ДИМІНСЬКИЙ: «Причин кризи дуже багато»
Інтерв’ю з Почесним президентом «Карпат» Петром Димінським про кризу в команді, створення прем’єр-ліги та підготовку Львова до Євро-2012
«Про пониження у класі я навіть говорити не хочу»
- Петре Петровичу, чи можете Ви назвати причини кризи в «Карпатах» і шляхи її подолання?
- Причин кризи дуже багато. Наші уболівальники дуже вимогливі, я їх розумію і хотів би вибачитися перед ними за ті невдалі матчі і поразки. Наші уболівальники мають доволі специфічні погляди – якщо виграє команда, грає добре, значить, усе правильно зробив тренер. Якщо ж гра не йде – то причина в Димінському, який «втручається у справи команди». Скажу відверто: я й справді втручаюся у справи команди, але лише тоді, коли настає час платити зарплату. І своє «втручання» я виконую стабільно – всі пункти контрактів усіх гравців виконуються. Щодо самих матчів, які «Карпати» програли… Важко грати вдев’ятьох проти команди, яка грає в Лізі чемпіонів. Або увісьмох, коли тобі призначають три пенальті за матч. Є, звісно, й інші причини. При зміні головного тренера потрібен час для того, щоб команда досконало зрозуміла нову стратегію. Валерій Яремченко має повну довіру. І незабаром він доведе, що «Карпати» можуть вирішувати серйозні завдання. У вищій лізі, ясна річ. Про пониження у класі я навіть говорити не хочу. У нас відбулася розмова щодо підсилення команди. І весною, сподіваюся, Яремченко та команда покажуть увесь свій потенціал. А зараз я хочу попросити вболівальників підтримати нас. Ваша підтримка нам вкрай необхідна.
- Скількох гравців Ви плануєте придбати у міжсезоння? Якщо не можете зараз назвати прізвища, то скажіть бодай їхні амплуа. І скільки гравців залишать команду?
- Вважаю, що команду мають покинути усі гравці, котрі люблять «Карпати» до глибини своєї кишені, а не до глибини свого серця. Кадровою політикою у клубі займається головний тренер. Я не можу назвати прізвища тих, кого ми купимо чи від кого відмовимося. Це – прерогатива Валерія Яремченка. Зі свого боку я можу йому лише дещо порадити.
«Говорив з Ахметовим щодо повернення Шуста»
- Проблемною і нестабільною на сьогодні, зокрема, є позиція воротаря. Богдан Шуст зараз практично не грає у складі «Шахтаря». Чи була у вас ідея повернути Богдана до Львова, хоча б в оренду?
- «Карпати» володіють 50% прав на Шуста. А також, згідно з умовами продажу в «Шахтар», є першочерговим клубом, який може викупити його трансфер. У мене була розмова щодо нього з Рінатом Ахметовим - перед тим, як прийшов Ломая, а Налєпа був травмований. Тепер же ситуація змінилася. У нас є молоді воротарі і досвідчений Налєпа, тому брати гравця в оренду немає змісту.
«Пропоную розбити 16 команд на дві групи»
- Чимало вболівальників не розуміють, що зміниться після того, як ПФЛ трансформується у прем’єр-лігу…
- Назвати усі зміни я не можу, бо власники клубів вирішили створити лігу лише кілька днів тому. Цілий рік над цією ідеєю працювала робоча група, і наші ідеї тепер мають усі шанси матеріалізуватися. Можу гарантувати лише одне – зміниться ставлення до футболу. Мабуть, не відразу - поки не викоріняться такі явища, як договірні матчі, корупція, підкуплені судді тощо. Зміниться система. Ми, власники, – альтруїсти, які, по суті, лише вкладаємо гроші в футбол, однак не маємо впливу на процес. Я знаю: хто не платить суддям, той не може розраховувати на серйозні завдання. А я не буду ніколи платити суддям. Тому прем’єр-ліга – це крок вперед для українського футболу. Ми візьмемо все найкраще з російського, англійського, німецького, іспанського, італійського, шотландського чемпіонатів. А все гірше залишимо позаду.
- Чимало власників пропонували свої ідеї для нової організації. Які ідеї є у Вас?
- Я пропоную розбити 16 команд на дві групи. Подивіться, в яких погодних умовах нам доведеться грати в останніх турах – сніг по коліна! При запропонованому мною розкладі ми не гратимемо в таку погоду. З кожної групи виходитимуть по три команди, які між собою розіграють путівки до Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА. Інтрига збережеться до кінця. Так само буде й для команд, які посядуть останні місця в групах. Нехай команди з першої ліги доведуть, що вони готові грати у вищій лізі, і в стикових матчах зіграють з невдахами «вишки». Прем’єр-ліга дозволить нам за 5-6 років заробляти гроші. Наприклад, ми зможемо продавати права на телетрансляції. Права на показ англійського чемпіонату викупили за 2,3 мільярда фунтів стерлінгів, російського – за 50 мільйонів євро.
- Ігор Суркіс сказав, що бачить Вас у кріслі керівника прем’єр-ліги…
- Я вдячний йому за таку довіру. Але не так важливо, хто її очолить. Головне, щоб це була чесна і порядна людина, щоб ця людина довела справу до кінця. Вважаю, що керувати прем’єр-лігою повинен один з власників клубів, а не людина зі сторони. У нашому футболі є достойні люди, які можуть керувати лігою. Скажімо, Ахметов і Суркіс, які вкладають у футбол сотні мільйонів доларів. Непогані ідеї є в Костянтина Жеваго, Сергія Тарути.
- За місяць Ви, Данилов та Рабінович маєте подати на розгляд президентів документацію щодо прем’єр-ліги…
- Це, по суті, буде її регламент. Але ще не остаточний варіант. Його ми затвердимо на наступних зборах власників.
- Якось Ви казали, що не часто буваєте задоволеними. Ідея прем’єр-ліги належить Вам. Тепер, коли до нового проекту рукою подати, ви відчуваєте моральне задоволення?
- Я відчуваю задоволення від того, що незабаром перетворюся зі статиста на творця. Мені приємно, що власники одностайно прийняли пропозицію щодо створення прем’єр-ліги. Це серйозний крок для українського футболу. Бо усі власники погодилися, що на даний момент майбутнього наш футбол не має.
«Одеса і Харків таки можуть забрати Євро у Львова»
- Згідно з результатами соціологічного опитування, саме Вам дістались симпатії львів’ян, які хотіли б бачити Вас на чолі оргкомітету з підготовки до матчів Євро-2012 у Львові. Ви готові взяти на себе таку відповідальність?
- Я щиро вдячний людям, котрі хочуть, щоб я взяв на себе таку відповідальність. Ще перед тим, як Мішель Платіні витягнув з конверта аркуш з назвою нашої країни, я дуже скептично ставився до ідеї проведення Євро в Україні. Як ми можемо за щось братися, коли в нас процвітає корупція, політична ситуація вкрай нестабільна, а губернатори не ходять на футбол? Але коли я побачив сльози радості, то і сам відчув приплив емоцій, піднесення і гордість за державу. Та що з того, як рівень патріотизму нашого губернатора дорівнює глибині його кишені? У мене запитання: як може ця влада щось зробити, якщо люди тікають за кордон, щоб прогодувати свою сім’ю? Я знаю, як підвищити зарплату, збільшити кількість робочих місць. Усе це можна зробити завдяки, зокрема, й футбольним проектам. Питають мене: чому «Карпати» так погано грають? Але ніхто чомусь не запитав про умови, які має команда, про те, чи влада бодай чимось допомогла. «Карпати» хочуть побудувати дитячу академію для всього західного регіону, побудувати штучні поля. Нам цього не дають зробити – то хіба це державна політика? «Карпати» запропонували вкласти 200 мільйонів доларів в інвестиційні проекти до Євро. Таким чином буде створено тисячі робочих місць! Але влада не робить кроків нам назустріч. Зараз багато розмов про те, що Харків чи Одеса можуть відібрати у Львова право на проведення Євро. І якщо нічого не зміниться, то це може стати реальністю. Якщо я за щось беруся, то знаю, що доведу справу до кінця. Але наразі, зважаючи на вищеназвані причини, я не готовий очолити оргкомітет.
ФК «Карпати»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите
ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ
Энтони насчитал победу Александра 115:114
Йожеф Сабо вступился за Мирона Маркевича