Игорь КОЧЕТОВ: «Мы на верном пути»
Глава Комитета этики и честной игры — о пути, который избрала Федерация футбола Украины
Голова комитету з етики та чесної гри прокоментував діяльність структури.
І. Кочетов: ... Щонайменша інформація про підозрілий матч ретельно перевіряється. Щоденно Комітетом з етики і чесної гри здійснюються комплексні заходи із перевірки відомостей, які надходять з УЄФА чи інших джерел. На систематичній основі аналізується хід матчів, результати яких викликали підозру у маніпулюванні. Переглядаються відповідні відеоматеріали, аналізується моніторинг повідомлень у ЗМІ, відбуваються протокольні опитування футболістів.
Не всі працівники мас-медіа розуміють різницю між специфікою роботи тих, хто проводить перевірки і тих, хто береться за журналістське розслідування. А дехто взагалі дивується, чому не можна щодня публікувати прес-релізи про хід самого розслідування у ЗМІ? Така постановка питання зайвий раз свідчить про низький рівень правової культури представників журналістського цеху. Тому, на жаль, коли буде оголошено результати досудових розслідувань, а це відбудеться вже найближчим часом, можна очікувати нову хвилю популістських заяв про те, що, мовляв, до відповідальності притягли не тих, не всіх і взагалі – лише для галочки.
До речі, не зайвим буде нагадати про удосконалення системи, яку створено ФФУ, для боротьби з підозрілими матчами та запобігання цим негативним явищам.
Так, зокрема, реанімовано посаду офіцера УЄФА із морально-етичних аспектів у футболі та створено Службу внутрішніх розслідувань.
Налагоджено канал для оперативних консультацій представників Комітету з етики і чесної гри зі Штаб-квартирою УЄФА.
Затверджено у новій редакції Положення про Комітет з етики і чесної гри та Кодекс етики і чесної гри.
Залучено до співпраці фахівця-аналітика, який спеціалізується на моніторингу ставок на відповідній біржі та букмекерських конторах.
Створено алгоритм та апробовано на практиці механізм здійснення розслідувань та підготовки матеріалів для передачі на розгляд КДК.
Для футбольних функціонерів організовано семінар «Проблеми боротьби із корупцією та договірними матчами» за участю фахівців УЄФА.
Підготовлено та поширено серед футбольних клубів профілактичну пам’ятку про «Договірні матчі».
Комітетом організовано 5 презентацій на тему «Небезпека, що йде від договірних матчів та корупції». В запобіжних заходах взяли участь гравці ФК «Динамо» U-19, команди-учасниці Зимового кубку України серед жіночих колективів, а також футболісти збірної України напередодні Євро-2016.
Тепер стосовно результативності нашої роботи. Станом на кінець серпня до КДК передано матеріали розслідувань щодо 7 матчів, відносно яких була отримана інформація про те, що їх результати могли зазнати маніпуляцій. На сьогодні КДК винесено рішення щодо покарання 5 клубів у вигляді зняття очок та накладення штрафів.
З огляду на набрання чинності в грудні 2015 року Закону «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень» Комітет з етики і чесної гри дещо перебудував свою роботу. Було зроблено акцент на проведенні розслідувань з метою виявлення конкретних осіб, причетних до організації матчів із фіксованим результатом та безпосереднього впливу. Натомість ФФУ, саме завдяки «закону Павелка», фактично відіграла роль каталізатора у створенні в ГПУ та НПУ підрозділів, в компетенцію яких наразі входить боротьба із корупцією у спорті. На даний момент співпраця ФФУ із згаданими правоохоронними структурами є досить тісною і плідною. Наші футбольні фахівці активно допомагають правникам інтегрувати юридичні норми у регламентні документи спортивних змагань.
Вже протягом 2016 року Службою внутрішніх розслідувань фактів протиправної поведінки учасників футбольних змагань Федерації футболу України (далі – Служба) та Комітетом з етики і чесної гри Федерації футболу України (далі – Комітет) проведено розслідування стосовно футболістів професіональних клубів «Зоря», «Металіст» та «Говерла». Вони брали участь у договірних матчах з метою отримання неправомірної вигоди, а також у протиправному впливі на результати офіційних спортивних змагань у футболі.
Матеріали розслідувань передано до правоохоронних органів та до Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України для прийняття рішення у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ. Оскільки в діях футболістів вбачаються порушення, передбачені пунктами 7 та 12 статті 8 та статей 30 і 31 Дисциплінарних правил (вчинення корупційних дій).
За матеріалами, отриманими під час перевірки Службою та Комітетом, правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування. Йдеться про три кримінальні провадження за фактами вчинення низкою футболістів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 369-3 КК України, (отримання неправомірної вигоди, з метою протиправного впливу на результат офіційних спортивних змагань) та ч. 4 ст. 354 КК України (одержання неправомірної вигоди).
Ми обов’язково інформуватимемо громадськість про кінцеві результати боротьби з конкретними проявами корупції та договірними матчами. Але при цьому не порушуючи процесуальних норм і чітко дотримуючись вимог чинного законодавства. Тому наберіться терпіння, ми на правильному шляху.
Сообщить об ошибке
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
Настройте свою личную ленту новостей
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Футбол
|
24 ноября 2024, 01:18
0
Поединок состоится 24 ноября в 19:00 по Киеву
Футбол
|
23 ноября 2024, 19:53
73
Донецкий клуб отгрузил шесть голов в ворота соперников
Футбол
|
23.11.2024, 06:23
Комментарии 1
Популярные
Новые
Старые
Как занимательно -главный коррупционер в ФФУ времен Сурка теперь борется сам с собой, о чем и вещает общественности!!! Нас не подолати!
ПОПУЛЯРНЫЕ НОВОСТИ