Тренер збірної України з самбо: Виконаємо всі стратегічні завдання

У 2019-й рік у федерації самбо України дивляться із оптимізмом

Тренер збірної України з самбо: Виконаємо всі стратегічні завдання
© Федерація самбо України

Понад півтори сотні нагород здобули українські самбісти на престижних міжнародних змаганнях у 2018-му. Про «базиси» цих звитяг – у нашому матеріалі. 

Михайло Руденко, головний тренер національної збірної:

– Рівень конкуренції зростає, і щоразу складніше підтверджувати свій лідерський статус. Так би мовити, на старому багажі не виїдеш, тому потрібно максимально використовувати ресурси для сучасної підготовки, щоб продовжувати наші славні традиції. Нагадаю, що Україна – одна із основоположниць самбо. Наприклад, форма, в якій зараз борються спортсмени, була на початку 30-х років минулого століття запропонована тренером Харківського інституту фізичної культури Романом Школьніковим. Одним із головних авторів чинних світових правил з бойового розділу став Вадим Рогач, нинішній президент Національної федерації самбо України. І, до речі, старший тренер збірної у цьому виді програми Сергій Грабовський вдало підготував збірну, яка виграла чемпіонат і Кубок Європи.  

За останні два роки самбо так стрімко почало розвиватися в Україні, що в тих, хто був раніше байдужим до цього виду спорту, наші успіхи викликають захоплення, а заздрість – у тих, хто свого часу відійшов від самбо, вважаючи це безперспективною справою. У 2019-му ми налаштовані виконати всі стратегічні завдання. І ніхто нам не завадить! На щастя, однодумців у нас більше. У тому ж Міністерстві молоді та спорту України бачать, що ми хочемо, а головне – знаємо, як правильно розвиватися, тому керівництво завжди йде нам назустріч.  

Вадим Рогач, президент НФСУ:

– Дійсно, у нашої федерації налагоджена плідна співпраця з профільним міністерством. І це не просто підтримка, як кажуть, за чарівні очі. Всі наші прохання – обгрунтовані, тобто у головному спортивному відомстві країни бачать ту високу планку відповідальності, яку ми завжди тримаємо. Тобто всі заплановані заходи – і насамперед навчально-тренувальні збори – є дієвими складовими результату. Результат не очікується у стилі «якийсь буде», а планується, звичайно, з певною похибкою, адже у спорті високих досягнень можливі будь-які метаморфози.

Ще раз повторюся, особливу роль в підготовці команд відіграють збори, що фінансово забезпечує міністерство. Ці заходи важливі не тільки з точки зору технічної і тактичної, а ще й психологічної підготовки. Самбісти мають відчувати, що вони – єдина команда, де кожен підтримує кожного. Так же й діє наша організаційний колектив, до якого входять тренери, керівники регіональних осередків і національної федерації, судді і, звичайно ж, фахівці профільного міністерства.

Цього року самбо зробило черговий «олімпійський крок» – МОК прийняв Міжнародну федерацію самбо (ФІАС) до олімпійської родини. Наш вид єдиноборств входить до програми Європейських ігор, які проходять під егідою Європейських олімпійських комітетів. У Баку-2015 медалі розігрувалися у восьми видах – по чотири у жінок і чоловіків, а в Мінську-2019 буде вже повний комплект спортивного самбо – по дев’ять серед чоловіків і жінок. Нагадаю, що в столиці Азербайджану на І Європейських іграх українці вибороли дві нагороди – «срібло» Олени Сайко і «бронза» Разміка Тонояна. Тепер у нас у столиці Білорусі – гарантовано 16 ліцензій із 18-ти.  

До речі, і федерація теж залучає людей, котрі допомагають нашим спортсменам. За сприяння віце-президента НФСУ Сергія Коротких усі призери чемпіонату серед дорослих отримали ще додаткові премії. А завдяки віце-президенту з регіонального розвитку Олександру Адзеленку ми маємо гарний одеський приклад, який мають взяти інші обласні осередки. Разом з одеською федерацією прогресивною стала федерація Донецької області, де є і спортсмени високих досягнень, і правильна реалізація програми «Самбо – в кожний навчальний заклад», за це велика подяка Сергію Натрусу і Володимиру Шевченку.

Олексій ГОНЧАРУК, спеціально для Sport.ua

                                                               

                                                                                                                 2018                                                   2017

 

 

золото

срібло

бронза

сума

золото

срібло

бронза

сума

Чемпіонат Європи

чоловіки і жінки

  7

  6 

  6

19

   2

   6

   8

 16

Чемпіонат Європи

юніори і юніорки

  3

  5

  7

15

 2

    5

   3

 10

Чемпіонат Європи

юнаки і дівчата

  6

  1

  8

15

  1

   4

   6

 11

Чемпіонат світу

чоловіки і жінки

  2

   4

   5

11

   1

   2

   6

  9

Чемпіонат світу

юніори і юніорки

  0

  3

   10

13

   0

  1

   5

  6

Чемпіонат світу

юнаки і дівчата

  1

  3

   3

7

   0

   3

   4

  7

Чемпіонат світу

кадети і кадетки

  1

  8

   6

15

    -

    - 

    -

  -

Чемпіонат Європи

кадети і кадетки

-

-

-

-

   1

   9

   5

 15

Чемпіонат світу

майстри

  6

  11

  11

 28

   8

   7

  14

 29

Кубок Європи

чоловіки і жінки

  8

   9

   7

 24

   3

   0

    0

  3

Турнір класу «А» на призи президента Білорусі

чоловіки і жінки

  4

  5

   9

18

   3

  4

   4

 11

Турнір класу «А» «Мемомріал Чохелі»

чоловіки

  0

  0

  1

  1

  0

 0

   1

  1

Міжнародний турнір з пляжного самбо

чоловіки

   1

  0

  0

  1

  -

 -

 -

 -

Сума

 

 39

 55

73

167

  21

  36

  56

 113

 

 

 

 

 

 

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Метки
Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности