СЕЛЮК: «Игроки Таврии официально получают 2 тысячи гривен»
Бывший вице-президент симферопольского клуба рассказал об известных ему нарушениях
Колишній віце-президент сімферопольців — про свій погляд на ситуацію в клубі
— Дмитре Дмитровичу, для початку дозвольте розібратися: ви — агент ФІФА чи ні?
— По-перше, завжди про це говорив: я не є агентом ФІФА. Займаюся юридичним супроводом футболістів. А по-друге, це — дозволено законом, і я перебуваю у цьому статусі легітимно.
Завжди просив журналістів — ніколи не називайте мене агентом ФІФА, бо я таким ніколи не був і не буду. Для мене такий статус — дріб’язковий.
— Як же правильно звучить ваша посада?
— Юридичний супровід футболістів. Футбольний функціонер — це поняття набагато ширше, ніж звичайний агент.
— У своїх коментарях президент «Таврії» Сергій Куніцин і перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко наголошують на тому, що офіційно ви, як юридична особа, ніде не зареєстровані…
— Не треба було в них нічого запитувати, я б вам сам усе прокоментував. Переконаний, пан Стороженко взагалі має залишити ФФУ, оскільки завдає державі збитків…
— Ви озвучуєте такі серйозні звинувачення. Аргументувати можете?
— Стороженко пропускає документи «Таврії» з порушеннями і, як голова атестаційної комісії, видає ліцензію сімферопольському клубу на участь у чемпіонаті. Наприклад, для цього першого віце-президента ФФУ є нормою, що головний тренер команди отримує зарплату чотирнадцять тисяч гривень, тобто — менше двох тисяч доларів, а футболісти — дві тисячі гривень.
Щодо Куніцина, то скажу лише одне: як можна, будучи народним депутатом, обіймати керівну посаду в клубі? Тобто, він — почесний? У «Таврії» ж уже є один почесний президент — Могильов! Зробили з «Таврії» не клуб, а… До того ж, як може бути народним обранцем людина, яка в своєму клубі постійно уникає оподаткування? Чи робляться відрахування до пенсійного фонду з двох тисяч гривень, чи — з реальної зарплати у п’ятдесят тисяч доларів?
— Можете на останньому моменті зупинитися детальніше?
— Усе дуже легко перевірити. КДК ФФУ вирішив спір на користь Альтмана, який нібито, за словами Куніцина, отримував чотирнадцять тисяч гривень. Ви вірите в те, що такий фахівець, як Семен Йосипович Альтман, працював за зарплату, меншу, ніж дві тисячі доларів на місяць?! Стосовно зарплат футболістів — будь ласка: коли йшов спір щодо гравця Афолабі, в контракті проходила саме така сума — дві тисячі гривень. Тому й ФІФА відмінила всі постанови українських футбольних органів правосуддя, бо все було незаконно. Зокрема, по Афолабі.
А тепер уявіть, що з усіма цими порушеннями «Таврія» отримує ліцензію й допуск до змагань! Чому так?
— Ви занадто відкрито висуваєте звинувачення! А, бодай, хоч один контракт із такими порушеннями у вас є на руках? Могли би нам показати його як докази ваших слів? Щоб це не було голослівними обвинуваченнями?
— Справа в тому, що в таких контрактах прописується пункт, що розмір зарплатні є конфіденційною інформацією.
— Але ж ви її озвучуєте!
— Можете сміливо на мене посилатися! До речі, стосовно контрактів футболістів. До сімферопольського клубу приїжджала податкова й з цього питання виявила масові правопорушення. Тому уявіть, скільки керівник Атестаційного комітету ФФУ покриває коштів.
Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, «Український футбол»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Легендарный голкипер наконец поделился своей историей
Джастис Хуни считает, что верх снова возьмет украинец
Украина 144-я в списке 176 стран по уровню борьбы с коррупцией
Transparency International назвала такой результат позором для нации
Украина заняла 144 место в списке 176 стран по уровню противодействия коррупции и, таким образом, оказалась среди наиболее коррумпированных государств мира. Украина набрала лишь 26 баллов из 100 возможных. Таковы результаты исследования, проведенного Transparency International.
Любой результат, меньше 30 баллов, с точки зрения Transparency International считается «позором для нации». Прошлогодний показатель Украины составлял 27 баллов (2,3 балла по старой методологии).
«Государство продолжает уверенно шагать назад, занимая место между Конго и Папуа Новой Гвинеей. Результаты парламентских выборов в Украине и общее свертывание демократических процессов, безусловно, негативно сказались на восприятии Украины в мире», — сказано в заявлении организации
Главными факторами роста коррупции по мнению экспертов Transparency International стали следующие:
— Бездействие Национального антикоррупционного комитета при президенте Украины. Институт, имеющий больше всего полномочий в сфере координации действий по противодействию коррупции, уже больше года не проводит заседаний.
— Государственная программа противодействия коррупции стоит не дороже бумаги, на которой она напечатана. Заявленные средства на реализацию государственной антикоррупционной программы в 2011-2012 гг. так и не были выделены.
— Изменения в законодательстве о государственных закупках вывели в тень десятки миллиардов государственных средств. Внесенные изменения в закон «Об осуществлении государственных закупок» вывели из-под действия тендерного законодательства около трети бюджетных средств. Граждан фактически лишили права на информацию о закупках, осуществленных за народные деньги.
Для решения вопроса Transparency International предлагает возобновить работу Национального антикоррупционного комитета при президенте, финансировать и выполнять Государственную программу предотвращения и противодействия коррупции.