он тогда еще вполне молод был.
    ra55ia
    ra55ia, 04.12.2012 13:06
    0
    svyatium—03.12.2012 22:18
    Також тактична прикмета минулого чемпіонату − футболісти, які є шульгами, грали крайніх нападників: Ар’єн Робен, Давид Сільва, Андрес Іньеста, Томас Мюллер та навіть Месут Озіл.
    Шульга??? Птіци, значить))) От поганий онлайн-перекладач, не зміг нормально перевести слово "левша"))))

    для тих, хто пагано навчався у школі, зайди на дуже відомий російсько-український інтернет-словник
    http://r2u.org.ua/s?w=левша&scope=rusb&dicts=all&highlight=on
    veek
    veek, 04.12.2012 09:21
    0
    Олег БАБАЕВ: "Милевский? Нет, спасибо"
    OM27
    OM27, 04.12.2012 00:58
    0
    Також тактична прикмета минулого чемпіонату − футболісти, які є шульгами, грали крайніх нападників: Ар’єн Робен, Давид Сільва, Андрес Іньеста, Томас Мюллер та навіть Месут Озіл.
    ____________________________________________________________

    Честно говоря, в шоке от технической группы УЕФА, которая до такого додумалась.
    1. Мюллер одинаково играет и правой, и левой ногой.
    2. Иньеста - правша. Хотя, и левая нога у него не только для ходьбы.
    3. С Роббеном вообще прикололи. Да, Роббен - левша, но на другом фланге в сб.Голландии играл Афеллай - правша.
    newostar
    newostar, 03.12.2012 23:05
    0
    svyatium—03.12.2012 22:18
    Також тактична прикмета минулого чемпіонату − футболісти, які є шульгами, грали крайніх нападників: Ар’єн Робен, Давид Сільва, Андрес Іньеста, Томас Мюллер та навіть Месут Озіл.
    Шульга??? Птіци, значить))) От поганий онлайн-перекладач, не зміг нормально перевести слово "левша"))))

    Тебе, бовдуре, ще вчити як в інтернеті шукати?
    Лёвкин папа (Донецк)
    Лёвкин папа (Донецк), 03.12.2012 22:33
    0
    ... у форматі 1-4-2-3-1 (... Іспанія та Україна).
    ... Чемпіони Європи збірна Іспанії обрали 1-4-6-0 − без визначеного форварда
    ... Наша команда частіше грала за схемою 1-4-1-3-2

    -------

    как понимать такие виражи на 180 градусов в пределах одной статьи? или писали по очереди дядя Федор, Шарик и кот Матроскин
    svyatium
    svyatium, 03.12.2012 22:18
    0
    Також тактична прикмета минулого чемпіонату − футболісти, які є шульгами, грали крайніх нападників: Ар’єн Робен, Давид Сільва, Андрес Іньеста, Томас Мюллер та навіть Месут Озіл.

    Шульга??? Птіци, значить))) От поганий онлайн-перекладач, не зміг нормально перевести слово "левша"))))
    Шахрай!
    Шахрай!, 03.12.2012 21:43
    0
    Kot-kharkiv—03.12.2012 20:55
    Молодец, Назар!!!
    Жаль, что нельзя тебя клонировать...
    Айда к нам, в Металл!!!

    Да Назар ой йо не помешал бы!
    EM
    EM, 03.12.2012 21:42
    0
    "ітогами" - в укр. мові є таке слово???
    d1927k
    d1927k, 03.12.2012 20:58
    0
    "Коноплянко"?
    Kot-kharkiv
    Kot-kharkiv, 03.12.2012 20:55
    0
    Молодец, Назар!!!
    Жаль, что нельзя тебя клонировать...
    Айда к нам, в Металл!!!