Семен АЛЬТМАН: «Африканцев выбрал футбол, а не мы с Селюком»
Тренер «Таврии» рассказал о приоритетах симферопольского клуба
Після кількох днів підготовки «Таврії» в Туреччині головний тренер сімферопольців знайшов у своєму щільному графіку час, аби поспілкуватися з кореспондентом «УФ». Цікаво, що розмова із Семеном Альтманом відбулася майже о 22.00 за турецьким (та водночас київським) часом, однак тренер все ж був налаштований на робочий лад, зазначивши, що готовий до плідного діалогу.
«Останніми трансферами дуже задоволений»
— Семене Йосиповичу, чи задоволені ви підготовкою команди, зокрема, її першим етапом у Новопавлівці, який добіг кінця майже тиждень тому?
— У Криму, на нашій базі, перший тренувальний збір команди минув досить успішно — можу вас запевнити, що виконати із запланованого вдалося все. Додам, що нашим першочерговим завданням у цей період було «втягування» футболістів у робочий процес після тривалої відпустки. З огляду на це, щодня проводили по два тренування: перше — з м’ячами, друге, вечірнє, — орієнтоване на бігову та силову роботу.
До слова, нещодавно ознайомився із не дуже приємною інформацією щодо нашої роботи: мовляв, «Таврія» взагалі без м’ячів готується, а тренер нібито просто «ганяє» гравців. Що ж, відповім: це неправда, позаяк, повторюся, ми щодня працювали з м’ячами — футболіст же без нього, мов піаніст без піаніно!
— Розкажіть, будь ласка, про умови, в яких гравцям доводиться працювати в Туреччині.
— Зізнаюся, вже першого дня, тільки-но приїхали до Туреччини, довелося зіткнутися з певними проблемами організаційного характеру. Однак, завдяки нашому віце-президентові Дмитру Селюку та власникам клубу, вдалося вийти з цієї ситуації, тож нині умови для роботи прекрасні, й футболісти з цим згодні. Тепер можемо спокійно реалізовувати задумане, як-от з 29 січня по 3 лютого взяти участь у турнірі «Анталія Трофі», де суперниками в нашій підгрупі будуть румунський «Віторіл» та хорватський «Спліт». Також 26 січня зіграємо проти «Левськи» з Болгарії, а 6 лютого — проти словацької «Жиліни».
— За останні півроку склад «Таврії» змінився ледь не наполовину. Чи задоволені ви останніми трансферами команди?
— Цілком. Зазначу, що основних, гучних трансферів для нас було три: прихід Фанендо Аді («Металург» Д), Аніса Буссаїді («Ростов») та Марко Не («Кубань»). Вважаю цих виконавців майстрами високого рівня. Також ми нарешті владнали всі проблеми з приходом Мохаммеда Алію («Вільярреал») та уклали контракт із Абдулвахідом Афолабі (1991 р.н.). Цих двох талановитих гравців ми взяли на перспективу, й перші враження від їхньої роботи дуже позитивні. До слова, як і їхні людські риси: мені імпонує таке ставлення до роботи. Також з нами тренується Крістофер Акунгу Мендугу (1992 р.н.), але він ще перебуває на оглядинах.
— Чи триватиме селекція складу впродовж другого та третього підготовчих зборів?
— Наразі в нашому тренувальному таборі потенційний новачок лише один — уже згаданий Крістофер Мендугу, і наше завдання — якісно підгодовувати команду, укомплектовану в її нинішньому складі, а не продовжувати перегляд футболістів. Утім, не виключено, що хтось іще приїде до нас на збори, адже ми слідкуємо за великою кількістю гравців, а процес селекції не завершується ніколи.
«Аби бути ближчими до лідерів, потрібно змінити навіть менталітет»
— Уболівальники «Таврії» не надто задоволені африканським вектором її селекції, який було обрано ще торік…
— А що в цьому поганого? Хтось обирає бразильський чи аргентинський вектор, а ми — африканський. Та й загалом, я вже втомився пояснювати, що наша першочергова мета — підібрати сильних виконавців, не поділяючи їх за національністю, та створити якісну спортивну конкуренцію серед гравців.
— Ставка на африканців — ваш вибір чи Дмитра Селюка, який прославився як футбольний агент передусім завдяки «африканським» трансферам?
— Це футбол обрав, а не ми! Хоча разом із Дмитром Дмитровичем ми спостерігали за багатьма футболістами, у тім числі — з Африки. Ми слідуємо сучасним тенденціям гри й ринку, й купуємо там, де впевнені в якості.
— Чи можна з ваших слів зробити висновок, що Семен Альтман цілком задоволений кількамісячною співпрацею з Дмитром Селюком?
— Безумовно. Він фахово допомагає мені у всьому, де потрібно й у нас із ним існує дуже конструктивний і діалог, і плідна робота.
— А які шанси побачити в «Таврії» нових гравців з українськими паспортами вже цієї зими?
— У списку потенційних новачків є багато українських прізвищ, проте поки що складно говорити на цю тему. До слова, вітчизняних виконавців у нас достатньо, у тому числі молодих. Тому ми на цьому не зациклюємося.
— Якщо говорити про підсумки виступів «Таврії» в першій частині сезону, чи вас не лякає відставання від лідируючої трійки команд аж на 17 очок?
— Що й казати. Таке відставання від «Металіста» — це дуже багато...
— Що, на вашу думку, потрібно змінити саме в структурі та функціонуванні всього клубу, аби наблизитися до визнаних фаворитів чемпіонату?
— Змін має бути дуже багато. Вони мусять стосуватися всіх без винятку аспектів функціонування клубу (передусім — інфраструктури). Більш того — варто змінити навіть менталітет людей, котрі тут працюють. Наша мета — якраз і створити такий клуб, котрий наблизився б до лідерів чемпіонату в майбутньому.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Предатель Украины выиграл апелляционный суд в Лозанне
Александром заинтересовался миланский «Интер»
Только вот зачем интервью переводить на украинский язык?