Українська збірна вирушає на головний старт сезону — чемпіонат Європи

Найближчими днями увага вітчизняних спортивних ЗМІ буде прикута до Будапешта, де відбувається 28-й чемпіонат Європи з водних видів спорту

Українська збірна вирушає на головний старт сезону — чемпіонат Європи

Для спортсменів континенту це серйозна перевірка сил в офіційних змаганнях перед чемпіонатом світу-2007 у Мельбурні, де визначатимуться власники олімпійських ліцензій. Усі європейські збірні в Угорщину їдуть у всеозброєнні, оскільки вважають ці змагання найважливішими в 2006 році.

Змагання плавців у столиці Угорщини відбуватимуться з 31 липня по 6 серпня, а власне чемпіонат «водників» стартував уже вчора запливами на відкритій воді та першими виступами грацій синхронного плавання. А ще ж є і четвертий вид програми — стрибки у воду. Тож не дивно, що позавчора на відкритому тренуванні наших збiрників  у київському басейні-красені «Юність» увага була привернута не лише до найтитулованіших плавців.


Скажімо, наші «синхронниці» виступатимуть в усіх олімпійських програмах — соло, дуеті та групі. Попри те що наша збірна перебуває на стадіїї оновлення, її головний тренер Світлана Саїдова висловлює сподівання  на «бронзу» у груповому виконанні «комбі». Близькі, на її думку, за своїм потенціалом до п`єдесталу й дует Дарії Юшко й Ксенії Сидоренко та Дарія як «солістка».


Для наших стрибунів у воду питання взагалі стоїть чітко: минулого разу «на Європі» здобули сім нагород, а привезти менше — означає зробити крок назад.


Щодо змагань на відкритій воді, то, як повідомив головний тренер збірної Іван Сивак, наші майстри вперше виступлять на такому високому рівні на дистанціях 5 і 10 км. Пов`язано це з тим, що ці види включено до програми Пекінської Олімпіади.


Загалом, наставник перебував у доброму гуморі й сяяв оптимізмом. Воно й не дивно, адже склад українців на Євро-2006 цього разу дуже представницький — 24 чоловіки та 12 жінок; усі лідери — Яна Клочкова, Ігор Червинський, Олег Лісогор, Андрій Сердинов, Денис Силантьєв, Сергій Бреус, Олександр Волинець та Ірина Амшенникова — повністю готові до підтвердження свого рівня. Іван Сивак нагадав, що на берлінському Євро Клочкова здобула три «золота», а Лісогор — два. Крім тих, хто боротиметься за найвищі нагороди, є і група плавців, котрі претендуватимуть на призові місця. Це — Катерина Зубкова, Сергій Адвена та Ігор Борисик. Перед рештою стоїть завдання показати свої найкращі особисті результати, щоб полегшити тренерському штабу передолімпійську підготовку. Мотивація у плавців так званого «другого ешелону» досить вагома — той, хто виконає нормативи у Будапешті, може вважати себе повноправним кандидатом у збірну на участь у чемпіонаті світу. Перед Афінами, нагадаємо, наші плавці вісім олімпійських ліцензій здобули саме на світовій першості. У березні наступного року в Мельбурні вони матимуть завдання хоча б  не погіршити цей показник.


Наставник збірної України висловив сподівання, що за «золото» боротиметься більша група спортсменів, а не звичний тандем Клочкова—Лісогор. Тим більше що Яна дала привід для занепокоєння журналістам, не взявши участь у відкритому тренуванні і, відповідно, спілкуванні з пресою через біль у горлі. Іван Сивак взагалі вважає, що для Клочкової, яка чимало пропустила після попередньої Олімпіади, старт у Будапешті буде багато в чому визначальним. На цьому Євро «Золота рибка» України виступатиме лише на дистанції 200 м комплексом і, можливо, в естафеті.

Ігор Корольов, Україна Молода

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности