Поддержать украинских военных и людей, пострадавших из-за войны

Футзал. Высшая лига
| Обновлено 01 мая 2012, 08:55
4882
6

Андрій ПІТУЛЯ: «У мене ще все попереду…»

Інтерв’ю з голкіпером МФК «Кардинал-Рівне» Андрієм ПІТУЛЕЮ

| Обновлено 01 мая 2012, 08:55
4882
6
Андрій ПІТУЛЯ: «У мене ще все попереду…»

У попередній розповіді про гравців МФК «Кардинал-Рівне» ми привернули вашу увагу до голкіпера команди Віталія Дєнюжкіна, було б несправедливим не продовжити розповідь про стражів рівненських воріт. Тому сьогодні ми вас познайомимо з Андрієм Пітулею.

Народився Андрій 15 січня 1990 року в місті Львові. З другого класу розпочав займатися футболом у в групі підготовки футбольної школи «Карпат», а згодом був зарахований безпосередньо до школи. Причому одразу зайняв місце на останньому рубежі оборони, і це не дивно, адже його батько свого часу теж був голкіпером. Євген Пітуля довгий час захищав ворота різних львівських команд, які виступали в чемпіонаті Львівської області.

Навчаючись у футбольній школі «Карпат», Андрій Пітуля в складі своєї команди неодноразово ставав призером різноманітних дитячих та юнацьких футбольних турнірів у Молдові, Німеччині, Польщі та інших країнах, куди виїздила їхня команда. А коли Андрій навчався в 9 класі команда 1990 року народження спочатку посіла друге місце в чемпіонаті України західного регіону, а згодом здобула срібні медалі Всеукраїнської першості серед восьми команд фіналістів. Цікаво, що в обох випадках випереджали львів’ян вихованці столичного «Динамо».

Закінчивши школу «Карпат», юнак потрапив до команди «Карпати-2». Але після двотижневих зборів тренер повідомив Андрію, що він, через малий зріст, як для голкіпера великого футболу, не підходить команді.

Цього ж року Пітуля вступив до львівського інституту фізкультури і майже одночасно попросився на тренування до футзальної львівської «Енергії». Протягом року Андрій тренувався під керівництвом Юрія Кобзаря, а коли з команди пішов голкіпер Кіркіж, який разом із Кардашем навчали воротарським тонкощам Пітулю, юнак став другим голкіпером команди. На початку другого кола в «Енергії» відбулися кардинальні зміни, колектив залишили досвідчені футболісти, і Пітуля зайняв місце у воротах, на той час кольори команди захищали молоді вихованці «Енергії», ще одним воротарем львівської команди, тоді був Петро Ільків (нині третій голкіпер цього колективу). Головний тренер Микола Сич довірив місце у воротах, якраз Андрію Пітулі. За рік в Андрія закінчився контракт, що співпало з об’єднанням «Енергії» та «Тайму», і звісно місце в воротах дісталося більш досвідченому голкіперу Владу Лисенку. Тому Андрію потрібно було подумати перед тим, як приймати рішення. І він погодився на пропозицію МФК «Кардинал-Рівне» та переїхав у Рівне.

- Андрію цьогорічний чемпіонат вперше проводиться під егідою Екстра-ліги. Твої враження від нього, якщо порівняти його з попередніми турнірами, чи зріс рівень, майстерність гравців.
- На мою думку загальний рівень чемпіонату виріс, але шкода що зменшилася кількість команд учасниць. У цьому аспекті Екстра-ліга звичайно поступається чемпіонатам попередніх років. Хоча, як на мене, майстерність виконавців загалом зросла.

- Ви відібрали такі потрібні очки в «Локомотива», як на твою думку, вже можна назвати чемпіона, чи вся боротьба ще попереду?
- Важко сказати, але я вболіваю за «Енергію», адже це моя перша команда, і вважаю, що львів’яни повинні взяти свої очки і здобути чемпіонство, навіть не дивлячись на гру в Харкові.

- Твоє ставлення до легіонерів? Чи додають вони цікавості чемпіонату, чи їхня майстерність, навпаки, бажає бути кращою?
- Я не скажу, що гра всіх легіонерів мені до вподоби. Так, мені подобається Сержао і Біро Жаде, а ось за інших, я б не сказав, що вони «на голову вищі» за наших гравців, хоча так мало б бути.

- У чемпіонаті ви вже остаточно втратили надії на нагороди, а ось в кубку…
- Звичайно боротимемося за вихід у «Фінал чотирьох», який відбудеться в Івано-Франківську. Ми в цьому сезоні ще не вигравали в «Урагану», то чому б це не зробити в кубкових зустрічах. В усякому випадку докладемо максимум зусиль, щоб засмутити «ураганівців».

- Андрію, хто був твоїм першим тренером?
- У спорт школі «Карпат» у нас тренером команди був Роман Деркач, а тренером воротарів – Юрій Сусла.

- А як ти опинився в Рівне?
- В «Енергії» мені не було гарантовано місця у воротах, а тут Сергій Піддубний пообіцяв, що я гратиму. Тому щоб не втрачати ігрової практики, в січні минулого року я погодився перейти в МФК «Кардинал-Рівне».

- Твій напарник Віталій Дєнюжкін – не лише захищає власні ворота, а й неодноразово засмучував воротарів суперника чи то зручною гольовою передачею, чи сам ставав автором голу. А як у тебе з цим справи?
- Пригадую, забив якось гол «Шахтарю», граючи за «Енергію». П’ятий польовий – Ромаріо не встиг помінятися з голкіпером. Федюк зробив мені передачу і я низом, зі своєї половини, пробив у порожні ворота. А ще один м’яч я забив уже в Рівне, коли ми 7:2 виграли в «Єнакієвця». На цей раз я зловив м’яч і пробив з рук прямо під поперечину.

- Чи трапляються матчі, коли твоя команда перемагає, а ти не зовсім задоволений своєю грою?
- Після гри я для себе завжди роблю аналіз пропущених голів. Продумую різні варіанти вирішення того чи іншого епізоду гри, чи було б краще вийти на гравця, чи навпаки – залишитися на лінії воріт.

- Яким чином на тебе впливають пропущені голи?
- Вони мене заохочують до більш плідної роботи, примушують працювати з подвійною енергією, робити висновки, щоб в майбутньому намагатися не допускати аналогічних помилок. Взагалі виходячи на гру, я налаштовую себе, щоб в жодному разі не пропустити.

- Хто найбільше допоміг тобі розвинути якості футзального голкіпера?
- Взагалі правильно стояти в футзальних воротах мене вчили Кардаш і Кіркіж. Це ті дві людини, які мені справді підказували, як грати, що необхідно робити в тій чи іншій ситуації поблизу воріт. А ось завдяки Віталію Дєнюжкіну я зараз став краще грати ногами.

- Чи знаєш свої плюси і мінуси?
- Звичайно, але дозвольте мені це тримати в таємниці. На відміну від Віталія Дєнюжкіна, мені зручніше стояти ближче до воріт, так мене навчали мої попередні наставники Кардаш і Кіркіж. Звичайно, при потребі я залишаю ворота, але в більшості епізодів граю все-таки ближче до воріт.

- Твій тато теж був голкіпером, але у великому футболі. Чи слідкує він за твоїми виступами, дає свої поради?
- Тато приходить на ігри, і переглядає в інтернеті голи, які я пропустив. Він мене не сварить за допущені помилки, а ніби радиться, що мовляв краще можливо було б зіграти по-іншому. Тобто, жодного разу я від нього не почув слів докору, а навпаки – батько мене завжди підтримує, як може.

- Коли твій тато на матчі, це впливає на тебе, чи ні?
- Стараюсь зіграти, якомога краще. Завжди у Львові відчувається батьківська підтримка. А тут в Рівне мене підтримує моя дівчина Тетяна.

- Чи є у тебе серед воротарів кумир?
- Загалом немає, але мені подобається гра іспанця Луїса Амадо, а також воротарів з іспанської футзальної «Барселони», а з українських воротарів імпонує гра Кардаша, Лисенка, Іваняка.

- З ким товаришуєш?
- З Юрієм Когутом, Мар’яном Маринюком, Віталієм Дєнюжкіним. Віталій часто мені дає поради, як вірно зіграти в тому чи іншому епізоді. Часом спільно розбираємо ігрові епізоди за нашою участю, визначаємо, як правильніше було поступити в тому чи іншому моменті.

- Можливо перейдемо до твого особистого життя. Ти неодружений! А чи є в тебе дівчина?
- Мою подругу звати Тетяна Гончарук – це сестра дружини Олександра Бондаря.

- Якщо не таємниця, як ви познайомилися чи хто вас познайомив?
- Познайомилися ми в Рівне на дискотеці. Дружили і разом проживали з Михайлом Волянюком, він із своєю дівчиною йшов на дискотеку запропонував і мені піти, там я і познайомився з Тетяною. Так з жовтня 2011 року ми і зустрічаємося.

- Чи є в тебе хобі або улюблене заняття у вільний час?
- Люблю порибалити, а також подобається збирати гриби. Правда, на рибалку їжджу частіше. Рибалю або з татом, або в компанії з друзями.

- Чи любиш слухати музику і яка тобі до вподоби?
- Музика мені подобається різна.

- А яким фільмам віддаєш перевагу?
- Історичним, бойовикам.

- До речі, а ти вмієш готувати?
- Уже вмію. Найулюбленіше блюдо – картопля підсмажена в духовці на маслі з м’ясом.

- А як справи з освітою?
- Закінчив чотири курси львівського інфізу, планую продовжити навчання на 5 курсі, щоб мати повну вищу освіту і рівень спеціаліста. На жаль, магістра я не потягну.

- Чи є в тебе мрія?
- Мрій загалом багато. Я вважаю себе молодим, тому про майбутнє ще не задумувався, Життя покаже, який шлях обрати. Наразі, поки що, завершувати воротарську кар’єру не збираюся.

Юрій РАЧКОВСЬКИЙ

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Таблица АПЛ после побед Ман Сити и Челси, поражений Ливерпуля и Арсенала
Футбол | 16 апреля 2024, 12:00 8
Таблица АПЛ после побед Ман Сити и Челси, поражений Ливерпуля и Арсенала

13–15 апреля состоялись матчи 33-го тура чемпионата Англии 2023/24

Новый лидер после разгрома в Лондоне. Список бомбардиров АПЛ 2023/24
Футбол | 16 апреля 2024, 07:32 0
Новый лидер после разгрома в Лондоне. Список бомбардиров АПЛ 2023/24

Коул Палмер оформил покер за «Челси» в ворота «Эвертона» и обошел сразу 5 игроков

Комментарии 6
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
unid1965
Географічні назви з прикметниковими закінченнями відмінюються як звичайні прикметники: Борове — Борового, Боровому; Жуковський – Жуковського, Жуковському; Лозова — Лозової, Лозовій; Рівне — Рівного, Рівному; Чусова – Чусової, Чусовій.
Не буду сперечатися, новий правопис не вивчав, але не в тому річ, що ти гуляла цілу ніч. Навіть генії помиляються, а не помиляється лише той, хто нічого не робить. І ще додам, неодноразово, через допущені помилки робилися просто неймовірні відкриття, але це тема іншої розмови.
Не потрібно шукати помилок в іншого, краще слідкувати за своїми, адже хто-зна... можливо згодом і ти опинишся на його місці і отримаєш масу задоволення від таких доброзичливців, як сам...
FAN-URAGAN
а по-моєму, це тобі треба підтягнути граматику. почитай офіційний сайт української мови, на якому чітко написано, як відміняється назва міста Рівне. "Рівне — Рівного, Рівному"
unid1965
Согласен, прикольно. Что-то типа: "Первый гол я забил уже в Тернополь". Ну что ж, возможно это новое правописание по-ровенски
Вы грамотеи выучите граматику, а тогда критикуйте.
Darko1982
Пользователь заблокирован администрацией за нарушение правил
fiorentina10
Юрій Федорович СУСЛА.
firman101
Твій НАПАРНИК хаха Віталій Дєнюжкін, Юрій Сусло - автор жжет, а ще один м’яч я забив уже в Рівне (отменяються города и фамилии в украинском языке)
А тут в Рівне мене підтримує моя дівчина Тетяна.
- Можливо перейдемо до твого особистого життя. Ти неодружений! А чи є в тебе дівчина? ))))))))))))))))))