Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Украина. Премьер лига
| Обновлено 09 июля 2019, 12:00
980
1

УПЛ чекає VAR і розширення ліги

Які зміни чекають український футбол

| Обновлено 09 июля 2019, 12:00
980
1
УПЛ чекає VAR і розширення ліги
УАФ
8 липня в Будинку футболу відбулося розширене засідання Комітету стратегічного розвитку футболу УАФ за участі представників УПЛ, ПФЛ і ДЮФЛУ.
 
Комітет розглянув питання програми підготовки впровадження системи відеоповторів (VAR), проекти збільшення кількості учасників української Прем’єр-ліги й реформування дитячого та юнацького футболу України.
 
Щодо першого питання учасників засідання проінформував голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі. Він нагадав, що вимоги ФІФА та ІФАБ передбачають п'ять основних кроків, які необхідно зробити для того, аби система VAR успішно запрацювала в Україні. «Зараз ми перебуваємо на третьому етапі — це підготовка обладнання, тестування та навчання арбітрів. Таке тестування, зокрема, проводитиметься й під час матчу за Суперкубок України, який відбудеться в Одесі 28 липня. Очікуємо, що цей етап завершиться орієнтовно в лютому 2020 року.
 
Після цього нам необхідно буде отримати оцінку проведеної роботи від ФІФА й ІФАБ і схвалення використання системи. Загалом це дуже складний і багаторівневий процес, а також велика відповідальність для УАФ, і я дуже вдячний керівництву асоціації за готовність сприяти у виконанні всіх вимог ФІФА та ІФАБ», — зазначив Лучано Лучі. Як розповів голова Комітету арбітрів УАФ, зараз в Європі вже 11 асоціацій активно використовують систему VAR на окремих матчах (за винятком Чехії й Англії, які перебувають на проміжному етапі впровадження VAR). Ще чотири асоціації, окрім України, також проходять підготовчий етап. 
 
Пропозиції щодо можливого розширення кількості учасників УПЛ озвучив перший віце-президент УАФ Олег Протасов. Зокрема, за його словами, зараз розглядаються такі варіанти: збільшити кількість клубів УПЛ до 14-ти в сезоні-2020/2021 і до 16-ти — у сезоні-2021/2022 або зберегти наявну кількість клубів-учасників УПЛ у сезоні-2020/2021 і збільшити її одразу до 16-ти в сезоні-2021/2022. Від того, що буде обрано, залежатиме й можливий формат чемпіонату — тут, у свою чергу, також є кілька варіантів. «Усі варіанти заслуговують на увагу й мають свої переваги. Це саме стосується й можливого формату пониження й підвищення команд у класі. Найближчим часом ми сподіваємося почути думку клубів щодо озвучених пропозицій, але остаточне рішення ухвалить Виконавчий комітет УАФ», — зазначив Олег Протасов. 
 
У свою чергу виконавчий директор УПЛ Євген Дикий акцентував увагу на важливості затвердження нового формату змагань УПЛ, що означатиме й відповідні зміни в ПФЛ та аматорському футболі, заздалегідь. «Клубам першої ліги, які хочуть потрапити до УПЛ, наприклад, потрібно вже зараз розуміти, яким буде формат змагань в УПЛ у наступному сезоні, і готуватися до цих змін. Таким чином, у клубів буде достатньо часу, близько року, на підготовку інфраструктури й виконання інших вимог для отримання атестату».
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей
Комментарии 1
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
MaxUa
Единственная разница между вышкой и первой лигой - требования к инфраструктуре. Если бы не она, то вышку уже сейчас можно было расширить до 18 команд, потому что за последние годы средний уровень вышки за вычетом 2-х клубов настолько просел, что первые 3-4 команды первой лиги по силе соответствуют как минимум половине команд вышки.