Карпаты из Днепропетровска увозят крупную волевую победу
Команда Александра Севидова реваншировалась за крупное поражение во Львове
Після невдалих виступів у попередньому турі тренери обох команд зробили суттєві кадрові перестановки. Зокрема в обороні «Дніпра» вперше у весняній частині чемпіонату з’явився Влад, що замінив дискваліфікованого Стрініча. Та й Політило не часто виходить на поле у стартовому складі дніпропетровців. Однією з «родзинок» цього поєдинку була наявність у складі «Карпат» більшості з орендованих гравців «Дніпра». І саме Пашаєв, Гладкий та Льопа знову з’явилися в стартовій «одинадцятці», вийшовши на поле з додатковою мотивацією, а Федорчук закінчував відбувати тривалу дискваліфікацію. Після значної перерви повернувся в основу «зелено-білих» і воротар Ільющенков, замінивши Підківку.
Обидві команди начали матч на високих швидкостях, а перший момент виник біля воріт господарів, коли після кутового удару Мартинюка оборонці не дозволили Зеньову нанести завершального удару. Дніпропетровці відповіли небезпечними вилазками Калініча, якого встиг випереджати воротар «Карпат». Міг відзначитись і Селезньов, який після хорошого пасу екс-карпатівця Федецького, прийняв м’яч у штрафному, але Пашаєв встиг головою вибити м’яч на кутовий. Пожвавлення на «Дніпро-Арені» викликав і стандарт у виконанні Коноплянки, який метрів з 30-ти пробивав під поперечину, але Ільющенков однією рукою встиг відбити м’яч.
Заключний відрізок першого тайму пройшов на половині поля гостей, проте пройти оборонні редути суперника «Дніпру» ніяк не вдавалося. Дивом встиг Ільющенков впродовж декількох секунд відреагувати спочатку на рикошет від спини Федецького і тут же парирувати удар Селезньова, який першим виявився на добиванні. Гол у «роздягалку» гостей міг забити і капітан «Дніпра» Ротань, пробивши низом впритул з дальньою штангою.
Другий тайм став ніби продовженням першого. І атакуючі зусилля «Дніпра» матеріалізувались у гол. Неприкритий Коноплянка з лівого флангу атаки прострілив низом на дальню штангу, де Селезньов зумів випередити Гітченка та Костевича, проштовхнувши м’яч у ворота. Проте «Карпати» швидко встигли відновити рівновагу. Чачуа у боротьбі за м’яч з Чеберячком та Мазухом заробив пенальті, яке прицільним ударом впритул зі стійкою реалізував Зеньов. До речі, для естонця це був вже 20-й гол у Прем’єр-лізі. І саме Зеньов нарешті перервав безгольову серію «Карпат» на полі «Дніпра», яка тривала 648 (!) хвилин.
Господарі швидко могли знову переламати хід поєдинку, але цього разу забракло влучності Джуліано, який пробив низом впритул зі стійкою знову. Натомість спрацювало старе футбольне правило, і «Карпати» свого шасну не втратили. Після контратаки лівим флангом Мартинюк зробив чудову передачу на Льопу, і Дмитро ударом сходу влучно пробив з-під ноги Влада повз Бойка. Так Льопа провів свій перший гол у складі «Карпат» – в 11-й грі чемпіонату.
Хуанде Рамос услід за Зозулею випускає на поле ще одного з лідерів «Дніпра» Матеуса. І тут же гольовий момент виник біля воріт «Карпат», але Ільющенков парирує удар Зозулі і встигає на мить випередити Коноплянку, який намагався зіграти на добиванні. «Дніпро» продовжував масовані атаки і часто оголювали свої тили, чим знову і скористалася львівська команда. Гладкий вивів на ударну позицію Даушвілі, який у підкаті намагався вразити ціль, але влучив у штангу. М’яч відскочив до Гладкого і досвідчений форвард свого шансу не втратив. Враховуючи часті зупинки у грі, арбітр матчу компенсував до основного часу аж вісім хвилин, впродовж яких у ворота «Дніпра» встиг оформити дубль Гладкий, реалізувавши вилазку до воріт Бойка. До речі, для Гладкого це вже 10-й дубль у чемпіонатах.
Для «Карпат» це була лише восьма у чемпіонатах гостьова вольова перемога, в тому числі перша на полі «Дніпра». Востаннє ж «зелено-білі» перемагали у Дніпропетровську ще у 2001 році. Відтоді безвиграшна гостьова серія «зелено-білих» на полі дніпропетровців тривала 9 ігор – дві нічиї та сім поразок. Цього разу перемога «Карпат» стала і реваншем за розгромну поразку від «Дніпра» у матчі першого кола.
І ще про статистику. «Карпати» востаннє перемагали «Дніпро» з великим рахунком ще у 1999 році. Для «Карпат» це лише п’ята у лізі виїзна велика перемога, а для «Дніпра» – восьма велика домашня поразка.
Юрій НАЗАРКЕВИЧ
«Днепр» (Днепропетровск) – «Карпаты» (Львов) – 1:4 (0:0)
«Днепр»: Денис Бойко, Александру Влад, Ондржей Мазух, Артем Федецкий, (Денис Кулаков, '63), Джулиано, Евгений Коноплянка, Руслан Ротань, Сергей Политыло, Евгений Селезнев, Никола Калинич, (Матеус, '66), Евгений Чеберячко, (Роман Зозуля, '61)
«Карпаты»: Александр Ильющенков, Амбросий Чачуа, Андрей Гитченко, Грегор Балажиц, Павел Пашаев, Дмитрий Лепа, Муртаз Даушвили, Ярослав Мартынюк, Александр Гладкий, Владимир Костевич, Сергей Зенев, (Денис Васин, '78)
Арбитр: Дмитрий Кутаков (Бровары)
Евгений Селезнев, 49 - Сергей Зенев, 55, с пенальти, Дмитрий Лепа, 63, Александр Гладкий, 83, 97.
Евгений Чеберячко, 54. - Муртаз Даушвили, 73. Александр Гладкий, 93.
Удары (в створ): 13 (6) – 7 (5).
Угловые: 5 – 1.
Офсайды: 1 – 1.
Зрителей: 15.592
Оценка поля: 4
Честная игра: 7,500 - 7,750.
ДНЕПР – КАРПАТЫ. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ МАТЧА
Протокольные данные сверены с официальными.
Sport.ua
События матча
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Легенда бокса хочет увидеть мегафайт Джошуа – Фьюри
Фьюри поблагодарил украинца за бой
Судья компенсировал 8 минут, думал, что рубильники сравняют, а они ещё 2 приняли. При этом возмущались до обсеру при каждой остановке мяча, ругались на судью. В игре надо доказывать свою силу, в голах выражать свою злость, комбинациями загонять противника! А они ругались да ругались. КРАСАВЫ!!!