Под микроскопом: Гран-При Индии +ВИДЕО
Sport.ua представляет традиционный анализ гоночного уик-енда Формулы-1
Попри те що гонка в Індії не виправдала усіх сподівань та очікувань, покладених на неї, протягом усього уїк-енду відбулося достатньо цікавих подій, насамперед тактичного характеру, які варто розглянути більш детально.
Штрафи у п’ятницю
Ще після першої практики Хемілтона та Переса стюарди покарали трьома позиціями на старті за ігнорування жовтих прапорів. Ситуація в даному випадку видається дивною з одного боку, але якщо згадувати Угорщину-2006, то нічого надзвичайного не відбулося. Справа в тому, що наразі немає єдиної політики стосовно того, як саме карати пілотів у випадку таких порушень. Найчастіше їм оголошують офіційні попередження і можуть стягнути грошовий штраф. На цей раз санкції були доволі жорсткими, навіть несподівано жорсткими, але варто звернути увагу ось на що – протягом останніх двох тижнів світ авто- мотоспорту зазнав двох великих втрат, і, можливо, керівництво FIA вирішило більш кардинально штрафувати гонщиків за порушення, які потенційно несуть загрозу іншим учасникам Гран Прі. В даному випадку це були маршали, які займалися евакуацією Williams Пастора Мальдонадо.
Шини і тактика в гонці
Оскільки це було дебютне Гран Прі на абсолютно новій трасі, то в Pirelli не знали достеменно чого очікувати від асфальту – яким буде рівень щеплення, як швидко буде зношуватися гума і, зрештою, наскільки це вплине на видовищність гонки. Внаслідок такої кількості невідомого італійці вирішили перестрахуватися і привезли украй консервативну комбінацію шин Hard і Soft. Під час перших практик у п’ятницю різниця між двома комплектами сягала двох секунд, а це підказувало, що команди постараються мінімізувати кількість кіл в гонці на жорстких шинах.
Але, як це нерідко буває, попередні прогнози не справдилися. Загальновідомим є те, що темп машин росте протягом уїк-енду за рахунок того, що асфальт розчищається та вкривається шаром гуми. Отже якщо у п’ятницю різниця між жорсткими та м’якими покришками була значною, то вже під час гонки вона істотно зменшилася, що дозволило пілотам без великого ризику багато втратити використати Hard протягом 25 (Сутіл) – 10 (Шумахер) кіл наприкінці гонки, коли траса ще краще покрилася гумою.
Проте не всі вірили в те, що жорстка гума дозволить провести відносно довгий та неповільний відрізок – ді Реста, Петров і Перес стартували на Hard із таким розрахунком, що раз уже все-одно є необхідність використати цю гуму, але навряд інші проїдуть на ній багато кіл, то чому не спробувати використати зворотню тактику – спочатку на Hard, а решту дистанції на Soft.
Крім цього вони явно розраховували на появу машини безпеки, яка тільки допоможе їм наздогнати опонентів, яким наприкінці гонки ще доведеться їхати за жорстким комплектом. Досвід попередніх гонок вказував на те, що поява Майландера має досить велику імовірність, але значних інцидентів не трапилося і дирекція гонки машину безпеки на трасу так і не випустила.
Тактика Шумахера на старті й у гонці
Міхаель Шумахер на даний момент є лідером у номінації «Найбільша кількість обгонів на першому колі». Німець за 17 гонок здійснив 42 обгони, що на 10 більше ніж у Буемі та на 19 ніж у Кобаясі, які ідуть відповідно другим та третім у цьому списку. Звісно, скажете ви, стартуючи постійно з середини пелотону у пілота завжди більше можливостей вигравати позиції на старті порівняно з тими, хто стартує з перших рядів. Але наразі мова не по це. Міхаель в Індії здійснив один напрочуд цікавий і несподіваний для багатьох тактичний хід на старті гонки – він не використовував KERS одразу на стартовій прямій, залишившись на тій самій позиції, де й стартував. Та весь заряд німець використав на задній прямій коли опоненти вже не могли захиститися, що дозволило Шумахеру обігнати трьох суперників і закінчити перше коло на 8-й позиції, одразу за напарником.
В принципі на цій трасі обидва Mercedes їхали у своїй власній лізі – наздогнати лідерів вони не могли, але значно випереджали інших. Тож у такій ситуації боротися могли тільки один з одним і переміг знову Міхаель. Уже втретє поспіль в тих гонках, коли і він, і Ніко достаються фінішу. Що ж най цей раз допомогло семиразовому обігнати напарника?
Опинившись за спиною Росберга ще на першому колі, Шумахер їхав приблизно у такому ж темпі – його відставання коливалося в межах 2 – 3 секунд. Але вирішальну роль зіграло уміння добре працювати з шинами. Коли Ніко поїхав на останній піт-стоп за гумою Hard, Міхаель отримав перед собою чистий трек і почав відігравати секунди. Навіть наприкінці гонки різниця у темпі зношених м’яких та нових жорстких шин залишалася, хоча і не була надто великою. Проїхавши чотири зайві кола перед своїм піт-стопом, Шумахер виїхав попереду Ніко, але досить близько до нього. Команда сповістила пілотів про те, що вони можуть вести боротьбу за позицію між собою, та Міхаель швидко прогрів свої шини і відірвався на безпечну відстань, не дозволивши напарнику навіть думати про обгін.
Ця гонка у виконанні сорока дворічного німця стала черговим свідченням того, щоб він остаточно акліматизувався на трасі після трирічної перерви і тільки відсутність конкурентоспроможної машини не дозволяє йому вступити в активну боротьбу з лідерами. Тож якщо Міхаелю наступного року команда надасть відповідний болід – в гонках буде ще веселіше, адже Шумахер знає як можна витиснути з машини максимум в боротьбі за подіум а то й перемогу.
Дебати етапу
Той факт що між Хемілтоном і Массою знову сталася аварія, гадаю, нікого не здивував, а міг хіба що викликати появу саркастичної усмішки. Однак оцінки експертів стосовно вини пілотів розходяться.
Джонні Херберт, який був запрошеним стюардом на етапі і брав участь у прийнятті рішення покарати Массу аргументує позицію таким чином: «Ми детально вивчили повтори епізода з усіх ракурсів та камер. Нам було зрозуміло, що Масса прекрасно усвідомлював, де саме знаходиться Льюіс в той момент, коли між ними сталося зіткнення. На одному з повторів чітко було видно, що Масса подивився у ліве дзеркало, а отже знав, що там машина Хемілтона. Масса зайшов у поворот занадто широко, а потім просто закрив вікно, не залишивши місця Хемілтону. Британець нічого не міг зробити в цій ситуації, він ніяк не міг уникнути зіткнення. Саме в світлі цих обставин і було прийнято рішення покарати Феліпе».
Проте зовсім іншої позиції дотримується Девід Култхард: «Вважаю, що зіткнення між Феліпе та Льюісом на 24 колі в кращому випадку біло гоночним інцидентом. В гіршому, думаю, що Льюіс був винен більше. Я просто не можу зрозуміти, як Феліпе можна було вважати винною стороною. Гонщиків завжди вчать, що відповідальним є той,хто знаходиться позаду, тому, на мій погляд, стюарди неправильно інтерпретували ситуацію».
Що ж, позиція пілотів є досить зрозумілою, але аргументація Херберта є значно більш обґрунтованою – Льюісу не було куди подітися, а Феліпе прекрасно знав на що іде.
Залишається сподіватися, що пілоти знайдуть можливість порозумітися і продовження цієї низки зіткнень завершиться.
P.S. Роуен Аткінсон був гостем команди McLaren в паддоку під час Гран Прі. Реакція актора на зіткнення Масси з Хемілтоном була одним з найкращих епізодів гонки.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Лучшим признали Ферстаппена
Криштиану подшутил о росте Тибо Куртуа
Так хто ж винен Росбергу, що він на другому відрізку свій софт убив раніше за Шумі на 4 кола. От Міхаель і відіграв спокійно таке відставання. Далі - Росберг опинився дуже близько після виїзду Шумі, але на дистанцію атаки так вийти і не зміг, хоча команда попередила обох, що вони вільні боротися між собою. Росберг хард прогрівав довго, за цей час Міхаель на поношеному софті їхав досить швидко, а Шумі свій хард прогрів швидко і Ніко не підпускав до себе. Крім того, програючи в квалах, Міхаелю майже неможливо обійти Росберга до пітів.
Позиції гонщиків та репортаж про гонку можна прочитати тут:
http://auto.sport.ua/news/139632
А у вівторок-середу виходить "Мікроскоп" з тими подіями, які на думку автора були найцікавішими/спірними/резонансними
Включейте, будь ласка, наступного разу до статті і позиції гонщиків
А ти подивися дані лайвтаймінгу - МШ в гоночному режимі уже півсезона їде краще. Йому б більш спокійно пілотувати безконтактно - і він точно був би попереду. Єдиний аспект, в якому він програє - кваліфікація, але в даний момент, це не настільки важливо, бо він все-одно в останніх гонках, де вони разом з Ніко доїжджають до фініша, опиняється попереду напарника.
2 Бог
До моменту гальмування, яке Хем робив раніше, він уже на 2/3 порівнявся з Феліпе. Бразилець пішов на принцип і на контакт свідомо.
2 alm_zone
Мерседес добряче розширює технічний штаб. Росс набирає людей, з якими працював у Феррарі (Коста), а також тих, кому їхні команди просто були замалими (Вілліс). Від Мерса наступного року можна чекати поращення, от тоді і буде видно більш повно чого вартий 43-річний гонщик.
------------
На жаль, це насправді був найцікавіший момент в цілому сірого Гран-прі Індії...