«Мы не будем заниматься натурализацией спортсменов»

Представители Федерации легкой атлетики Украины провели открытый диалог со СМИ

«Мы не будем заниматься натурализацией спортсменов»

Зустріч між керівництвом ФЛАУ та представниками ЗМІ була спрямована не стільки на звітування щодо виконаної роботи, скільки на діалог.

Ігор Євгенович Гоцул наголосив на тому, що таке Федерація легкої атлетики України. Це не лише вісім працівників офісу, а вся легка атлетика України. При цьому президент ФЛАУ висловив щиру надію на те, що при висвітленні тих чи інших питань представники ЗМІ будуть розмежовувати поняття Федерації легкої атлетики України та федерації у значенні офісу.

Як відомо, Ігор Гоцул та Андрій Ревуцький нещодавно повернулися з чемпіонату Європи у приміщенні, який проходив у Гетеборзі. Ігор Євгенович відзначив чудову атмосферу у команді. «Українські атлети і тренери були єдиною командою. Уболівали і підтримували один одного, на трибунах був прапор України», - підкреслив Ігор Гоцул.

Крім того у Гетеборзі було проведено ряд зустрічей, на яких обговорювалося питання інтеграції України у легку атлетику. «Лише участі спортсменів у міжнародних змаганнях для цього недостатньо, - наголосив Ігор Євгенович. – Нам потрібно також приймати змагання у себе вдома. У липні у Донецьку пройде юнацький чемпіонат світу, у 2015 році прагнемо приймати в Івано-Франківську Кубок Європи зі спортивної ходьби. Є плани щодо організації міжнародних комерційних турнірів в Україні. Також маємо намір приділити увагу марафонам».

Ігор Євгенович наголосив на зацікавленості у спеціалістах високої якості, зокрема у сфері маркетингу. Організація і проведення змагань повинні бути на гідному рівні. «Той час, коли змагання проводилися заради галочки, йде у минуле, - говорить Ігор Гоцул. – Потрібно зробити їх видовищними для ЗМІ та глядачів. Інакше легка атлетика програє іншим видам спорту. Тому для нас цікава співпраця зі ЗМІ, нам потрібно спільно з вами зробити щось нове і цікаве».

Легка атлетика – це не лише спорт найвищих досягнень. Це спорт для всіх. Зараз ФЛАУ спільно з НОК України та ІААФ активно працює над розвитком програми «Дитяча легка атлетика». Вона чудово підходить для загально-освітніх шкіл, і наразі ведеться робота щодо можливості її включення у шкільну програму.

Та освітні програми потрібні не лише дітям, а й тренерам. На думку президента ФЛАУ, важливо допомогти їм повернутися до методики. Адже питання методики і способів відновлення спортсменів пішли далеко вперед, але не в нашій країні. На сайті ФЛАУ з’явиться спеціальний розділ з науковими публікаціями. Крім того будуть проводитися семінари для тренерів, після яких ті здаватимуть екзамени і підтверджуватимуть свою кваліфікацію.

«Ми будемо запрошувати тренерів з-за кордону для того, щоб вони проводили семінари. Але ми точно не йтимемо шляхом їх запрошення на роботу. Так само ми не будемо займатися натуралізацією атлетів з інших країн. Це шлях у нікуди для української легкої атлетики», - наголосив Ігор Гоцул.

У журналістів виникло питання, як боротися з від’їздом спеціалістів в інші країни. «Зупинити цей процес неможливо, - каже Ігор Євгенович. – Але його потрібно використати на нашу користь. Багато з цих тренерів за певних умов готові повернутися, оскільки не лише зарплата визначає комфорт людини. Ми ведемо переговори з рядом таких спеціалістів. Вони готові поділитися ідеями та досвідом. А людина, яка попрацювала і в інших країнах, часто ширше дивиться на світ».

Не обійшлося і без питань щодо відкритості ФЛАУ, зокрема щодо дискваліфікації спортсмена у зв’язку з вживанням допінгу. Ігор Гоцул зазначив, що відкритий до обговорення навіть незручних і неприємних для федерації питань. Але наголосив на тому, що до певного часу не має на це права: «Є правила і обов’язки щодо конфіденційності інформації перед IAAFта WADA. Якщо ми говоримо про допінг-проби, які дали позитивний результат і були взяті під час Олімпіади, то спочатку цим питанням займається МОК. Він вирішує, чи позбавити атлета медалі. Потім справа передається у міжнародну федерацію, і лише звідти – у національну. Після цього національна федерація розглядає дане питання і вирішує, які санкції застосувати до спортсмена у питанні дискваліфікації.

Повертаючись до питання конфіденційності інформації. Федерація має право виступити з заявою лише у таких випадках:

-        коли рішення про дискваліфікацію вже прийняте;
-        якщо спортсмен сам визнав свою вину;
-        якщо спортсмен вимагає відкрити пробу В, вона теж дає позитивний результат і про це оголошено».

Також піднімалося питання щодо визначення найкращих атлетів місяця та року. Зокрема журналістами було запропоновано винагороджувати і вболівальників. Приміром, запропонувати тим перед голосуванням реєструватися. Серед найбільш активних з них розігрувати подарунки.

По материалам: ФЛАУ

P.S. Нагадаємо, що онлайн-зустріч з Ігорем Гоцулом відбудеться 12 березня. Задавайте свої запитання!

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
  fletch_64
  fletch_64, 07.03.2013 16:05
  0
  Але ми точно не йтимемо шляхом їх запрошення на роботу. Так само ми не будемо займатися натуралізацією атлетів з інших країн. Це шлях у нікуди для української легкої атлетики», -
  А ось у футболі вболівальники та керманичі команд рИгоАнальних неподіляють такі погляди!!!... Натомість, вони винайшли формулювання "Ми теж патріоти України, й ще більше, ніж ви!"))))
  fletch_64
  fletch_64, 07.03.2013 16:05
  0
  Але ми точно не йтимемо шляхом їх запрошення на роботу. Так само ми не будемо займатися натуралізацією атлетів з інших країн. Це шлях у нікуди для української легкої атлетики», -
  А ось у футболі вболівальники та керманичі команд рИгоАнальних неподіляють такі погляди!!!... Натомість, вони винайшли формулювання "Ми теж патріоти України, й ще більше, ніж ви!"))))
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности