СОБОТА: «Починали б не з нуля»
У Львові збудують санну трасу
На зустрічі з львівськими олімпійцями, що братимуть участь у ХХІ зимових Іграх у Ванкувері, голова Львівської ОДА Микола Кміть пообіцяв докласти зусиль для того, щоб у Львові була збудована санна траса.
3 лютого у Києві президент НОК України Сергій Бубка згадав: чемпіонат України із санного спорту проводять у Сигулді (Латвія), бо у нас немає жодної санної траси відповідного рівня...
80% членів національної збірної України – вихованці львівської СДЮШОР «Беркут». Вони змушені роз’їжджати по закордонах, щоб підвищувати майстерність і отримувати змагальний досвід, без якого у такому складному виді, як санний спорт, успіхів не досягнеш. Про перспективи побудови справжньої санної траси у Львові говоримо з головою обласної федерації санного спорту і бобслею Юрієм Соботою.
- Треба визначитися з місцем розташування санної траси, - каже Юрій Собота. - Пропонуємо такі місця: Шевченківський гай у Львові, так звані Чортові скелі у Винниках і Брюховицький ліс. Розуміємо, що з відведенням місця можуть бути проблеми... Обіцянка Миколи Кметя допомогти підтримує наші сподівання. Як тільки буде вирішено з місцем, запросимо експертів Міжнародної федерації, для погодження нашого проекту, і починаємо виготовляти технічно-кошторисну документацію. Траса за міжнародними стандартами повинна мати довжину до тисячі метрів. Подібну трасу недавно ввели в дію в Парамонові під Москвою. Це бетонний жолоб із штучним намороженням льоду, влітку на такій трасі можна тренуватися на роликових санках. Такий же об’єкт буде збудований і в Сочі - до зимових Ігор 2014 року.
- Хто ще зможе тренуватися на такій трасі?
- Траса зможе обслуговувати санки, бобслей та скелетон (їзда на спеціальних санках головою вперед). Це всі три олімпійські види, і Україна могла б мати своїх представників, підготовлених удома. Маємо відповідні тренерські кадри, тому починали б не з нуля. Сучасна санна траса приноситиме прибутки, адже до нас будуть приїжджати спортсмени з інших країн. Тренуватися і залишати кошти – платити за трасу, готелі, ресторани...
– На якому об’єкті зараз готуєте спортсменів?
– Школа «Беркут» має трасу довжиною до 300 метрів у парку «Львівської політехніки» на вулиці Остроградських, яку самі готуємо до роботи: насипаємо сніг, поливаємо водою для замороження, чистимо. Тут тренуємося , проводимо змагання. А ще на території Львівського училища фізичної культури діє стартова естакада довжиною 50 метрів із штучним намороженням льоду, яка дозволяє відпрацьовувати важливий елемент – старт. Різниця у часі проїзду спортсменів вимірюється іноді сотими долями секунди, тож зрозуміло, що ця естакада потрібна.
Іван ЯРЕМКО, Високий Замок
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Матч 17-го тура АПЛ закончился со счетом 0:0
Легендарный боксер хотел бы увидеть реванш с Дюбуа