Тернопільська Нива у рік кота
У тридцятидвохрічній історії тернопільської «Ниви» рік кролика та кота настає втретє
Пам’ятаючи здатність історії повторюватись циклічно, згадаємо саме ці сезони – 1987 та 1998/1999 років. Обидва ознаменувались для «Ниви» доволі вдалими результатами.
Перше союзне «срібло»
Сезон 1987 року для тернопільської «Ниви» цілком логічно вважають одним із найбільш успішних у тодішній історії. Команда тоді виступала у шостій зоні другої ліги радянського чемпіонату. Вже зі старту тої першості тернополяни під керівництвом Віталія Полянського окреслили свої амбіції перебуванням у верхній частині турнірної таблиці. Разом із «Нивою» тоді у зоні домінувало чимало представників західної України – івано-франківське «Прикарпаття», чернівецька «Буковина» та хмельницьке «Поділля».
Загалом тоді у зоні виступало 27 команд, що забезпечувало першості довгий марафон у 52 поєдинки. У підсумку, тернополяни пройшли його успішно, посівши підсумкову другу сходинку, та відпустивши вперед лише сімферопольську «Таврію». У зіграних поєдинках футболісти «Ниви» набрали 72 очки (28 перемог, 16 нічиїх, 8 поразок) з різницею м’ячів 85:38. Тож ці малі срібні нагороди стали першими у історії тернопільської «Ниви».
Попри вдалі виступи у першості також тернополяни не підвели і у кубку СРСР, дійшовши до стадії 1/16 фіналу. На шляху до неї земляки здолали «Зорю» із Ворошиловграду (3:2) та «Крив бас» із Кривого Рогу (2:1). І все ж надалі дорогу «Ниві» перетнув представник еліти – донецький «Шахтар». За сумою двох поєдинків «гірники» впевнено пройшли далі (2:0, 4:0).
Загалом, у тому сезоні кращим бомбардиром «Ниви» став Ігор Яворський, який у 47 матчах провів 23 м'ячі. Також у тому складі виступало чимало гравців, які зараз тим чи іншим чином зв’язані із тернопільським футболом. Зокрема тренер ФК «Тернопіль» Анатолій Назаренко (провів 48 матчів, забив 11 м'ячів), колишній головний тренер «Ниви» Віктор Ряшко (9 поєдинків), президент громадської організації «Нива» Роман Мацюпа (50 матчів, 7 м'ячів), Ігор Біскуп (13 матчів, 3 м'ячі) та Володимир Венгринович (52 матчі, 9 м'ячів).
Відзначимо, що Володимир Венгринович став єдиним гравцем, який у тодішньому складі «Ниви» провів всі офіційні матчі, а Ігор Біскуп провів у складі «жовто-зелених» і наступний рік кота, який настав через 12 років.
Команда останніх хвилин
Сезон 1998/1999 років для тернопільських уболівальників став фактично останнім, про який доводиться згадувати із нотками гордості про команду у ранзі еліти. Чемпіонат 1999/2000 років вже пройшов під незмінним акомпанементом боротьби за виживання. Тож у цьому світлі відносно стабільний сезон 1998/1999 років став віддушиною. Так, «Нива» фактично весь чемпіонат провела у нижній частині турнірної таблиці, однак реальним претендентом на виліт фахівці її тоді не розцінювали.
А розпочався той сезон для нашої команди зміною президента клубу. Володимира Мариновського на цій посаді змінив Олександр Кривий. Також відбулись зміни і на тренерському містку – «Ниву» очолив івано-франківський фахівець Ігор Юрченко. Вдалий старт нашої команди вже за перші два матчі підняв нашу команду на саму верхівку турнірної таблиці. Щоправда вже ближче до середини першого кола все стало на свої місця, і «Нива» опустилась на звичні для себе позиці в середині турнірної таблиці. Слід зазначити, що якби тоді існував окремий приз «за волю» – обов’язковим його власником стала б саме тернопільська команда. Серед матчів всього чемпіонату, перемоги над СК «Миколаїв» (1:0), маріупольським «Металургом» (1:0), запорізьким «Металургом» (1:0), кіровоградською «Зіркою» (3:2), а також виїзна нічия з донецьким «Шахтарем» (1:1) були здобуті вже у завершальні хвилини поєдинку.
Очковий заділ здобутий у першому колі з надлишком компенсували не надто впевнений виступ у другому. У підсумку «Нива» набрала у 30 поєдинках 31 очко (8 перемог, 7 нічиїх, 15 поразок). Це дозволило посісти 13 сходинку в турнірній таблиці. А загалом того сезону еліту покинув лише безнадійний аутсайдер – СК «Миколаїв». Івано-Франківське «Прикарпаття» у перехідному матчі здолало «Черкаси» (3:1), та затрималось у вищій лізі іще на один сезон.
Кращим бомбардиром «Ниви» у тому чемпіонаті став Автанділ Капанадзе, який провів 9 м'ячів.
Резюмуючи вищезгадане можна сказати, що цей рік за східним календарем у історії «Ниви» видається доволі світлою плямою. Щоправда – як буде цього року, поки що прогнозувати складно. Наразі ще невідомо навіть про місце та час проведення перед сезонних зборів командою. Тож у якому вигляді постане «Нива» перед своїми уболівальниками у 2011-му, поки що можемо лише здогадуватись...
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
23 ноября состоится матч 14-го тура УПЛ
У игрока сборной Украины одна из самых маленьких зарплат в клубе