Юрист: «За 18 лет работы ни разу не видела в контракте слова форс-мажор»
Юлия Гречко считает, что контракты футболистов не предусматривают такое понятие как «форс-мажор»
Юрист ассоциации футболистов Юлия Гречко рассказала о ситуации с контрактами игроков в условиях форс-мажора.
«Ассоциация футболистов профессионалов Украины разделяет рекомендации FIFPro, членом организации которой она является. Контракты на сегодня являются действующими и должны исполняться как со стороны клуба, так и со стороны футболиста. Ни один из футболистов, что касается нарушения контрактов к нам не обращался. Клубы консультируются в телефоном режиме.
За 18 лет работы в футболе я никогда не видела, чтоб в контракте были прописаны слова «форс-мажор». На сегодня документы которые регулируют трудовые отношения между футболистами и клубами, не предусматривают такое понятие как «форс-мажор». Какие решения будут приняты в ФИФА или в УЕФА, такие решения будет принимать и Футбольная Федерация Украины», - сказала Гречко.
Читайте также: Вадим ШАБЛИЙ: «Это форс-мажор, и в каждом контракте он прописан»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Александр является явным фаворитом поединка
Жена главного тренера киевского Динамо приоткрыла занавес семейной жизни
Цивільний кодекс України :
Стаття 617. Підстави звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання
1. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.
Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов'язання, відсутність у боржника необхідних коштів.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні» форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.
Отже, з огляду на вищевикладене, діючими нормами законодавства України визначено поняття форс-мажору, і це поняття ототожнюється з поняттям «обставини непереборної сили», яке вживається у Цивільному та Господарському кодексах України.
Особливістю таких обставин є те, що сторона яка зазнала впливу форс-мажору звільняється від відповідальності за невиконання та/або неналежне виконання своїх зобов’язань. Щоб не було прописане в контрактах - закон є закон!