Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Формула 1
|
2264
1

Хэмилтон vs Росберг. Раунд 10

Анонс Гран При Великобритании Формулы 1 на Sport.ua

Хэмилтон vs Росберг. Раунд 10
Пристрасті щодо останнього кола в Австрії продовжують вирувати, а команди вже у Сільверстоуні, де цими вихідними відбудеться британський етап. Етап, на якому панує найбільш домашня атмосфера, адже Англія – дім для семи команд чемпіонату, а база Форс Індії взагалі знаходиться за кількасот метрів від автодрому. Таким чином всі, хто мають прямий стосунок до створення більшості машин пелотону, мають найкращу можливість побачити в дії результати власної наполегливої праці. Та й британські пілоти – Хемілтон, Баттон і Палмер – отримають надзвичайну підтримку свіввітчизників, яка зі слів Найджела Менселла дозволяє їхати на кілька десятих швидше.
 
Сільверстоун не тільки дім британського автоспорту, це ще й траса, на якій у 1950-му відбувся перший етап дебютного сезону Формули 1. А ще третя траса за кількістю проведених Гран Прі, яка поступається тільки Монако і Монці. Цього ж року гоночний уїк-енд для Сільверстоуна стане ювілейним 50-м!
 

 
Про сучасну конфігурацію траси, що називається Арена, багато говорити немає сенсу: вона стала швидшою за старий класичний варіант, та головне, що на місці залишилися головні діаманти: зв’язка віражів Maggotts – Becketts – Chapel і не менш захопливі Copse та Stowe. В Сільверстоуні успіх приходить до того, хто має потужну силову установку, ефективну аеродинаміку та стабільність при гальмуванні. Через те, що це колишній військовий аеродром, тут постійно дмуть вітри, тож цей фактор постійно змушені враховувати пілоти з інженерами. Для перших зміна сили або напрямку вітру означає зміну точок гальмування, а для других – корективи аеродинаміки.

 
Піреллі вдруге в сезоні привезла свої три найжорсткіші типи шин Hard, Medium та Soft, першого разу шинники цю комбінацію сліків привозили до Іспанії. Уже звично команди найбільш м’яких з доступних комплектів замовили найбільше:

Пілот

Команда

Hard

Medium

Soft

44

Л. Хемілтон

Мерседес

1

5

7

6

Н. Росберг

Мерседес

1

5

7

5

С. Феттель

Феррарі

2

3

8

7

К. Ряйкконен

Феррарі

2

3

8

77

В. Боттас

Вільямс

1

5

7

19

Ф. Масса

Вільямс

1

5

7

3

Д. Ріккардо

Ред Булл

2

4

7

33

М. Ферстаппен

Ред Булл

2

4

7

20

К. Магнуссен

Рено

1

5

7

30

Д. Палмер

Рено

1

5

7

27

Н. Хюлькенберг

Форс Індія

3

4

6

11

С. Перес

Форс Індія

3

4

6

26

Д. Квят

Торо Россо

2

3

8

55

К. Сайнс

Торо Россо

2

3

8

14

Ф. Алонсо

Макларен

1

5

7

22

Д. Баттон

Макларен

1

5

7

9

М. Ерікссон

Заубер

1

3

9

12

Ф. Наср

Заубер

1

3

9

94

П. Верляйн

Мейнор

1

5

7

88

Р. Хар’янто

Мейнор

2

4

7

8

Р. Грожан

Хаас

2

4

7

21

Е. Гутьєррес

Хаас

1

5

7

В Піреллі не хочуть заздалегідь що-небудь прогнозувати через особливості місцевої погоди, а також через чималу кількість варіантів, які можуть обрати стратеги команд. Принаймні Пол Хембрі напередодні початку Гран Прі обмежився незвично коротким коментарем: «Протягом сезону ми бачимо, що команди головним чином обирають найбільш м’які шини серед доступних, що дозволяє пілотам використовувати максимально агресивну стратегію, що на такій трасі може призвести до великої кількості піт-стопів під час гонки. Як і минулого року, прогноз обіцяє типово британську мінливу погоду, тож нас напевно чекає ще одна непередбачувана гонка». В принципі Хембрі дещо лукавить, адже команди вже добре вивчили особливості сучасного Сільверстоуна, та й привезені шинниками комплекти не будуть зношуватися дуже швидко, тож чекати, що хтось свідомо, тобто планово вибере тактику багатьох піт-стопів не варто. Одна або дві зупинки – класика траси останніх років.

Згадувана Хембрі погода все ж таки обіцяє бути мінливою і прохолодною як для липня. Якщо сьогодні при хмарному небі опадів не чекають, то вже на суботу прогнозуються зливи, а в неділю – несильний дощ, що зміниться сонцем. Температура повітря при цьому прогріватиметься до +20С протягом усіх трьох днів.

 
Безумовно чергове зіткнення пілотів Мерседес хоч і залишається однією з найбільш обговорюваних тем, зрештою в Браклі напередодні гоночного уїк-енду зібралися керівники та пілоти. Наслідком їх зустрічі стало оприлюднення офіційної позиції команди, яку коротко можна описати так: боротися їм команда не забороняє, але якщо вони знову будуть врізатися один в одного, позбавляючи весь колектив очок, то санкції не забаряться, зокрема й командна тактика. В усьому цьому найбільш дивним є віра Вольффа, Лауди і Лоу в те, що подібне не повториться, хоча можна не сумніватися, що повториться, бо Ніко з Льюісом Рубікон уже перейшли, причому давно і не на Ред Булл Ринг. Більш ніж очікуваною стала і реакція пілотів: Хемілтон заявив, що діятиме як і раніше, а Росберг сказав, що йому командна тактика не потрібна. Можна тільки поспівчувати механікам команди – роботи у них буде дуже багато.
 
Для букмекерів головним фаворитом Гран Прі є Льюіс, ну а Ніко як завжди номер два. На здобуття поула коефіцієнти такі: Хемілтон – 1,80; Росберг – 2,62; Феттель – 7,00; Ріккардо – 21,00; Ферстаппен – 26,00 і Ряйкконен – 34,00. На головний же тріумф уїк-енду: Хемілтон – 2,00; Росберг – 3,00; Феттель – 9,00; Ріккардо та Ферстаппен – по 17,00 і Ряйкконен – 26,00.

 
Попри те, що серйозних технічних оновлень команди до Сільверстоуна не привезли мотористи з Хонди попрацювали над удосконаленням системи впорскування палива двигуна внутрішнього згорання, витративши на це два умовних бали. Тепер їх у японців залишилося 10, тоді як Рено має 21, Мерседес – 11, а Феррарі – лише 3 бали до кінця сезону. Звісно не варто розраховувати, що після цього результати Макларен різко підуть угору, але на тлі дуже переконливого пілотажу та результату Баттона в Австрії не буде дивним побачити обох пілотів у першій десятці на фініші гонки.
 
Звісно боротьба двох претендентів за титул стоїть на першому місці в порядку денному на британському етапі, але при цьому не варто забувати і про інші не менш цікаві питання, відповіді на які дізнаємося лише в суботу-неділю. Це і продовження протистояння Ред Булл проти Феррарі, і боротьба Форс Індії, Торо Россо, Хаас і Макларен, і безперечно шинна тактика та погода, які можуть суттєво вплинути на результати Гран Прі. Ясно тільки те, що сумувати не доведеться.
 

 
В'ячеслав КОБРЖИЦЬКИЙ
 

Гран-прі Великобританії, 8-10 липня, п’ятниця – неділя

Довжина кола

Кіл в гонці

Дистанція

Найшвидше коло в сучасній конфігурації:

5,891 км

52

306,198 км

кваліфікація: 1'29.607 (2013, Льюіс Хемілтон)

гонка: 1'30.399 (2011, Марк Веббер)

Перша практика – 12:00* – п’ятниця 8 липня

Друга практика – 16:00 – п’ятниця 8 липня

Третя практика 12:00 – субота 9 липня

Кваліфікація 15:00 – субота 9 липня

Гонка 15:00 – неділя 10 липня

(* - Час київський)

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Партнер Забарного может стать заменой Салаха в Ливерпуле
Футбол | 21 ноября 2024, 13:54 5
Партнер Забарного может стать заменой Салаха в Ливерпуле

Антуан Семеньо может стать заменой Мохамеда Салаха

«Мне очень жаль за это». Анчелотти разочаровал Лунина своим решением
Футбол | 21 ноября 2024, 08:48 6
«Мне очень жаль за это». Анчелотти разочаровал Лунина своим решением

Андрей не сыграет в матче Лиги чемпионов против «Ливерпуля»

Комментарии 1
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
МН
одна з найулюбленіших трас
батона шкода