Вячеслав ШЕВЧУК: «Девичу нужно время на адаптацию»
Новичку непросто влиться в игру «Шахтера», считает защитник «горняков»
Лівий захисник «Шахтаря» не зіграв на Євро-2012 жодної хвилини, тож, мабуть, його прагнення якнайкраще проявитися на клубному рівні зашкалює.
Зрештою, якщо Мірча Луческу довірить Шевчуку місце у старті в матчі за Суперкубок, навряд чи він зіпсує кашу: принаймні минулого сезону В’ячеслав був одним із найкращих в Україні на своїй позиції.
«Форму підтримував щодня»
— Літо поки дуже насичене на події. Відповідно на відпустку було відведено дуже мало часу. Як провели ці дні?
— На відпочинок мав приблизно десять днів. У принципі, нічого екзотичного не вигадував, просто відпочив. Опісля приїхав до Швейцарії на останні три дні підготовчого збору. Там, ясна річ, також не сидів склавши руки, адже довелося зіграти у трьох спарингах. Тепер, по приїзді, вже готуємося безпосередньо до Суперкубка на клубній базі (розмова відбулася у понеділок, 9 липня. — Ю.?О.).
— Ігровий тонус, як розумію, не втратили?
— Справа у іншому. Форму довелося підтримувати щодня й під час відпустки. Адже, враховуючи її короткочасність, фізичні кондиції втрачати не можна було ні в якому разі. Інакше довелось би довго-довго наздоганяти.
— Все ж програма підготовки для тих, хто приїхав із збірних, відрізнялася доволі суттєво…
— За ці три дні Містер дав велике навантаження, спеціально для новоприбулих. Адже потрібно було у справі пересвідчитися, хто в якому стані перебуває, що з гравцями зробили тренери збірних та відпустка (сміється). Тому першого дня було два тренування. Наступного — тренування та один тайм контрольної зустрічі (проти «Туну». — Ю.?О.). А третього дня кожен грав по дев’яносто хвилин. Хтось в одній зустрічі, комусь Містер це задоволення розтягнув на два поєдинки (4 липня «Шахтар» зіграв проти швейцарських «Івердон Спорт» і «Янг Бойз». — Ю.?О.).
— Мірча Луческу каже, що підготовчий період збірників триватиме й надалі. У чому це виявлятиметься?
— Хоча б у додаткових тренуваннях. От, до речі, у неділю якраз такі й були для тих, хто менше брав участь у тренувальному процесі. Врешті, така практика триватиме доти, доки Містер не підведе всіх під спільний знаменник.
— Та все ж, поки збірники були у роз’їздах, непогано проявила себе молодь…
— Вважаю, що у нас, в Україні, обдарована зміна. Особливо в «Шахтарі», де функціонує одна з найкращих академій у світі. Врешті, такому прогресу не здивований. Ми багато разів грали і з дублем, і з молодіжкою. Загалом вважаю, що у резерві чимало футболістів з величезною перспективою. І варто працювати, а не розповідати всім, що таких немає.
— А «шефство» над кимось із перспективних не плануєте взяти?
— Та ні (усміхається). Цим повинні займатися їхні профільні тренери. Звісно, в разі необхідності, всім підкажу та допоможу.
«Шансів вийти на поле — мало»
— В’ячеславе, у матчі за Суперкубок ми вже побачимо саме той «Шахтар», який буде впродовж сезону, чи він ще не на сто відсотків готовий?
— Можу будь-що говорити, але все покаже гра. Вона є прем’єрною у цьому сезоні. Пауза тривала майже два місяці. Тому щось конкретизувати не хочу. Наш наставник Мірча Луческу зробить усе, щоб команда змогла перемогти.
— У вас поки один новачок — Марко Девич. Розкажете про його перспективи?
— Варто сказати, що гра «Шахтаря» побудована у жорстких рамках. Тому отак ось одразу влитися в основу дуже непросто. І хоча Марко досвідчений футболіст, та йому все ж знадобиться час на адаптацію. Адже стиль гри «Шахтаря» вже давно поставлений. Це стосується не лише Девича. Кожному новому виконавцеві перш за все треба навчитися поважати командний стиль, налаштуватися на нього.
— Володимир П’ятенко казав, що «гірники» вже перенасичені трофеями, тож у «Металурга» буде вищий рівень мотивації…
— Я розумію тренера, коли той передовсім веде мову про мотивацію «Шахтаря»: це — нормально, адже ми — суперклуб. Тим більше, коли на кону трофей. Але нас Луческу тримає у постійній напрузі. Й ніколи не дає команді розслабитися. Тому вважаю, що слова П’ятенка не мають під собою логічного ґрунту. Прагнемо завоювати трофей. Яка ще потрібна мотивація?
— Як вам суперник у його нинішньому стані?
— Звісно, знайомі з цією командою, її малюнком гри. Все ж з одного міста походимо. Поки підготовка до зустрічі — це перегляд матчів «Металурга». А вже тренер роздасть інструкції, як діяти в конкретній ситуації.
— Згадаємо фінал Кубка. Хоча ви в тій зустрічі й не брали участі, проте вона виявилася для «гірників» непростою…
— Так, у Києві на «Олімпійському» було складно. Проте в першому таймі у нас було десь моментів зо п’ять стовідсоткових, а у суперника — жодного, без ударів по воротах. Реалізували би ми їх, і гра би тоді скінчилася. Після перерви ж усе змінилося, й у цьому, не приховуватиму, наша провина. Адже занадто розслабилися.
— Які шанси побачити В’ячеслава Шевчука на полі стадіону «Авангард» у битві за трофей?
— Враховуючи, що збори я пройшов не в повному обсязі, то не дуже великі. Адже в «Шахтарі» майже тридцять виконавців, тому всім їм місця на полі немає. Від себе скажу, що зроблю все можливе, щоб підійти до зустрічі у найкращому стані.
Юрій ОРОС, «Український футбол»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
GGBET – официальный спонсор луганской команды
Андрей Лунин имеет шанс сыграть в предстоящем матче против «Ливерпуля»
Спасибо. Поржал))
Все равно те же 2-3 года играть.
Ему уже 30. Осталось играть максимум 3 года. В металисте выше третьего места не поднимется. А в Шахтере и зарплата и ЛЧ. Что еще нужно футболисту?
Он как раз выиграл по всем пунктам.
----------------------
Всё должно быть строго по пунктам, в соответствии с "Кодексом крота":
1. Купить Ламборджини
2. Промазать пенальти
3. Спуститься в шахту в каске
4. Сыграть с Селезнем в преферанс
5. Получить от болельщиков наставление про хурму
6. Мастер-класс от Срны, как надо симулировать