Шахтар в Запоріжжі обіграв Зорю та став чемпіоном України

Чемпіонську перемогу «гірникам» приніс результативний удар Жуніора Мораєса

16320
158
ФК Шахтар
Обидві команди виходили на поле «Славутич-Арени» кожна зі своєю мотивацією. «Шахтар», зрозуміло, розраховував вже сьогодні ввечері оформити своє чергове чемпіонство і покласти золоті медалі в Кубок країни, завойований чотири дні тому тут же у Запоріжжі. А «Зоря» повинна була бути натхнена поразкою «Олександрії» у себе вдома і в разі успіху в цій грі ще зберігала шанси на бронзові медалі, які, здавалося, вже були втрачені.

Перші хвилини матчу пройшли досить спокійно. Суперники явно не намагалися форсувати події і, в основному, володіли м'ячем між двома штрафними майданчиками. Гірники, щоправда, подали один кутовий і розіграли штрафний поблизу воріт «Зорі, але вони нічим не завершилися.

А ось на 11-й хвилині гостям вдалася відмінна комбінація з переведенням м'яча з лівого флангу на правий. Тарас Степаненко виконав довгу передачу на Сергія Болбата, той зупинив м'яч біля лицьової лінії і переправив його в центр воротарського майданчика. Жуніор Мораес на мить випередив захисника і з близької відстані вразив ціль.

Буквально через хвилину Тайсон здорово пробив у правий нижній кут, але тут вже свою майстерність продемонстрував Микита Шевченко.

«Зоря» свій перший удар по воротах «Шахтаря» нанесла на 17-й хвилині. Це Леван Арвеладзе вирішив пробити з дальньої дистанції, але м'яч пролетів значно вище поперечини. На деякий час господарі поля перехопили ініціативу і навіть притиснули донеччан до їхніх воріт. Однак крім двох кутових і створення деякої напруженості поблизу володінь Андрія П'ятова більше луганським футболістам досягти не вдалося.

До середини тайму гра заспокоїлася і небезпечні моменти практично не виникали. Тільки на 36-й хвилині підопічні Паулу Фонсека серйозно потурбували оборону суперників, однак після навісу зі штрафного від Веллінгтона Нема ніхто з його партнерів не зумів замкнути цей простріл. Ще за три хвилини Тайсон з лінії штрафного пробив поруч зі штангою.

Перед самою перервою футболісти пожвавилися. Так, «Шахтар» великими силами вибігав в контратаку, але завершальний удар у Жуніора Мораеса не вийшов. У відповіді господарів поля Богдан Ледньов сильно пробив в правий нижній кут, однак Андрій Пятов все бачив і перевів м'яч на кутовий.

На початку другого тайму активніше виглядала «Зоря», яка забрала м'яч під свій контроль. Втім, нічого небезпечного вона так і не створила. Проте гірники в контратаці на 52-й хвилині цілком могли подвоїти свою перевагу, але Віктор Коваленко не влучив у дальній кут воріт. Трохи пізніше був непоганий момент для удару у Жуніора Мораеса, втім форвард гостей пробив далеко від воріт.

Господарі поля продовжували йти вперед великими силами, намагаючись вирівняти становище. Вони подали серію кутових та штрафних, однак гравці «Шахтаря» в обороні діяли вміло, відбиваючи всі атаки суперників. У той же час гості не забували і про контратаки.

Так, на 73-й хвилині небезпечно зліва пробивав під поперечину Ісмаїлі - Микита Шевченко вчасно підняв руки і відвів загрозу. А за хвилину Тете, який тільки вийшов на заміну, зробив потужний прохід по правому флангу і видав точну передачу на Жуніра Мораеса, але кращий бомбардир чемпіонату України з вигідної позиції пробив повз ворота.

В останні хвилини матчу було багато порушень правил і зупинок у грі. Футболістам довго надавали медичну допомогу. Щодо небезпечних моментів, то їх просто не було.

В підсумку «Шахтар» переміг з мінімальним рахунком 1:0 і достроково став чемпіоном країни. Наші вітання!

Ігор ЗАРЖИЦЬКИЙ

Українська Прем'єр-ліга. 29-й тур.

«Зоря» - «Шахтар» - 0:1

Жуніор Мораєс (11)

Богдан Михайличенко (35), Олександр Тимчик (83) - Віктор Коваленко (7), Жуніор Мораєс (29), Тарас Степаненко (72)

«Зоря»: Микита Шевченко - Олександр Тимчик, Віталій Вернидуб, Максим Білий, Богдан Михайличенко - Сілас (Владислав Кабаєв, 75), Леван Арвеладзе - Олександр Караваєв, Богдан Леднєв (Владислав Кочергін, 63), Дмитро Хомченовський - Пилип Будківський (Артем Громов, 51)

«Шахтар»: Андрій П'ятов - Сергій Болбат, Сергій Кривцов, Давид Хочолава, Ісмаїлі (Микола Матвієнко, 77) - Тарас Степаненко, Маркос Антоніо - Веллінгтон Нем (Тете, 72), Віктор Коваленко (Алан Патрік, 86), Тайсон - Жуніор Мораєс

Арбітр: Микола Балакін (Київська область)

Стадіон «Славутич-Арена» (Запоріжжя)

ЗОРЯ - ШАХТАР. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

(7)

ЛЕОНЕНКО: «Від нашої збірної я чекаю якості, а в нас Лева матчу шукають»
Футбол | 03 травня 2024, 14:44 8

Колишній нападник «Динамо» оцінив шанси України на Євро-2024

Рим не встояв. Баєр без проблем обіграв Рому
Футбол | 03 травня 2024, 00:06 11

Перший півфінальний матч Ліги Європи казкова команда Хабі Алонсо залишила за собою на чужому полі