Володимир Шаран та його команда здобули в гостях важливу та принципову перемогу

3798
7
Евгений Кравс
Це вже було давно, але після часів, коли Володимир Шаран нетривалий час перебував головним тренером «Карпат», кожний матч «Олександрії» проти львів’ян має особливий підтекст та принциповість. І гра в рамках 29-го туру, в якій «леви» на своєму полі приймали олександрійців, не виняток. Але вже з більш актуальних причин. Обидві команди потужно грають на другому етапі, і поразка, якої «Карпати» зазнали ще в середині березня від «Олімпіка», так і залишалася для них єдиною. А підопічні Шарана взагалі на другому етапі не програвали, чим збільшили свою безпрограшну серію до восьми матчів. До цього варто додати, що львів’яни у разі перемоги за певних обставин могли вперше очолити перегони в другій шістці.

За винятком дискваліфікованого Артема Федецького, головний тренер «Карпат» Олег Бойчишин виставив бойовий склад, в якому головною скрипкою мав бути Карраскаль. Олександрійці приділили колумбійцю певну увагу, але саме завдяки його активності львів’яни заробили перший кутовий біля воріт Паньківа. Він не приніс господарям результату, але вже після наступного корнера, який також заробив Карраскаль, «Карпати» відкрили рахунок. Після навісу Карраскаля з кута поля м’яч на лінії воротарського майданчика опинився у Нестерова, який потужним ударом розстріляв ворота.

Забитий м’яч не додав грі швидкостей, яка йшла поміж штрафними. А ось на 21-й хвилині Карраскаль знову був на вістрі атаки, коли фінтами відіграв двох захисників – далі був вихід сам на сам з Паньківим, але «карпатівець» пробив не найкращим чином, і голкіпер накрив м’яч. За хвилину Карраскаль ледь не повторив свій трюк, але йому завадили пробити по воротах.

Після екватору тайму «Олександрія» заграла гостріше, і на 28-й хвилині Сітало змарнував шанс зрівняти рахунок, коли у стрибку пробив з-меж штрафного та влучив у поперечину. Але невдовзі для гостей все склалося якнайкраще. Цуріков потужно увірвався до штрафного майданчика, і коли йому завадили пробити, м’яч відскочив до Банади, який сповна скористався своєю нагодою зрівняти рахунок.

«Карпати», пропустивши, дещо розгубилися і вирішили за найкраще не ризикувати в атаці і дочекатися перерви.

Другий тайм розпочався зі штрафного поблизу воріт «Олександрії», але Мякушко не зміг пробити через стінку, від якої м’яч вилетів на кутовий. «Карпати» провели ще кілька атак, але втратили пильність і пропустили вдруге. Грицук довгою передачею знайшов вільну зону на половині господарів, саме туди увірвався Сітало – далі був вихід сам на сам, при якому форвард гостей не залишив шансів Шевченку.

«Карпати» доклали чималих зусиль, щоб розвернути гру. Карраскаль багато брав гру на себе, але найближчим до голу був Гуцуляк, коли на 61-й хвилині виконав штрафний, намагаючись вразити дальню дев’ятку, проте м’яч пролетів поруч з воротами в кількох сантиметрах.

В середині тайму Олег Бойчишин зробив першу заміну, яка була спрямована на підсилення атаки – вперше в Прем’єр-лізі на поле вийшов Родріго Варгас, який змінив Ербеса. Але болівієць після кількох активних дій загубився на полі, і гостроти біля воріт Паньківа бракувало. До того ж, «Олександрія» вже великими силами грала біля своїх воріт, і жодної загрози воротам гостей не було.

Останні хвилини основного часу та компенсований час «Карпати» провели в масованих атаках,  до яких на стандартах залучався навіть голкіпер Олексій Шевченко, але всі зусилля господарів врятувати гру виявилася марними.

1:2 – «Олександрія» продовжила свою безпрограшну серію і одноособово очолює другу шістку, а от «Карпати» на другому етапі чемпіонату програли вдруге.