ЛИСЕНКО: «Гори, природа, свіже повітря – якраз те, що треба»
В гості до чемпіонів, або Як проводять літнє міжсезоння гравці «Тайму» + ФОТО
Вже десятий день чемпіон України львівський футзальний клуб «Тайм» проводить тренувальні збори у перлині української природи – мальовничому карпатському містечку Славсько. Щоб довідатися, як проходять командні збори «таймівців», кореспондент Sport.ua відправився у осередок Бойківщини.
Недаремно, мабуть, тренерський штаб обрав саме такий варіант міжсезонної підготовки, адже тут є всі необхідні умови. Перш за все – надзвичайно чисте гірське повітря, яке ти відчуваєш щойно вийшовши із потяга. Взимку – це один із найпопулярніших гірськолижних курортів українських, та й не тільки, аматорів і спортсменів. Усіх манить вершина гори Тростян (1232 м) – однієї із найвищих гір у м. Славсько. Влітку туристів не бракує також. Цього року тут відзначаються 995-річчя із дати заснування містечка. Славчан приїхало привітати чимало зірок української естради.
Відійшовши від вокзалу ліворуч – минаємо бурхливу річку Опір, повноводну через нещодавні дощові зливи. Через неї прокладено міст, який дозволяє потрапити на міський стадіон. Тут якраз завершили розбирати сцену, і розпочинається футбольний матч між місцевим ФК «Славсько» та ФК «Орів».
Направляємося до північного в’їзду у місто. Назустріч мчать «бобіки»-кабріолети, які возять туристів по горах і навіть через річку. Ще двадцять хвилин і ми опиняємося біля підніжжя гори, на вершині якої власне і розташувалася тренувальна база львівської команди. Попереду крутий підйом вгору і, як потім виявиться, завдовжки приблизно два кілометри. Йдемо вверх, по різні сторони зустрічаємо чимало відпочинкових баз та приватних будинків, двері яких завжди відчинені для туристів. Навкруги все чисто та окультурено. Уваги привертають екзотичні копиці сіна у формі груші.
Ось вже видно вхідну браму до бази і міні-футбольний майданчик, де команда Станіслава Олександровича Гончаренка розпочала тренування. Спека стоїть неймовірна. Проте сонце взяло собі за звичку ховатися одразу по завершенні тренування, і так вже декілька днів. Ніби насміхаючись над футболістами – «Потрібно вам спочатку добре попотіти на тренуванні – а потім вже можна відпочивати». Після обіду завжди хмарно, деколи накрапає дощ.
Загалом база чудова: поле, тенісні корти, басейн, корпус із номерами, де поселили футболістів (переважно у номери-двійки), та ще кілька будиночків та альтанок для звичайних відпочиваючих. Навкруги ліси та гори. Із вікон відкриваються мальовничі пейзажі, які неможливо описати словами. В кімнатах гарно зроблений ремонт і всі необхідні комфортні меблі. Коридори та сходові клітки викладені плиткою, панує досить затишна атмосфера.
Тренуються футзалісти на трав’яному полі із більшими ніж у футзалі воротами – десь 5 х 2,50 метри. Довкола поля – сітка. Склади команд допомагає вирівняти і лікар Олександр Хома, який теж непогано володіє м’ячем у полі, сміливо грає у захисті, і часто підключається до контратак.
Під час тренування, як польовий гравець чудово проявляє свої ігрові навики воротар команди Владислав Лисенко ( особливо він запам’ятався розіграшем штрафного, коли Павленко м’яко відкотив п’яткою м’яча на Влада, а той сильно пробив по воротах Іваняка).
Згодом Владислав поділився своїми враженнями від зборів:
- В нас це такий собі «втягуючий» збір без особливих та надзвичайних навантажень. Тут гори, природа, свіже повітря – якраз те, що треба.
- Як взагалі тобі Карпати? Доводилося раніше тут бувати?
- Я сам люблю їздити на відпочинок в Славське взимку, кататися на лижах. А влітку – лише із командою.
- Минулого року ви ж теж тут були?
- Так, «Тайм» сюди вже втретє приїжджає, а я вдруге, оскільки лише другий рік в команді.
- Природа допомагає набиратися сил?
- Звісно! Умови ідеальні для роботи, і навантаження, як на мене, переносяться легше на повітрі.
- Тренування в залі ти поміняв б на тренування на природі?
- Важко сказати. Наша робота в залі, тому більше працювати потрібно саме там. Інша справа, якби ми грали у великий футбол.
- Який у вас режим? Не надто суворий?
- Та ні. Підйом о дев’ятій годині, сніданок, обід, вечеря за графіком; двічі на день тренування, зранку крос в горах, потім стрибкова робота (на силу), та й все. Об одинадцятій відбій. В суботу ми мали вихідний.
- Як вільний час проводите?
- Та по-різному. Прогулюємося, йдемо на корти, в басейн, або ж просто відсипаємося чи дивимося фільми.
- На День Міста не ходили?
- Ми спускалися в місто о п’ятій годині вечора, проте, ще дійства не розпочалися. Тож нічого ми не побачили.
Такою була поїздка в гості до чемпіонів України. Сподіваємося, що хлопці наберуться енергії та сил, адже цього літа їх чекають ще ігри «Кубка Львова», а також спаринги в Росії, і можливо ще один збір за кордоном.
Андрій СТАДНИК (фото автора)
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Состоялась жеребьевка 1/8 финала Кубка Украины по футзалу
Подопечные Гвардиолы нацелились на Субименди и Гимараеша
а база Металлиста в 15 км от Харькова с множеством искусственных и травяных покрытий + вся инфраструктура. зачем далеко ездить )))
НЕДАРМА МЕТАЛІСТ БІЛЬШУ ПОЛОВИНУ СВОЇХ ЗБОРІВ ПРОВОДИТЬ В УКРАЇНІ.