Нефартові. Іспанія залишає ЧС-2022, програвши по пенальті Марокко

Команда Луїса Енріке не підтвердила статусу фаворита матчу 1/8 фіналу

22095
38
Getty Images/Global Images Ukraine

Збірна Іспанії вийшла на поєдинок у статусі лідера. Для підопічних Луїса Енріке це було відповідально, це їх зобов'язувало. Зобов'язувало насамперед домінувати та вести гру. В принципі, вони й повели за своїм сценарієм поєдинок, ледве пролунав у ньому стартовий свисток. Але дуже швидко стало зрозумілим, що гравці команди Марокко виключно танцювати під дудку європейців не будуть. Вони мали свій план на гру. Полягав він у тому, щоб гостро та швидко контратакувати у відповідь на тотальний, по суті, тиск із боку суперників.

І африканська команда у реалізації своїх задумів досягла успіху. Принаймні до перерви так точно. Зієш, Буфаль і компанія раз по раз рвалися вперед, щоб створити там погрози володінням Сімона. Іспанському голкіперу нудьгувати не доводилося. На 33-й хвилині його здорово потурбував Мазрауї, а за три хвилини до кінця першого тайму небезпечно головою пробивав Агерд - вище.

А ось біля протилежних воріт м'яч хоч і гостював частіше, але з моментами там було важче. За великим рахунком, їх іспанська команда до перерви не мала. Були лише спроби створити їх. Йдеться, скажімо, про удар у виконанні Асенсіо на 27-й хвилині. Потенційно в моменті загроза була гарною, але за фактом все пройшло буденно.

У другому таймі у грі нічого не змінилося: європейці, як і раніше, атакували великими силами, африканці відповідали діями в обороні і намагалися контратакувати. Гра тішила око, адже в ній було надміру пристрасті та локальних битв за перевагу. Але такий перебіг зустрічі розчаровував як шанувальників «фурії рохи», так і тренерський штаб іспанців на чолі з Луїсом Енріке. Недарма він у середині тайму кинув у гру Морату та Карлоса Солера, а також Вільямса. Ставка була виключно на посилення тиску. Але...

Так, хід із новими виконавцями себе виправдав – Іспанія зберегла за собою домінування, але без результативного завершення, як і раніше. Чи могло бути інакше, коли на вістрі атак команди розташувався Мората з його неймовірним нефартом і невезінням. Воно й передалося від нападника всій команді.

Нічого путнього не трапилося в поєдинку й у двох екстра-таймах. Втім, перед самим фіналом додаткового часу повинен був забійно вистрілити Сарабія, який незадовго до цього вийшов на заміну, але він з гарного становища пробив повз ворота.

У підсумку всі вирішили післяматчеві 11-метрові удари. Під час їх виконання футболісти збірної Іспанії шокували сильніше, ніж у грі. Не забили свої пенальті Сарабія, Карлос Солер та Бускетс. Марокканці тричі з точки були точними. І звичайно ж, варто відзначити два сейви у виконанні Буну. Без них іспанці не показали б усю свою нефартовість. Марокко у чвертьфіналі!

Чемпіонат світу-2022. 1/8 фіналу

Марокко – Іспанія – 0:0, пен. 3-0

Серія пенальті: 1:0 – Сабірі, 1:0 – Сарабія (стійка), 2:0 – Зієш, 2:0 – Карлос Солер (воротар), 2:0 – Банун (воротар), 2:0 – Бускетс (воротар), 3:0 – Хакімі.

Саїсс, 90 – Лапорт, 77

Марокко: Буну – Хакімі, Саїсс, Аґерд (Ель-Ямік, 84), Мазрауї (Аттіат-Аллаль, 82) – Унахі (Банун, 120), Амрабат, Амалла (Шеддіра, 82) – Зієш, Ен-Несірі (Сабірі, 82), Буфаль (Ез Абде, 66).

Іспанія: Сімон – Льоренте, Родрі, Лапорт, Альба (Бальде, 98) – Гаві (Карлос Солер, 63), Бускетс, Педрі – Ф.Торрес (Вільямс, 75; Сарабія, 118), Асенсіо (Мората, 63), Ольмо (Фаті, 98).

Стадіон: «Едьюкейшн Сіті» (Доха)

Арбітр: Фернандо Рапалліні (Аргентина)