Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Чемпионат Европы
|
17010
35

До сдачи НСК Олимпийский осталось 200 дней

Строители укладываются в график + ФОТО + ВИДЕО

До сдачи НСК Олимпийский осталось 200 дней
Учора, 12 грудня, згідно графіку реконструкції головної арени Євро-2012 спорудження НСК «Олімпійського» перетнуло «круглу» позначку - 200 днів до завершення будівельних робіт на стадіоні. Про це свідчить і зворотній лічильник, розміщений на офіційному сайті НСК. Арена будується згідно графіків, узгоджених з УЄФА, і буде здана вчасно, у визначені терміни – у червні 2011-го. Розпочались відновлювальні роботи на стадіоні 1 грудня 2008-го, більше двох років тому.
 
2010-й рік був визначальним у будівництві арени. Більшість робіт та потужностей на будівництві було присвячено спорудженню навісу над трибунами. Ця інженерно складна конструкція виконується в три етапи. Перший – встановлення 80 підпор для навісу над трибунами. Другий – монтаж тросової системи. Третій, запланований на наступний рік, – натяжка напівпрозорого мембранного покриття.
Перший «колонний» етап тривав майже 7 місяців – з 9 березня до 29 вересня. Він став справжнім випробуванням для українських будівельників – до підготовки даху було залучено понад 30 українських компаній, кілька науково-проектних інститутів та 3 іноземні фірми. Історія з колонами на НСК почалась 25 січня 2010-го, коли в Київ з Дніпропетровська привезли першу з 80 колон. 9 березня стартував монтаж першої опори навісу над трибунами по 130-й осі у південній частині стадіону (на фото - справа), який тривав 34 години. Екватор з 40 встановленими колонами НСК був пройдений на початку липня цього року.
 
Директор компанії «Майстер Профі Україна», відповідальної за встановлення даху, Дмитро Мішалов, розказав в коментарі Інформаційному центру «Україна-2012», що спорудження даху НСК «Олімпійський – майже космічні технології: надвисокі точності для гігантської конструкції. Зокрема, рівень надточності в роботах, визначений проектантом в межах 1-10 мм на 1 км, властива радше ракетобудуванню, аніж будівництву цивільних об’єктів. Усі 80 колон, встановлені на НСК, – унікальні, мають різні геометричні параметри і складаються з двох частин: довжина кожної - від 23 до 25,5 м, вага 25-30 тонн. Верхня та нижня частини колон з'єднуються між собою за допомогою вставки вагою близько 4 тонн. Колони виготовляються із високоміцних сталевих листів товщиною від 60 до 90 мм.
 
«Ми працюємо з унікальними конструкціями. Для виготовлення колон для підтримки даху НСК «Олімпійський» Україна почала виробництво спеціальної надміцної сталі, товщина пластин 110 мм. Ми перші в Україні і виготовляємо колони, і монтуємо їх. Унікальними є і вантажопідйомні механізми, і міжнародна команда, яка реалізує проект, коли на одному майданчику, окрім українців, працюють турки, бельгійці, німці, англійці, росіяни. Як видно з результатів - команда не підвела, виконала всі вимоги УЄФА щодо точності і якості, незважаючи на значну температурну амплітуду в 72 градуси протягом останнього року, від мінус 30 на початку 2010-го і до плюс 42 градусів спеки влітку. Фахівець підкреслив», - підкреслив Мішалов. Як працювали будівельники протягом 7 «колонних» місяців – добре видно на 57-секундному ролику, який відображає в пришвидшеному темпі спорудження колон для покриття над трибунами.
 
У жовтні на НСК був залитий останній куб бетону для влаштування ригелів верхнього ярусу трибун VIP-зони. Під час реконструкції головної євроарени загалом було залито майже 119 тисяч кубометрів бетонних конструкцій та перероблено 37 148 тон металопрокату.
Після «колонного» у жовтні стартував наступний, не менш відповідальний, етап – монтаж вантової системи, вагою понад 765 тонн. Цікаво, що вантова система, яка утримуватиметься кільцями на колонах, складатиметься з тросів загальною протяжністю 40 км. Кількість усіх компонентів, тросів, а також різних видів з’єднувальних елементів – 3891, їх сукупна вага – 765 тонн. Завдяки складній вантово-мембранній конструкції дах стадіону витримуватиме навантаження в понад 30 тонн на 80 шарнірах і самоврівноважуватиме себе за принципом квітки лотос. Проектант навісу компанія ГМП прийняла таке складне рішення, зважаючи на суворі і сніжні зими в Україні, щоб зменшити кліматичний вплив на стійкість навісу. До виготовлення та монтажу конструкції покриття українською підрядною організацією залучені компанії зі світовим ім’ям «Брайдон Інтернешнл Лтд.» (Велика Британія), «Хайтекс» (Німеччина) та «Саренс НВ» (Бельгія). Англійська фірма постачає троси, канати та з’єднання, німецька – надміцне мембранне покриття, а компанія з Бельгії забезпечує роботу важких кранів «бігліфт» та спеціального обладнання.
 
Третій етап – монтаж вантової системи і влаштування мембранного покриття розпочнеться на початку наступного року.
 
Виконавцем будівельно-монтажних робіт конструкції навісу над трибунами НСК «Олімпійський» було визначено завод «Майстер-Профі Україна». Загалом до процесу виготовлення та монтажу конструкції покриття стадіону було залучено 33 українські компанії та 6 іноземних фірм. Зокрема, «Південмаш», відомий своїми сучасними технологіями, за листкову сталь відповідали «Азовсталь» і завод ім. Ілліча – тож роботи виконували майже всі передові заводи України.
 
До виготовлення та монтажу конструкції покриття українською підрядною організацією залучені компанії зі світовим ім’ям «Брайдон Інтернешнл Лтд.» (Велика Британія), «Хайтекс» (Німеччина) та «Саренс НВ» (Бельгія). Англійська фірма стала постачальником тросів, канатів та з’єднань, німецька – надміцного мембранного покриття, а компанія з Бельгії забезпечує роботу важких кранів «бігліфт» та спеціального обладнання.
 
 
Леся Соловчук, Інформаційний центр «Україна-2012»
Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

ФОТО. Вы не поверите, какое животное живёт с Александром Шовковским
Футбол | 24 ноября 2024, 04:46 11
ФОТО. Вы не поверите, какое животное живёт с Александром Шовковским

Жена главного тренера киевского Динамо приоткрыла занавес семейной жизни

«Два крутых парня». Итальянский тренер сравнил Довбика и Лукаку
Футбол | 24 ноября 2024, 12:31 4
«Два крутых парня». Итальянский тренер сравнил Довбика и Лукаку

Массимо Каррера назвал Артема и Ромелу уникальными игроками

Комментарии 35
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
LokkyZ
да... сравнить бабло/качество в европе и тоже самое у нас, то это реально печально. я представляю что за такие бабки могли построить в европе! та стадион точно летающий бы был. а у нас бюджет стадиона состоит точно из 30-50 мазератей, десятка вил и несосчетать сколько отпусков на мальдивах депотатов и тонны шмоток из милана их "телок".
я думаю даже до Донбас-Арены не дотянет, а учитывая что там строили чисто для шахты, а тут для меня Евро и всей страны..... пздц.
Serhiy (Миколаїв)
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
kowa86
fz вот посмотрел ролик,и ко мне дошло,этот ролик уже 2ой или 3й раз на sport.уа вылаживают,так наверно у него бюджет как у блокбастера какого-то,и режисер у него окажеться из мест святого дерева (Hollywood) хотя наверно скорее из болливуда
Dentsw
Так что радуйтесь и гордитесь, что в Европе считают только реальную стоимость каких либо объектов, и у них уходит меньше денег на это ! А у нас, бюджетными деньгами нашей страны, переплачивают всяким чмырям, которые хорошо там устроились ! ! ! Радуйтесь, что мы больше тратим, чем в Европе ! ! !
Dentsw
Serhiy Миколаив
Неужели можно гордиться тем, что Олимпийский наш обогнал по стоимости
Арену в Шальке ??? Да это смешно ! Это позор для нашей страны ! Гордиться в данном подсчёте ну никак нельзя ! Просто в нашей стране, даже любое полусреднее сооружение будет стоит на равне с крутейшими
в Европе, а то и дороже ! А всё по тому, что в эту стоимость входит громадная часть средств, которая, в нашей стране, распределяется по большому количеству чиновнических кабинетах !
Так что радуйтесь и гордитесь ! ! !
skolot76
Стремно идти на сей стадион... если строят как дороги и все остальное то есть вариант обвала конструкции
Graider
Это ж стройка. Рано еще оценивать внешний вид
Wooder
МУДАКИ ПОДЬЕМ МЕМБРАНЫ ДОЛЖНЫ БЫЛИ НАЧАТЬ С 1 ДЕКАБРЯ ЭТОГО ГОДА НО НЕ ВЛОЖИЛИСЬ В ГРАФИК - А ТУТ СМОТРИ КАК ОПЕРАТИВНО ПЛАНЫ ПОМЕНЯЛИ ОЧКОВТИРАТЕЛИ
Cun222
нормально
Serhiy (Миколаїв)
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
shtaketinaa
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
shtaketinaa
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
Lion
Этому видео уже три месяца.........
gsa-1978
Круто!!!
F.Inzagi
Видео реально крутое,все видно что изменилось)ы
Vitaliy-FCDD-Fan
нашел. если кому интересно - Schiller - Himmelblau
http://www.youtube.com/watch?v=smORbdz1yz0
Vitaliy-FCDD-Fan
что за музыкальный сайндтрек в ролике??
martovskiy1965
Смотря этот ролик, думаешь только одно: СКОЛЬКО БАБЛА ПОЛОЖИЛИ В СВОИ КАРМАНЫ РАЗНОГО РОДА ДЕЯТЕЛИ.......
hybrid
схоже буде уг
zone555
Но я где то читал, что если бы опустили поле метра на четыре - добавился бы один ярус, количество зрителей увеличилось бы тысяч на 15, и стадион бы стал чисто футбольный.