Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Мотоспорт
| Обновлено 01 марта 2019, 17:46
2081
0

«Все, що потрібне для сімейного відпочинку, буде на мотокросі»

18-19 травня у Бучі відбудуться ЧС з мотокросу серед екіпажів та ЧС з мотокросу на квадроциклах

| Обновлено 01 марта 2019, 17:46
2081
0
«Все, що потрібне для сімейного відпочинку, буде на мотокросі»
Київщина готується прийняти перші у своїй історії масштабні міжнародні змагання з мотокросу. 18-19 травня на трасі спортивно-технічного клубу «Сона», що у Бучі, відбудеться  чемпіонат світу з мотокросу серед екіпажів та чемпіонат Європи з мотокросу на квадроциклах. Вже зараз очікують рекордну кількість зіркових учасників та глядачів. Про це розповів співорганізатор чемпіонату, багаторазовий чемпіон України з мотокросу, майстер спорту міжнародного класу Олександр Пащинський.
 
 
— Олександре, я так розумію, що нашим читачам вже зараз потрібно відмітити у своїх календарях 18 і 19 травня?
— Так. Обов’язково. Мотокрос – це завжди неймовірний адреналін і незабутні враження. Шалене ревіння моторів, високі стрибки з трамплінів. Для тих, хто любить гострі відчуття це саме те. До речі, і дітям це особливо подобається. Подивитися приходять цілими сім’ями. Ось ми минулого року у жовтні проводили Фінал Кубку України. За два дні змагання відвідали близько 15 тисяч глядачів! Усі були в захваті, море позитивних відгуків. Ще й з погодою нам пощастило, було на диво тепло. Дуже сподіваюся, що й у травні вона нас не підведе. 
 
— Я знаю, що на Фінал Кубку приїжджав і 10-разовий чемпіон світу з мотокросу на мотоциклах з колясками голландець Деніель Вільямсен.
— Так, ми запросили Деніеля і його напарника 3-разового чемпіона світу колясочного пілота латвійця Каспарса Ступеліса. Вони із задоволенням погодилися і здійснили два заїзди разом із українськими спортсменами. Звичайно, перемога була їхньою. Для наших мотокросерів це був справжній майстер-клас. А для Деніеля і Каспарса — так зване випробовування траси перед чемпіонатом світу. Приємно, що Вільямсен дуже високо оцінив рівень мототраси СТК «Сона» і порівняв її з відомими європейськими. Йому сподобалися наші трампліни, круті повороти, наша інфраструктура для глядачів і спортсменів. Він зізнався, що із задоволенням приїде в Бучу у травні. Для нас, як організаторів, це надзвичайно високий показник.
 
 
— Траса повністю готова приймати спортсменів з усього світу?
— Проведення чемпіонату світу це величезна відповідальність і потребує серйозної підготовки. Тому готуватися ми почали ще влітку. Хоча наша мотоциклетна траса й так вважається однією з найкращих в Україні і тут регулярно тренуються кращі спортсмени, у дечому її потрібно було підтягнути до міжнародних норм. Ми встановили автоматичний полив треку, він потрібен, щоб у разі надто сухої погоди боротися з пилюкою, яка може заважати і спортсменам, і глядачам. Також збудовано додаткові службові та адміністративні приміщення, триває обладнання глядацьких трибун. Під час проведення Фіналу Кубку України до нас приїжджала комісія міжнародної мотоциклетної Федерації, яка перевірила готовність траси і підтвердили, що вона відповідає світовим вимогам і нормам. Ми отримали лише кілька зауважень і вже працюємо над їх усуненням.
 
 
— Я так розумію, що у вас, як співорганізаторів є суттєвий досвід у проведенні таких змагань.
— Такого рівня змагання на трасі СТК «Сона» будуть проходити уперше. Але, звісно, досвід у нас є, і справді чималий! Траса була створена ще у 1994 році. За цей час тут пройшли десятки чемпіонатів різного рівня. До речі, були й міжнародні. У 2000 році тут відбувся Кубок Дружби за участі спортсменів з України, Польщі, Румунії, Молдови, Білорусі, Росії. Приємно, що тоді мій брат, титулований спортсмен Микола Пащинський переміг у класі до 85 куб. см.
 
 
— Ви й самі чимало досягли у мотоспорті! 
— Все порівняно. За свою 20-річну кар’єру в мотоспорті я став 18-разовим чемпіоном України, 2-разовим призером чемпіонатів Європи, наймолодшим майстром спорту мотоциклетного спорту в Україні – це звання мені надали в 15 років. Я цим пишаюся і вдячний батькові і дядькові за те, що дали мені шанс показати самому собі, на що здатен. Звісно, можна було б досягти ще вищих результатів, але це спорт і тут все непередбачувано – травми, неочікувані захворювання, неполадки з технікою. Зараз ми хочемо передати наш досвід підростаючому поколінню. Плануємо започаткувати на базі клубу «Сона» дитячу мотошколу. Придбаємо кілька мотоциклів, щоб дитина могла прийти і спробувати себе в цьому спорті. Бо, на жаль, зараз не кожен батько може дозволити собі купити синові чи донці таку техніку, а підтримка держави у цьому плані нульова. Після проведення на СТК «Сона» двічі поспіль Фіналу Кубку України з мотокросу до нас часто телефонують і запитують про навчання дітей. Впевнений, що після чемпіонату світу охочих стане ще більше! 
 
 
— Отже, 18-19 травня всі на мотокрос? 
— Авжеж! Це пропускати не можна! Тим паче, що на глядачів очікують не тільки видовищні заїзди. Ми готуємо показові виступи ветеранів, краш-тести, виставку ретро-техніки. Будуть локації для дітей і великий фуд-корт. Тобто все, що потрібне для насиченого сімейного відпочинку. Запрошую усіх 18-19 травня на чемпіонат світу з мотокросу!
 
Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

The Guardian: Украина может выйти в четвертьфинал Евро-2024
Футбол | 28 марта 2024, 14:11 7
The Guardian: Украина может выйти в четвертьфинал Евро-2024

Лидерами «желто-синих» британцы считают Мудрика и Судакова

Мудрик рассказал, какую установку дал Ребров в перерыве матча с Исландией
Футбол | 27 марта 2024, 18:14 1
Мудрик рассказал, какую установку дал Ребров в перерыве матча с Исландией

Михаил также признался, что уже устал от камбэков и хочет выигрывать более уверенно

Комментарии 0
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.