Александр ГЕЛЬШТЕЙН: «Я жду от Коллины конкретики»
Президент «Гелиоса» прокомментировал открытое письмо, направленное итальянскому специалисту
Президент «Геліоса» звернувся з відкритим листом до куратора системи арбітражу України П’єрлуїджі Колліни.
Кілька днів тому на офіційному сайті харківського клубу був викладений лист до пана Колліни. Суть звернення звелася до одного: некваліфікованої роботи арбітрів у матчах за участю «Геліоса».
Чим усе закінчиться цього разу, на яку, власне, реакцію сподіваються у харківському клубі, - з цим запитанням ми звернулися до президента «Геліоса» Олександра Гельштейна.
- Якої реакції очікуємо від нашого листа-звернення? - розпочав розмову Олександр Матвійович. - Та бодай якоїсь. Хочу щоби пролунала конкретика: що буде зроблено для покращення арбітражу. Головне, щоби нам знову не почали розповідати про молодих перспективних суддів, яким потрібно набувати досвіду.
- А бодай надію маєте, що на лист усе ж відреагують?
- Недарма ж кажуть: надія помирає останньою.
- А якщо все-таки проігнорують звернення?
- Давайте почекаємо. Поки ж мало часу пройшло, щоби говорити про якісь подальші кроки у випадку, якщо його залишать без уваги.
- Чому на цьому акцентую увагу, бо не так давно, саме перед прес-клубом із паном Колліною, головний тренер алчевської «Сталі» Вадим Плотніков відверто після матчу, а потім і в інтерв’ю «УФ» заявив, що арбітри вимагають, аби їм платили. Відповідно, всі також очікували бодай якоїсь реакції. Але на тому ж, уже згаданому засіданні, про цей випадок навіть не згадали…
- До мене арбітри не зверталися з таким проханням. Можливо, вони самі чогось чекають.
- Чи не насторожує вас, що навіть після таких гучних слів у бік арбітражу жодної реакції?
- Не знаю, можливо, когось влаштовує такий стан справ. Ми лише вчора написали листа (розмова відбулася у вівторок. - О. Т.), отож чекаємо, що нам дадуть відповідь.
- «Геліос» - одна з небагатьох команд ліги, яка відзначила позитивні тенденції в арбітражі минулого чемпіонату. Чому ж тоді з початку нового сезону колектив потрапив у таку немилість до «людей у чорному», що в підсумку суттєво вплинуло на результати у стартових п’яти турах?
- Як ви й сказали, така робота суддів суттєво вплинула на підсумковий результат. Чому так? Є припущення, що деякі команди інакше спілкуються з арбітрами. Можливо, в них стаття витрат для цього наперед запланована. У нас цього немає, тому ми й потерпаємо. А можливо, причина в тому, що три з п’яти матчів нас обслуговували арбітри, які проводили лише перші поєдинки в лізі. Але мені тоді не зрозуміло, як можна було так помилятися, й до того ж, на користь наших суперників? Якась дивна закономірність.
- То, вочевидь, уже час заговорити всерйоз про суддівську анархію в чемпіонаті?
- Щодо анархії - не знаю. Суддівському корпусу краще знати. Але те, що арбітрам бракує професіоналізму, принаймні в першій лізі, це - факт.
- Усі мовчать, ніхто не вживає рішучих заходів. Як же тоді із цим боротися?
- Перший крок ми вже зробили. Давайте дочекаємося реакції на наш лист. У гіршому випадку, робитимемо наступні дії. Можливо, після нашого звернення будуть якісь позитивні зрушення в роботі арбітрів. Звичайно, хотілося, щоби на нас не проводили експериментів. Я розумію, що в нас молоді, перспективні судді, але нехай вони спочатку попрацюють на першості області, в аматорському чемпіонаті, а вже потім поступово пробують себе в професіональному футболі. Інакше: у них щось не вийшло, забракло досвіду, а страждає від цього професійна команда. Укладаєш гроші, команда грає, а все може перекреслити одне помилкове рішення арбітра. Прикро...
Олександр ТРАВЯНКА, «Український футбол»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Награды также получили Егор Якушенко, Анастасия Кобец
Тренер вратарей Реала раскрыл клубный «секрет»