Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Другие новости
| Обновлено 31 декабря 2018, 10:33
3077
0

Тренер збірної України з самбо: Виконаємо всі стратегічні завдання

У 2019-й рік у федерації самбо України дивляться із оптимізмом

| Обновлено 31 декабря 2018, 10:33
3077
0
Тренер збірної України з самбо: Виконаємо всі стратегічні завдання
Федерація самбо України

Понад півтори сотні нагород здобули українські самбісти на престижних міжнародних змаганнях у 2018-му. Про «базиси» цих звитяг – у нашому матеріалі. 

Михайло Руденко, головний тренер національної збірної:

– Рівень конкуренції зростає, і щоразу складніше підтверджувати свій лідерський статус. Так би мовити, на старому багажі не виїдеш, тому потрібно максимально використовувати ресурси для сучасної підготовки, щоб продовжувати наші славні традиції. Нагадаю, що Україна – одна із основоположниць самбо. Наприклад, форма, в якій зараз борються спортсмени, була на початку 30-х років минулого століття запропонована тренером Харківського інституту фізичної культури Романом Школьніковим. Одним із головних авторів чинних світових правил з бойового розділу став Вадим Рогач, нинішній президент Національної федерації самбо України. І, до речі, старший тренер збірної у цьому виді програми Сергій Грабовський вдало підготував збірну, яка виграла чемпіонат і Кубок Європи.  

За останні два роки самбо так стрімко почало розвиватися в Україні, що в тих, хто був раніше байдужим до цього виду спорту, наші успіхи викликають захоплення, а заздрість – у тих, хто свого часу відійшов від самбо, вважаючи це безперспективною справою. У 2019-му ми налаштовані виконати всі стратегічні завдання. І ніхто нам не завадить! На щастя, однодумців у нас більше. У тому ж Міністерстві молоді та спорту України бачать, що ми хочемо, а головне – знаємо, як правильно розвиватися, тому керівництво завжди йде нам назустріч.  

Вадим Рогач, президент НФСУ:

– Дійсно, у нашої федерації налагоджена плідна співпраця з профільним міністерством. І це не просто підтримка, як кажуть, за чарівні очі. Всі наші прохання – обгрунтовані, тобто у головному спортивному відомстві країни бачать ту високу планку відповідальності, яку ми завжди тримаємо. Тобто всі заплановані заходи – і насамперед навчально-тренувальні збори – є дієвими складовими результату. Результат не очікується у стилі «якийсь буде», а планується, звичайно, з певною похибкою, адже у спорті високих досягнень можливі будь-які метаморфози.

Ще раз повторюся, особливу роль в підготовці команд відіграють збори, що фінансово забезпечує міністерство. Ці заходи важливі не тільки з точки зору технічної і тактичної, а ще й психологічної підготовки. Самбісти мають відчувати, що вони – єдина команда, де кожен підтримує кожного. Так же й діє наша організаційний колектив, до якого входять тренери, керівники регіональних осередків і національної федерації, судді і, звичайно ж, фахівці профільного міністерства.

Цього року самбо зробило черговий «олімпійський крок» – МОК прийняв Міжнародну федерацію самбо (ФІАС) до олімпійської родини. Наш вид єдиноборств входить до програми Європейських ігор, які проходять під егідою Європейських олімпійських комітетів. У Баку-2015 медалі розігрувалися у восьми видах – по чотири у жінок і чоловіків, а в Мінську-2019 буде вже повний комплект спортивного самбо – по дев’ять серед чоловіків і жінок. Нагадаю, що в столиці Азербайджану на І Європейських іграх українці вибороли дві нагороди – «срібло» Олени Сайко і «бронза» Разміка Тонояна. Тепер у нас у столиці Білорусі – гарантовано 16 ліцензій із 18-ти.  

До речі, і федерація теж залучає людей, котрі допомагають нашим спортсменам. За сприяння віце-президента НФСУ Сергія Коротких усі призери чемпіонату серед дорослих отримали ще додаткові премії. А завдяки віце-президенту з регіонального розвитку Олександру Адзеленку ми маємо гарний одеський приклад, який мають взяти інші обласні осередки. Разом з одеською федерацією прогресивною стала федерація Донецької області, де є і спортсмени високих досягнень, і правильна реалізація програми «Самбо – в кожний навчальний заклад», за це велика подяка Сергію Натрусу і Володимиру Шевченку.

Олексій ГОНЧАРУК, спеціально для Sport.ua

                                                               

                                                                                                                 2018                                                   2017

 

 

золото

срібло

бронза

сума

золото

срібло

бронза

сума

Чемпіонат Європи

чоловіки і жінки

  7

  6 

  6

19

   2

   6

   8

 16

Чемпіонат Європи

юніори і юніорки

  3

  5

  7

15

 2

    5

   3

 10

Чемпіонат Європи

юнаки і дівчата

  6

  1

  8

15

  1

   4

   6

 11

Чемпіонат світу

чоловіки і жінки

  2

   4

   5

11

   1

   2

   6

  9

Чемпіонат світу

юніори і юніорки

  0

  3

   10

13

   0

  1

   5

  6

Чемпіонат світу

юнаки і дівчата

  1

  3

   3

7

   0

   3

   4

  7

Чемпіонат світу

кадети і кадетки

  1

  8

   6

15

    -

    - 

    -

  -

Чемпіонат Європи

кадети і кадетки

-

-

-

-

   1

   9

   5

 15

Чемпіонат світу

майстри

  6

  11

  11

 28

   8

   7

  14

 29

Кубок Європи

чоловіки і жінки

  8

   9

   7

 24

   3

   0

    0

  3

Турнір класу «А» на призи президента Білорусі

чоловіки і жінки

  4

  5

   9

18

   3

  4

   4

 11

Турнір класу «А» «Мемомріал Чохелі»

чоловіки

  0

  0

  1

  1

  0

 0

   1

  1

Міжнародний турнір з пляжного самбо

чоловіки

   1

  0

  0

  1

  -

 -

 -

 -

Сума

 

 39

 55

73

167

  21

  36

  56

 113

 

 

 

 

 

 

самбо
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Комментарии 0
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.