«Золота осінь Рівного». Чи є межа досконалості?
Адже проводити турнір з кожним роком стає все важче і важче + ФОТО + ПРОТОКОЛИ
17-18 листопада в Рівне в торгово-розважальному центрі «Екватор» відбулося справжнє свято художньої гімнастики, уже вкотре до обласного центру завітала краса і грація не лише з різних куточків Украни,б а й з ближнього зарубіжжя. Адже тут на V Міжнародний турнір із художньої гімнастики «Золота осінь Рівного» - 2012 зібралися гімнастки з 43 команд - всього 350 учасниць. Найменші п’ятеро учасниць 2008 року народження, а найстарша гімнастка 1991 року народження. Як показав турнір зросла не лише географія, а й безпосередньо рівень майстерності гімнасток. Шкода, що через участь в інших змаганнях не змогли приїхати росіянки з Підмосковного міста Пушкіно, які останні роки на турнірі складали непогану конкуренцію українкам у боротьбі за призові місця.
Традиційно організатором цього дійства виступила Школа художньої гімнастики Рівненського міського Палацу дітей та молоді (директор Ірина Первушевська, тренер Марина Болба). Організатори подбали про те, щоб юні спортсменки відчували себе комфортно. За що дівчатка намагалися віддячити своїми граціозними виступами, показавши небачену гнучкість та високу артистичність, що якраз і є основними факторами участі та перемоги у змаганнях із художньої гімнастики. На килимі перевтіленого до невпізнанності одного із залів ТРЦ «Екватор» змагалися дівчата різних вікових категорій, які своїми виступами не залишили байдужими ні глядачів, ні суддів.
Відповідне оформлення залу, яскрава програма відкриття і закриття змагань під час якої відбувалися групові показові виступи за безпосередньою участю гімнасток-учасниць змагань, а також номери художньої самодіяльності - все це надихало учасниць до боротьби за нагороди турніру, яка була доволі запеклою, про що і свідчать результати оцінювання виступів учасниць, коли долю медалей визначала різниця у кілька десятих.
Церемонію нагородження переможців і призерів супроводжував духовий оркестр ПДМ, а прикрасили паради відкриття і закриття вихованки школи моделей «Арт-Моделс», які виводили гімнасток.
Традиційно змагання були організовані на досить високому рівні, а майстерність усіх учасниць, приносила величезну насолоду присутнім, серед яких були не лише батьки і родичі гімнасток, а й звичайні відвідувачі ТРЦ «Екватор», які можливо випадково завітавши на справжнє свято художньої гімнастики затримувалися тут надовго заворожені від побаченого. Кожний виступ гімнасток відрізнявся неповторністю композиції, колоритністю і виваженістю рухів, які відбувалися чітко під музичний супровід, звідси і бурні овації глядачів. Шкода лише, що не всім учасницям вдалося впоратися з хвилюванням, адже емоції просто зашкалювали, але більшість зуміла впоратися з цією проблемою і продемонструвала неабияку майстерність і високий клас виконання. Досить потужних спортсменок представили команди з Києва та Львова. Намагалися скласти їм конкуренцію гімнастки з Донецька, Луцька та Сімферополя.
Нелегка задача стояла і перед суддівською бригадою, якій необхідно було гідно оцінити майстерність кожної гімнастки. Проте, звичайно найважливішим для всіх без винятку учасниць був досвід, набутий спортсменками завдяки участі в цьому турнірі, а також відмінна можливість познайомитися та помилуватися виступами найкращих представниць цього чудового виду спорту.
За традицією організатори змагань подбали не лише про грамоти та медалі для призерів змагань, а й забезпечили всіх учасників цінними подарунками та відповідними кубками. Іногородні були розміщені в готелях міста, окрім того ще й забезпечені безкоштовним харчуванням, що теж має велике значення в умовах проведення швидкоплинних змагань.
Проте не обійшлося і без проблем. Як не прикро констатувати, але організаторам довелося докласти максимум зусиль щоб відшукати пристойний зал, який би відповідав умовам проведення змагань. Причому питання із залом було вдалося вирішити лише в останній момент, тобто за три дні до старту турніру.
Ну і звичайно не можна не згадати батьків юних рівнянок, які займаються художньою гімнастикою в ПДМ. Якраз їхній ентузіазм, помножений на організаторські здібності тренерів ПДМ уже вкотре став запорукою успіху такого по-справжньому шикарного свята художньої гімнастики в місті Рівне. Завдяки їхній праці і палкій любові до своїх дітей та їхніх уподобань рівняни і стали свідками чудового дійства під назвою «Золота осінь Рівного - 2012», турніру який уже має свій так званий знак якості. Дивує, лише одне - чи є межа удосконаленню, адже з кожним роком турнір проходить все з більшим розмахом, зростає не лише географія учасників, а й їхня кількість, рівень виконавської майстерністі гімнасток з кожним роком все вищий. Хотілося б щоб ентузіазм організаторів не згасав і їм вистачало сил, наснаги та натхнення й надалі проводити ці змагання і тримати на належному рівні й так високо підняту планку.
Але перейдемо від прози безпосередньо до підсумків змагань.
У вправі без предмета:
- серед дівчаток 2008 року народження п’єдестал окупували вихованки клубу «Спорт-естет» з міста Луцьк. Перемогу святкувала Терехова, а третє місце посіла Киришун, не надто відстала від переможниці, розбавивши таким чином волинський дует, представниця організаторів змагань, вихованка ПДМ Трачук;
- серед дівчаток 2007 року народження точилася запекла боротьба, у підсумку якої золоту нагороду виборола Аніта Пірлік (м. Київ «Восход»), на друге місце п’єдесталу пошани піднялася Даша Лаворько (м. Донецьк ДЮСШ «Спартак»), а третє місце поділили між собою Еріка Іванова (м. Сімферополь) і Анжеліка Дніпровська (м. Калинівка);
- серед дівчаток 2006 року народження в 1 групі вдруге поспіль на Міжнародному турнірі з художньої гімнастики «Золота осінь Рівного», підкорила журі своєю майстерністю, Уляна Сербінова (м. Сімферополь) і так само, як і рік тому піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу, другою була – Валерія Гомаз (м. Донецьк ДЮСШ «Спартак»), а третю сходинку облюбували одразу дві учасниці, які не надто поступилися донеччан ці - Евеліна Путраш (м. Ужгород «Закарпаття») і Євгенія Пятенко (м. Київ «Восход»).
У вправі предмет на вибір:
- серед дівчаток 2006 року народження в 2 групі найвища сходинка п’єдесталу підкорилася землячці Уляни - Мавіле Сеітовій (м. Сімферополь), знову, як і торік, другою була – Злата Карповіч (м. Елгава «Baltic Flowers» (Латвія)), а на третю сходинку піднялися одразу дві учасниці, які також не надто поступилися представниці з Прибалтики - Олександра Шаталова (м. Донецьк СДЮШОР№3) і Олена Бондарєва (м. Чернігів ДЮСШ «Чернігів»);
- серед дівчаток 2005 року народження в 2 групі кращою була Діана Шворак (м. Київ «Восход»), друге місце виборола Аліна Мельник (м. Львів «Ніка»), а ось на третю сходинку знову піднялися дві учасниці Софія Левкулич (м. Макіївка) і Даша Марчук (м. Київ «Олімп»).
У вправі зі скакалкою:
- серед дівчаток 2005 року народження в 1 групі золото приміряла Єлизавета Німас (м. Одеса ДЮСШ№5), срібло дісталося Анастасії Анюхіній (м. Донецьк ДЮСШ «Спартак»), а бронза Дані Фурман (м. Київ «Школа Дерюгіних»).
У вправі без предмета та зі скакалкою:
- серед дівчаток 2004 року народження в 1 групі не було рівних представницям столиці Аліні Сопілці та Валерії Ткаченко (обидві м. Київ «Восход»), які відповідно посіли 1 і 2 місця, а третє поділили Євгенія Мізевич і Єва Іванюк (обидві м. Донецьк ДЮСШ «Спартак»).
У вправі без предмета та з обручем:
- серед дівчаток 2004 року народження в 2 групі перемогла Вікторія Денисенко (м. Київ «Гармонія-Еліт»), друге місце виборола Ольга Ціцар (м. Ужгород «Закарпаття»), а третє Дана Кузьмич (м. Донецьк ДЮСШ «Спартак») і Дар’я Міхневич (м. Мінськ (Білорусь) СДЮШОР імені Л.Г.Годієвої);
- серед дівчаток 2002 року народження в 1 групі другий рік поспіль здобула перемогу Євгенія Омельяненко (м. Київ «Восход»), друге місце дісталося Даші Камозіній (м. Луцьк ДЮСШ№2), яка на попередніх змаганнях була третьою, і третє розділили Марія Височанська (м. Львів «Ніка») і Лара Віннік (м. Київ «Восход»).
У вправі без предмета та з м’ячем:
- серед дівчаток 2003 року народження в 1 групі перемогла Богдана Кротік (м. Луцьк ДЮСШ№2), другою була Анастасія Сергєєва (м. Київ СДЮШОР№3), а третє місце посіла Анна Мурікова (м. Тукумс (Латвія)).
У вправі зі скакалкою та обручем:
- серед дівчаток 2003 року народження в 2 групі здобула золото Христина Погранична (м. Львів «Ніка»), срібло – Анастасія Валентірова (м. Дніпропетровськ СДЮШОР ФСТ «Україна»), а бронзу поділили Аліса Лазарєва (м. Тукумс (Латвія)) і Софія Василишина (м. Львів «Галичанка»);
- серед дівчаток 2002 року народження в 2 групі п’єдестал дістався львів’янкам: знову, як і торік, перше місце виборола - Маріола Боднарчук (м. Львів «Галичанка»), друге – Оксана Розмус (м. Львів «Ніка»), третє – Діана Яремко (м. Львів «Динамо»).
У вправах зі скакалкою та м’ячем:
- серед дівчаток 2001 року народження в 1групі найкращою, повторивши минулорічний успіх, була Олена Д’яченко (м. Київ «Восход»), друге місце посіла Єлизавета Аврамчук (м. Рівне ПДМ), а ось на третьому потіснилися одразу три гімнастки Олександра Захарова (м. Сімферополь), яка повторила успіх 2011 року, Анастасія Приходько (м. Львів «Ніка») і Анастасія Садоводова (м. Луцьк ДЮСШ№2);
- серед дівчаток 2000 року народження в 1 групі на першу сходинку піднялася Аліна Середюк (м. Луцьк ДЮСШ№2), яка з незначним відривом випередила минулорічну бронзову призерку, а нині володаря срібла Єлізавету Румянцеву (м. Київ «Восход») і Вікторію Макаренко (м. Чернігів ДЮСШ ), а третє місце посіла Марія Сальнікова (м. Київ «Гармонія-Еліт»).
У вправах з обручем та м’ячем:
- серед дівчаток 2001 року народження в 2 групі беззаперечну перемогу здобула Марта Черненко (м. Львів «Динамо»), срібною призеркою стала Єва Мосеєва (м. Сімферополь), а бронзовими Анастасія Ціхановська (м. Калинівка) і Олена Руда (м. Рівне ПДМ);
- серед дівчаток 1999 року народження в 1 групі з незначним відривом перемогла Яна Кротік (м. Луцьк ДЮСШ№2), зробивши значний крок вперед, адже на попередніх змаганнях у місті Рівне в 2011 році Яна була третьою; срібною призеркою стала Наташа Шарапова (м. Київ «Олімп»), а бронзовими Марія Головіна (м. Львів «Динамо») та Яна Кучевська (м. Київ «Восход»).
У вправах із м’ячем та стрічкою:
- серед дівчаток 2000 року народження в 2 групі найкращою була Марія Інютіна (м. Сімферополь), яка випередила минулорічну переможницю Сіму Напрєєнко (м. Київ «Восход»), а третє місце посіла Тетяна Жванко (м. Львів «Ніка»).
У вправах з м’ячем та булавами:
- серед дівчаток 1999 року народження в 2 групі було тісно на п’єдесталі - перемогу святкувала Каріна Зубаль (м. Київ «Олімп»); переможниця ж попереднього року у вправах з обручем та м’ячем Марта Якібчук (Львів «Галичанка»), цього року приміряла срібло разом із Дашою Міргородською (м. Київ «Гармонія-Еліт»), а бронзу здобули Вероніка Бастюченко (м. Київ «Восход») і Вероніка Ференц (м. Львів «Динамо»);
- серед дівчаток 1998 року народження золоті нагороди здобула Аліна Ревунова (м. Донецьк ДЮСШ «Спартак»), срібною призеркою стала Даша Стадницька (м. Львів «Динамо»), а бронзовою призеркою, як і на «Золотій осені-2011», Крістіна Базилюк (Київ «Восход»).
У вправах із булавами та стрічкою:
- серед дівчаток 1997 року народження перемогла Ольга Козак (м. Львів «Динамо»), срібло повезла додому Ангеліна Шинкаренко (м. Київ «Гармонія-Еліт»), а володаркою бронзи стала, минулорічна переможниця у вправах з м’ячем та булавами, Камілла Хасанова (м. Київ «Восход»).
І нарешті в змаганнях серед найстарших у вправах з обручем, м’ячем та стрічкою:
- серед дівчаток 1996 року народження і старші не було рівних столичним гімнасткам: беззаперечну перемогу здобула Катерина Шулигіна, срібло виграла Яна Коваленко (обидві м. Київ СДЮШОР№3), а володаркою бронзи стала їхня землячка Каріна Фокіна (м. Київ «Восход»).
Олена Миколаївна Охмак мати учасниці змагань вихованки ПДМ Насті Охмак 2003 року народження, якій у вправах зі скакалкою і обручем не вистачило лише три десятих бала для того щоб піднятися на п’єдестал пошани, хоча на турнірі-2011 рівнянка здобула перемогу у вправах з м’ячем і скакалкою:
- На мою думку художня гімнастика нікого не може залишити байдужим, адже це дуже гарний, естетичний, граціозний вид спорту. Свого часу моя донька сама захотіла займатися: «Мама я знаю, що в Палаці дітей та молоді дівчатка займаються художньою гімнастикою, заведи і мене будь-ласка. Я теж хочу займатися цим видом спорту». І ось уже протягом чотирьох років ми ходимо на художню гімнастику, не пропускаємо жодного тренування, просто обожнюємо цей вид спорту і з повагою ставимося до роботи тренерів.
Ці змагання є показовими, дуже корисними і відповідальними для наших рівняночок. На турнірі велика конкуренція, запекла боротьба триває не лише за призові місця. Достатньо кваліфікованих, досвідчених і сильних гімнасток у яких багато чому можна навчитися. Звичайно і наші рівнянки плекають надії, але конкуренція досить висока.
Змагання ми організовували старанно, дуже багато людей нам допомагали. Сподіваюсь, що нам вдалося досягти бажаного рівня, докладемо максимум зусиль, щоб один із чемпіонатів України все таки пройшов у нашому місті.
Хочу також зазначити, що лише зовні здається, що художня гімнастика легкий вид спорту, але насправді це досить важкий і нелегкий спорт, в якому все дається завдяки невтомній праці і супроводжується великими переживаннями, як самих учасниць, так і їхніх тренерів та рідних.
Переможниця змагань серед дівчат 1998 р.н. у вправах із м’ячем та скакалкою Аліна Ревунова ДЮСШ «Спартак», місто Донецьк:
- Художньою гімнастикою займаюся вже майже 12 років. Ще у трирічному віці мене привели батьки і мені досі подобається. Художня гімнастика приваблює мене своєю красою, жіночністю, граційністю. З нами працюють досвідчені тренери, хореографи, все це надихає і додає сил. Жодному з предметів перевагу не віддаю, подобається працювати з усіма. Вірила в свою перемогу, але переконалася в цьому лише після остаточного оголошення результатів.
Переможниця змагань серед дівчат 2000 р.н. у вправах з м’ячем та стрічкою Маша Інютіна, місто Сімферополь:
- Живу я в Сімферополі. Займаюся художньою гімнастикою в СДЮШОР «Динамо», а навчаюся в школі-ліцеї №3 ім. Макаренка. Їхала на турнір із надією виступити добре, тому що була готовою до змагань і знала, що буду серед призерів. Загалом гімнастикою займаюся вже 8 років, коли мама привела мене на заняття - мені дуже сподобалося. Мама між іншим теж займалася спортом у цій же спортшколі, але іншим видом – плаванням. Спочатку мама просто привела мене подивитися, як дівчатка займаються художньою гімнастикою, але після побаченого я загорілася бажанням сама, так вибір і зупинився на цьому виді спорту. До цього часу не шкодую, що обрала гімнастику, хоча буває важко, але я знаю, що після цього буде легше на змаганнях і мені вдасться підкорити чергову вершину.
Люблю працювати з усіма предметами, адже кожний по своєму хороший, але разом із тим складний. Багато залежить від програми виступу. Музику до виступу підбирає моя мама з одним із тренерів, а інший тренер складає мені програму виступу. Місяць тому я виступала на чемпіонаті України і посіла там почесне третє місце. Першою була Маша Мулик із Харкова, а ось хто посів другу сходинку нажаль не пам’ятаю. Загалом я дуже часто виступаю на різноманітних турнірах, але найбільше подобається змагатися закордоном. Я вже побувала в Росії, в Німеччині і в Італії, але найбільше сподобалося на змаганнях в Італії.
Переможниця змагань серед дівчат 2004 р.н. у вправах без предмета та з обручем Вікторія Денисенко спортивний клуб «Гармонія-Еліт», місто Київ:
- Художньою гімнастикою займаюся вже давно, про що зовсім не шкодую, адже це дуже яскравий і видовищний вид спорту. Улюблених предметів не маю, потрібно працювати з різними, адже якщо хочеш чогось досягти, то не потрібно шукати легких шляхів, а плідно працювати не шкодуючи сил, лише тоді можна досягти необхідного результату. Якщо ти справді вирішив стати спортсменом, то не можна зважати на всілякі труднощі, а треба йти до своєї мети, прислухатися до порад тренера і виконувати великий обсяг роботи.
Тренер латвійської команди і одночасно суддя змагань Ірина Смілова:
- У цьогорічних змаганнях Латвію представляють дві команди по шість чоловік – одна з міста Тукумс, а друга з міста Елгава. Вік учасниць практично від найменших до 1999 року народження.
Рівень змагань досить високий, проведена достатньо велика робота. Чого варто з нуля за кілька днів підготувати зал. Я навіть не уявляю, як таку роботу можна зробити. Ми вже вдруге поспіль приїжджаємо на цей турнір. Минулого року нам дуже сподобалося, а в цьому році турнір ще більш потужний, має більше ніж попереднього року представництво команд. Привітний прийом, чудова атмосфера все це лише позитивно впливає на учасниць.
Рік тому ми здобули три медалі, причому всі різних ґатунків, на цих же змаганнях нам вдалося повторити результат кількісно, але якісно ні. Як не прикро, але золото довелося поміняти на бронзу. Проте ми не засмучуємося, адже приїхали в Рівне, щоб набиратися досвіду, тому що країни так званого СНД, а це і Україна, і Росія, і Білорусія, мають досить високий професійний рівень художньої гімнастики. Тут є чому повчитися і на що подивитися – і це головна мотивація нашої участі. Звичайно хочемо і самі щось показати.
Взагалі художня гімнастика це важкий вид спорту і тому на перших порах ми не примушуємо дітей одразу до важких занять, а робимо це поступово, адже якщо їх одразу навантажити в повному об’ємі, то в малят може зникнути бажання займатися. Тому до початкових занять потрібно підходити виважено і раціонально, адже художня гімнастика – це і біль, і нелегка праця, яка не дозволяє робити великі перепочинки, тобто тренування повинні бути регулярними.
У нас діти художньою гімнастикою займаються лише платно і це не малі гроші, адже потрібно орендувати зали для тренування, а тренуються дівчатка професійно, по 3 години в день, тому це досить дороге задоволення. Ось деякі дівчатка закінчили спортшколу і зараз їм дуже проблематично займатися. У нас лише одна команда представляє спортшколу, і то це ще маленькі дітки, а чим старші, тим більше часу йде на тренування, тому доводиться займатися ще й додатково, окрім занять у спортшколі. Цих занять, що є спортшколі замало, щоб гідно представляти країну в художній гімнастиці.
Старший тренер Київського спортивного клубу «Гармонія-Еліт» Наталія Яхімець:
- У Рівне на турнір ми приїхали вперше. Дізналися про нього з Інтернету. До цього в нас все не складалося потрапити на змагання, адже були інші турніри в яких ми змагалися, а ось цього року все склалося добре. Ми завчасно запланували участь у V Міжнародному турнірі з художньої гімнастики "Золота осінь Рівного - 2012" і тому готувалися до нього. На турнірі дуже багато маленьких дітей, хотілося б звичайно, щоб було трохи більше учасниць старшого віку. Для такого турніру було б бажано по більше майстрів спорту. Ось дивіться гімнасток 1996 року і старших всього сім, це говорить про те, що дорослі гімнастки сюди не доходять. А хотілося б бачити більше дорослих, звертати на них увагу, дітям навчатися в них, тобто брати за взірець у наслідуванні. А так їх дуже і дуже мало. А ось маленьких учасниць просто море, є і серед них перспективні дітки, але поки що маленькі є маленькі, а рівнятися потрібно на старших.
А так взагалі хороша організація, багато спонсорів. Просторий зал, єдина проблема, як бачите, з освітленням в тренувальній частині залу. Дуже добре, що організатори подбали про харчування дітей, адже трапляється, що приїжджаєш на змагання і не має де поїсти. А тут дітки можуть піти і безкоштовно пообідати в кафе. Снідають у готелі, а вечерю вони вже собі забезпечують самотужки.
Якщо говорити про виступ наших гімнасток, то варто відмітити перше місце Вікторії Денисенко, яка посіла його в другій групі дівчаток 2004 року народження у вправах без предмета та з обручем. Успішний виступ без предмета і маленька помилка, хоча може виступати дуже добре, у вправі з обручем не завадили їй здобути золото. Вдало першого дня змагань виступила у вправі з м’ячем Даша Міргородська (1999 р.н. 2 група вправи з м’ячем і булавами), вона працює за програмою юніорів. Це в неї нова програма, вона її лише випробовує. Програма підготовлена за новими правилами, тому включає в себе більш складні елементи. Загалом Даша з нею впоралася, залишається допрацювати чистоту і техніку виконання, адже ще трапляються несуттєві помилки. Є в нас ще гімнастка 1997 року народження Ангеліна Шинкаренко, яка теж працює за програмою юніорок. Вчора вона виконувала вправу з булавами і теж виконала її непогано, а ось сьогодні просто запорола виступ зі стрічкою. Вона може виступити набагато краще, але сьогодні очевидно не її день.
Що ж ми маємо у підсумку: перше місце у вправах без предмета та з обручем Вікторії Денисенко (2004 р.н.), шосте місце у вправах без предмета та з м’ячем Софії Коз’якової (2003 р.н.), третє місце у вправах із скакалкою та з м’ячем Марії Сальнікової (2000 р.н.), друге місце у вправах із м’ячем та булавами Дар’ї Миргородської (1999 р.н.) та друге місце у вправах з булавами та стрічкою Ангеліни Шинкаренко (1997 р.н.).
У Києві наш спортивний клуб «Гармонія-Еліт» має в своєму користуванні два зали: один у звичайний школі, де тренуються маленькі діти; а дорослі і діти середнього віку тренуються у більшому залі. Це для нас новий зал, в який ми переїхали нещодавно, знаходиться він на Коломенській, 3. Перебралися ми сюди у зв’язку з проведенням ремонту в нашому старому залі. Цей зал на прохання батьків ми знайшли недалеко. Хороший зал, затишний, теплий, можливо дещо менший від того, що ми мали раніше, але дітям і батькам подобається. На даному етапі в нас із дітьми працює два тренери і хореограф, окрім того в нас із дітками працюють ще й студентки.
Тренер СДЮШОР імені Л.Г.Годієвої місто Мінськ (Білорусь) Людмила Бондарєва.
- Про змагання ми дізналися з сайту художньої гімнастики. Взагалі в Рівне ми приїхали вже не вперше, але в цьому турнірі ще участі не брали. Восени цього року ми тут змагалися на восьмому Міжнародному турнірі з художньої гімнастики "Перлина - 2012".
У нашій школі займається близько 250 дітей. Є платні, а є і безплатні групи на початковій стадії навчання. А в подальшому ті що подають надії, більш перспективні, займаються безкоштовно, а інші за власні кошти. Тобто спочатку відбувається відбір, і хто підходить для професійних груп олімпійського резерву для школи, той займається безкоштовно, а хто ні, той займається платно.
Загалом ми дуже багато їздимо. Щомісяця буваємо на різних турнірах в інших містах, країнах. І все це відбувається за рахунок батьків. Намагаємося залучати до змагань, щоразу інших дітей, щоб всі відчули їхній присмак. Щоб дітям було цікаво займатися потрібно їх заохочувати, хоча б таким чином. Вибираючи той чи інший турнір, порівнюємо його рівень і відповідно вирішуємо, яких дітей направити – сильніших чи трошки слабших. Ваш турнір недооцінили, треба було везти сильніших вихованців.
У Рівному нам дуже сподобалося, турнір досить високого рівня і відверто кажучи навіть не очікували такого високого рівня гімнасток, тому приїхали з другим складом, про що зараз дуже шкодуємо. Звичайно хотіли б, щоб нас знову запросили, ми все ж таки найближчі ваші сусіди, ось тоді вже ми будемо більш обачливими.
Ми привезли десять гімнасток, найстарші з яких 2002 року народження. Серед них наша вихованка Дар’я Міхневич 2004 року народження, виступила вдало і посіла третє місце у вправах без предмета та з обручем. А ось Наталія Лемешко 2002 року народження у вправах зі скакалкою та обручем посіла найобразливіше 4 місце, опинившись за крок від призерів. Звичайно ми на неї розраховували, і вона цілком могла посісти призове місце, тому що Дар’я в нас вже досить досвідчена гімнастка. Але вчора, під час тренувань, трапився прикрий випадок, вона закинула свою скакалку аж на перекриття під саму стелю. Дістати її одразу не було змоги, і їй довелося виступати з чужою. Тому виступ вийшов не таким, як очікувалося.
Загалом сталося так, що ті на кого ми розраховували, що вони будуть із медалями, в них щось не вийшло, але були і такі, на яких не покладали великих надій, а вони навпаки опинилися серед призерів. Але зважаючи на початок сезону, у них ще є час набрати форму.
Тренер Донецької ДЮСШ «Спартак» Наталія Лінник:
- Ми вперше в Рівному на цьому турнірі, хоча Марина Болба нам висилає положення вже напевно чотири роки поспіль. Але в мене все не виходило приїхати, тому що Рівне досить далеко, хоча по відгукам я знала, що тут дуже хороший турнір. І ось нарешті в цьому році ми вирішили приїхати. Зізнаюсь відверто, абсолютно не жалкую про приїзд, а навпаки шкода, що я тут не побувала раніше. Мені дуже подобається організація змагань.
Від нас у турнірі змагаються 12 дівчаток, найстарша 1998 року народження. Загалом задоволена їхнім виступом. Правда деякі дівчата першого дня змагань виступили не зовсім вдало, але сьогодні зібралися і зуміли покращити підсумкове місце. Але були й такі, які вчора виступили добре, а сьогодні трошки гірше. Проте порадувало, що всі дівчатка з моєї команди пробилися до шістки найкращих і виправдали мої сподівання. Хоча звичайно найкращий результат в Аліни Ревунової, яка здобула золото. Ще дві дівчинки були другими: серед дівчаток 2007 року народження - Даша Лаворько, а серед дівчаток 2006 року народження – Валерія Гомаз. Третє місце посіли: серед дівчаток 2004 року народження Дана Кузьмич, Євгенія Мізевич і Єва Іванюк.
Тому якщо говорити загалом про виступ наших вихованців, то я задоволена. Рівень турніру досить високий, у кожній категорії достатньо сильних виконавців. Мені тут дуже сподобалося, тому що не лише бачиш ріст своїх дітей, а й маєш із чим порівняти.
Тренер СДЮШОР міста Сімферополь Роксолана Чернецька:
- З Мариною, як не дивно, я познайомилася на турнірі в Італії, і вона мене запросила на свій турнір. 2011 року на турнірі ми були вперше. Якщо говорити про організацію турніру то вона була на найвищому рівні, як минулого року так і в цьому році. А ось кількість учасників у цьому році значно перевищує попередню. Те саме хочу сказати і про їхній рівень майстерності, який можна порівняти з рівнем чемпіонату України.
Наші дівчата виступили рівно, старалися. Можна навіть сказати, що порадували тренера. Задоволена всіма вихованками, але все ж були помилки і тому деякі гімнастки не піднялися на п’єдестал.
Еріка Іванова серед учасниць 2007 року народження посіла 3 місце. Справа в тому, що вона трохи захворіла і не зовсім добре себе почувала, тому дещо гірше виступила. Серед дівчаток 2006 року народження перемогу святкували Уляна Сербіна у вправі без предмета і Мавіле Сеітова у вправі з предметом на вибір. Серед дівчаток 2005 року народження Даша Бібік у вправі з предметом на вибір посіла п’яте місце. Також п’ятою була і Інна Сіннікова 2004 року народження у вправах без предмета і зі скакалкою. Бронзову нагороду здобула Наталья Захарова 2001 року народження у вправах зі скакалкою та м’ячем. Срібну медаль виборола її ровесниця Єва Мосеєва у вправах з обручем і м’ячем. Кращою серед учасниць 2000 року народження у вправі з м’ячем і стрічкою була Марія Інютіна. І серед учасниць 1998 року народження у вправах із м’ячем і булавами Катерина Самохіна посіла лише 10 місце.
Головний суддя змагань, суддя національної категорії, тренер з художньої гімнастики ДЮСШ «Восход» (Київ) Катерина Барановська:
- Взагалі ці змагання в Рівному для мене вже п’яті. Тобто в турнірі «Золота осінь» я беру участь із самого початку і лише на першому змаганні я не була головним суддею, всі інші чотири турніри доводилося виконувати цю роль. І я навіть не можу вам сказати, який із попередніх турнірів був кращим, адже змагання з кожним роком піднімаються на більш вищу сходинку, і якщо казати на даний час, то цьогорічні змагання без усякого сумніву найкращі з усіх п’яти.
Найбільше на турнірі мені сподобалися виступи українських майстрів спорту. Це вже дівчата, які досягли певного рівня майстерності. Такі, як майстер спорту України Катерина Шулигіна – гімнастка 1991 року народження, призерка чемпіонату України, переможець чемпіонату України серед ФСТ «Україна».
На V Міжнародному турнірі з художньої гімнастики «Золота осінь Рівного - 2012» зібралися спортсменки з 43 команд, тому в нас було досить багато суддів, які, в свою чергу, були поділені на дві бригади. Оцінок приходило достатньо і завдяки цьому нам було легко. Все ж таки чим більше оцінок, тим меншою стає вірогідність необ’єктивного суддівства.
Що ж стосується безпосередньо виступу моїх вихованок, то серед них були не лише призери, а й переможці також. Якщо ж порівнювати цьогорічний результат з попередніми, то тут важко однозначно сказати, чи зроблено крок вперед, чи навпаки назад. Адже потрібно порівнювати окремі виступи, окремих гімнасток, а кожна дитина виступила по різному. Хтось із них зробив крок вперед, а дехто навпаки з певних причин опустився на кілька сходинок. Тому кожний епізод потрібно розглядати окремо і не можна узагальнювати. А взагалі кожний із тренерів завжди сподівається на кращий виступ своїх вихованців, тому його важко чимось здивувати. Але в мене була дівчинка, яка довгий час не могла розкритися, а на цих змаганнях, я навіть для себе підкреслила її виступ. І хоча вона й не посіла призового місця, але справила на мене приємне враження. Вона досить пізно розпочала займатися і тому їй було набагато складніше ніж іншим.
На завершення хотіла б побажати організаторам залишатися такими ж дружніми, якими вони були до цього. Це насправді дуже згуртований колектив – звідси і успіх. Коли всіх об’єднує одна мета, тоді й досягати її набагато легше.
Організатор змагань, тренер «Школи художньої гімнастики» Рівненського Палацу дітей та молоді Марина Болба:
- Якщо говорити про те, який із турнірів було проводити найскладніше, то тут відповіла б так, враховуючи те, що з кожним роком зростає кількість учасників, то відповідно і змагання проводити все важче і важче. Так на цьогорічні змагання нам довелося запрошувати не більше 6 гімнасток від кожної команди.
Не дивлячись на те, що ми лише за три дні до початку змагань знайшли зал, все вийшло настільки шикарно, що напевно сама доля посприяла, щоб у нас був цей зал. Усі відвідувачі «Екватора» йшли до нас, а учасники змагань відповідно мали змогу прогулятися торгово-розважальним центром, тобто все вийшло взаємовигідним. Якщо говорити про рівень турніру, порівнюючи з попередніми роками, то цей турнір безумовно посідає чільне місце. Тому тепер я дуже боюся, що ж робити далі, чи треба продовжувати. Окрім того в нашому місті вже більшого залу не має, а ми кожного року проводимо турнір у новому залі. Отже потрібно побудувати новий, а загалом побачимо, як воно буде.
Ті команди, які вже в нас були, намагаються з кожним роком привозити все сильніших і сильніших спортсменок. Побувавши в нас на турнірі, вони зрозуміли, що не так просто тут здобути перемогу і тепер вже серйозно ставляться до підбору кадрів.
Тому і нашим вихованкам із кожним роком стає все важче і важче здобувати нагороди. Проте все ж таки змагання пройшли прогнозовано, адже ми знаємо, хто з наших дітей на що гаразд. Але користь від таких змагань суттєва, адже нам теж потрібно зростати і мої діти звичайно додають в майстерності після подібних турнірів. Хоча, через все більшу і більшу кількість команд, їм все важче і важче вдається виборювати хоча б призові місця. І коли на цих змаганнях вихованки школи художньої гімнастики Палацу дітей та молоді посіли друге і третє місця, то це вже ми вважаємо неабияким досягненням. Так третє місце Олени Рудої (2001 р.н.) у вправах з обручем і м’ячем та друге місце Єлизавети Аврамчук (2001 р.н.) у вправах зі скакалкою і м’ячем у порівнянні з попередніми роками виглядають досить скромно, але...
Кожного року ми намагаємося урізноманітнити програму відкриття і закриття змагань, тому що є дівчатка і тренери, які вже не вперше приїздять до нас на змагання. А тому і не хочемо повторюватися і дуже серйозно ставимося до підбору номерів.
Якщо в тому році найбільш складною проблемою до останнього моменту залишався пошук готелю, який нас прийме, то цього року готелі самі пропонували нам свої послуги, що дуже приємно. Але цього року сталася інша халепа - із залом, з яким ми визначилися за три дні до початку змагань, через що деяким із учасників доводилося повідомляти про місце проведення змагань уже в дорозі. А так загалом все склалося добре…
Главный судья Катерина Барановская
Организатор Марина Болба
Юрій РАЧКОВСЬКИЙ, спеціально для Sport.ua
Протоколи:
1996+:
1997:
1998:
1999_1:
1999_2:
2000_1:
2001_1:
2001_2:
2002_1:
2002_2:
2003_1:
2003_2:
2004_1:
2004_2:
2005_1:
2005_2:
2006_1:
2006_2:
2007:
2008:
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Мартин Баколе утверждает, что нокаутировал украинского боксера в спарринге
Уордли теперь первый номер организации