Болиды на старте! Формула 1 открывает 64-й сезон! + ВИДЕО
Sport.ua представляет анонс австралийского уик-энда, открывающего 64-й сезон в Формуле 1
Свято наближається, свято наближається! Принаймні свято для формульної спільноти вболівальників. З радістю можна сказати, що нарешті закінчилося таке довге очікування нового сезону. Тепер ми чекаємо нових і, сподіваємося, цікавих гоночних баталій, шалених обгонів і мінімум шкоди для здоров’я. Стартує сезон, що входить до історії як останній з епохи атмосферних «вісімок», які з’явилися в чемпіонаті ще 2006-го, і звук яких справжньою механічною симфонією віддзвонює в серцях і вухах фанів.
Так уже історично склалося, що після переїзду Гран Прі з Аделаїди до Мельбурна у 1996 році, австралійський етап міцно закріпився як у свідомості вболівальників, так і команд тим, що саме тут стартує черговий чемпіонат (за весь цей час тільки у 2006 і 2010 роках сезон починався не в Альберт-парку).
Перші бойові випробування випадають на міську трасу з середньо-високим рівнем притискної сили. Аеродинамічні характеристики загалом схожі на малайзійську трасу, яка зустріне формульний караван вже за тиждень, тож в Мельбурні перші кроки гоночних інженерів і пілотів будуть хоч і непростими, але вони робитимуться з прицілом ще й на Сепанг. Треба добряче попрацювати, щоб знайти правильний підхід до траси в Альберт-парку, адже зранку в п’ятницю на трасі ще багато піску й опалого листя, крім того, нерівності асфальту нагадують пілотам, що вони змагаються не на сучасному стаціонарному автодромі. Зрештою розчистка асфальту й нанесення шару гуми постійно буде вносити свої корективи в роботу пілотів, але більшості з них до цього не звикати, головне не помилитися з налаштуваннями на самому початку уїк-енду, бо потім виправляти помилки буде значно складніше.
Для цьогорічного чемпіонату FIA змінила правила використання DRS протягом усього гоночного уїк-енду. Відтепер під час будь-якої сесії відкривати крило можна буде тільки на визначених федерацією ділянках (як правило їх буде дві). В Мельбурні ними цілком очікувано стала головна стартова пряма і наступна за нею, між 2-м і 3-м поворотами – все так само як і минулого року. Звісно на міській трасі обганяти може не так і просто, але в Альберт-парку з цим особливих проблем немає – пілоти після зимової перерви прагнуть відчути смак справжніх перегонів, який жодним чином неможливо відчути на тестах. Крім того завжди можна чекати і на несподівані повороти подій одразу після старту чи протягом будь-якої фази гонки, адже одні схильні на початку року більше ризикувати:
А інші ж просто можуть практично на рівному місці помилитися там, де від них ніхто цього не чекає:
Схоже що в Pirelli всіх вирішили порадувати знову, розробивши нові суміші для покришок на цей рік. І хоча під час тестів у Хересі та Барселоні команди познайомилися з усіма варіаціями гуми, та твердо розраховувати на те, що в Австралії ніхто не матиме проблем, мабуть, не варто. Італійські шинники до Мельбурна привезли комплекти шин Medium і SuperSoft. Керівник автоспортивного підрозділу компанії Пол Хембрі дуже оптимістично
налаштований на результати роботи своїх підопічних як в Альберт-парку, так і протягом усього чемпіонату:
«Після дванадцяти днів зимових тестів, у Мельбурні ми вперше зможемо оцінити як працюють нові суміші в умовах реального Гран Прі. Цю гуму ми розробляли минулого року під час приватних тестів і нашим завданням було зробити її більш ефективною, ніж будь-коли раніше. Прохолодна погода на тестах не дозволила продемонструвати найкращі якості сліків, але в Альберт-парку ситуація зміниться – в гонці ми чекаємо побачити два або три піт-стопи. Старт нового сезону – це завжди цікаво! З огляду на те, що ми бачили на тестах, розриви між командами стали меншими, і це велике досягнення, особливо якщо врахувати, що минулого року ми побачили сім різних переможців у перших семи гонках. Готуючись до 2013 року ми змінили склад і конструкцію шин, і тепер вони працюють у ширшому діапазоні, гума має більше вікно максимальної ефективності. Та при цьому, різниця в швидкості між сумішами збільшилася і команди зможуть використовувати різні варіанти стратегії й отримати перевагу за рахунок цієї різниці». Все б нічого, але насправді ніхто точно не знає як в теплій Австралії поведуть себе нові шини. Крістіан Хорнер, наприклад, заявив, що він не думає, що вже зараз хтось зможе назвати точну кількість піт-стопів під час недільної гонки – один, два, три, чотири або навіть і п’ять. І хоча керівник «Ред Булл» явно напускає туман, але чотири-п’ять піт-стопів – це вже перебір.
Попередній прогноз погоди на уїк-енд обіцяє перемінну погоду протягом усіх трьох днів, але в суботу імовірність дощу є більшою. В п’ятницю ж і неділю синоптики обіцяють хмарну погоду, хоча в неділю дощ може змочити трасу за кілька годин до старту і закінчитися ще до початку гонки. Температура ж повітря потрохи падатиме з +23С у п’ятницю до +18С в день гонки.
Робити будь-які прогнози перед початком сезону, знаючи наскільки туманною є ситуація в стані лідерів, справа геть невдячна, тому краще звернутися до букмекерів. Відкриває котирування Себастіан Феттель, його перемога оцінюється коефіцієнтом 3,75. Далі розташувалися: Фернандо Алонсо і Дженсон Баттон – по 6,50; Льюіс Хемілтон – 8,50; Марк Веббер і Кімі Ряйкконен – по 10,00; Серхіо Перес і Ніко Росберг – по 17,00.
Цікавий і водночас дуже сміливий прогноз дав колишній пілот Формули 1 Ханс-Йоахім Штук, який заявив, що вважає Ніко Хюлькенберга одним із головних претендентів на перемогу в Мельбурні. Проте, згадуючи останню гонку 2012-го в Бразилії, такий прогноз не виглядає чимось надзвичайним. А раптом? До речі, коефіцієнт на перемогу німецького пілота «Заубер» становить 67,00.
Що ж до статистики, то протягом попередніх п’яти років найкраще підкорення Альбер-парку вдавалося Баттону. Англієць тут перемагав у свій чемпіонський 2009-й рік, а також у 2010-му і 2012-му. Льюіс Хемілтон тріумфував у 2008-му, а Себастіан Феттель – у 2011-му.
Найголовніше, що всі основні претенденти сповнені оптимізму і обіцяють дістатися подіуму. З огляду на те, що там місця на всіх не вистачить, уїк-енд обіцяє чимало емоцій і може навіть сюрпризів. А для того, щоб не пропустити початок сезону, необхідно прокинутися зранку в неділю, увімкнути «ящик» та отримати таке очікуване задоволення від реву моторів, диму з-під коліс та боротьби на трасі й за її межами. Більш приємне очікування гонки можна забезпечити, пригадавши події минулого року змонтовані у 145-секундному відео:
Гран-прі Австралії, Мельбурн, 15-17 березня, п’ятниця – неділя
Довжина кола |
Кіл в гонці |
Дистанція |
Найшвидше коло в сучасній конфігурації: |
5,303 км |
58 |
307,574 км |
кваліфікація: 1'23.529 (2011, Себастіан Феттель) гонка: 1'24.125 (2004, Міхаель Шумахер) |
Перша практика 03:30 – п’ятниця 15 березня
Друга практика 07:30 – п’ятниця 15 березня
Третя практика 05:00 – субота 16 березня
Кваліфікація 08:00 – субота 16 березня
Гонка 08:00 – неділя 17 березня, пряма трансляція на каналі МЕГА
В’ячеслав КОБРЖИЦЬКИЙ, Sport.ua
P.S. Що не кажіть, але у триразового чемпіона непросте життя. Себастіан Феттель разом з механіками команди тільки в середу близько опівночі в одному з мельбурнських закладів харчування таки зумів придумати ім’я своєму боліду. Відтепер RB9 з чемпіонською одиничкою на носі зветься «Голодна Хайді». Як важко бути чемпіоном…
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Яна Суркис пожаловалась на усложненный киевский трафик
Хорхе Мартин установил уникальное достижение
Насчет характеристик машин мало что знаю,но кажется мне,что этот сезон будет далеко не таким плотным как тот,и Ред Булл с Алонсо уже на старте сезона оторвутся вперед.Макларен ожидает очень тяжелый сезон,а Кими с Мерседесами будут иногда выстреливать,но не более того.
А я где-то читал,что шины будут в этом году мягче,и поэтому придется их чаще менять и больше пит-стопов будет.Это намеренно сделали,чтобы увеличить количество пит-стопов и сделать гонку интереснее.Вячеслав,что насчет этого?