Степан МЕЛЬНИЧУК: «Кроки, які ми зробили, вони на поверхні»

Гостем Sport.ua стал президент Ассоциации футзальных клубов Украины «Экстра-лига» Степан МЕЛЬНИЧУК

Степан МЕЛЬНИЧУК: «Кроки, які ми зробили, вони на поверхні»

20 июня гостем редакции Sport.ua был президент футзальной Экстра-лиги Степан Мельничук, который в ходе разговора о насущных проблемах украинского футзала ответил и на вопросы читателей нашего сайта.

Предлагаем вашему вниманию текстовую версию веб-конференции Степана Мельничука, кроме того в прилагаемом видео можно посмотреть ее полную часовую запись.

- Совсем недавно завершился чемпионат Украины, который второй год проходил под эгидой Экстра-лиги. Каковы его основные итоги?
- По-перше, я хочу всіх привітати з завершенням цього чемпіонату. Він був непростий, однозначно був цікавий, насичений багатьма різноманітними подіями. Я так сподіваюсь, що глядачам він сподобався. Не дивлячись на те, що ми маємо велику проблему з кількістю команд, всі ігри буди досить цікавими, непросто було передбачити результати тих чи інших матчів. Зрештою система плей-офф себе виправдала, і невизначеність чемпіона до останнього матчу дали увагу с точки зору глядачів. Це був гарний досвід з точки зору організації матчів.

- В предыдущие межсезонья, как правило, собирались представители ведущих клубов и думали, по какой системе играть следующий чемпионат. Возможно ли, чтобы вопрос с проведением плей-офф в конце чемпионата был решен лет на пять и оставался неизменным?
- Минулого тижня була нарада президентів клубів і більшість з них погодилась на продовження системи плей-офф. Що стосується частої перебудови, то ми зараз знаходимося в режимі формування, тому нам частіше треба збиратися і проговорювати різні варіанти. Кожна система має свої плюси і мінуси, можна говорити про спортивний принцип. Моя позиція проста – якщо ми затвердили правила гри, ми повинні до кінця рухатись. Система плей-офф себе абсолютно виправдовує, вона цікава глядачам, вона цікава командам. Зрештою, футзал, телебачення, ЗМІ – ці всі речі як раз є для того, щоб популяризувати цей вид спорту, і вона всіх влаштовує.

- Кто же занял в завершившемся чемпионате 5-7 места?
- Сім команд небагато, зараз я вам назву всю таблицю. Перше місце – «Локомотив», друге – «Ураган», третє – «Енергія», четверте – «ЛТК», п’яте – «Спортлідер+», шосте – «Кардинал-Рівне», сьоме – «Єнакієвець». Я знаю, в контексті чого це запитання – «Спортлідер+» в чемпіонаті не виграв жодного матчу, набрав 4 очки. Але правила розподілу місць були затверджені на початку року, вони були всіма сприйняті, і ми змушені по ним рухатися до кінця.

- Какая самая свежая информация относительно того, какой клуб от Украины будет играть в Кубке Еременко?
- Зацікавленість до цього кубку має «Єнакієвець», президент клубу Андрій Новіков був в Москві на нараді. Він взяв всі необхідні документи і зараз їх певним чином розглядає. Але і він, і всі інші президенти підтверджують, що чемпіонат України є пріоритетним. Тому, якщо буде його зацікавленість і це не буде заважати участі в чемпіонаті України, то, будь ласка – нема ніяких проблем.

- Мы уже говорили о том, что уже два сезона было сыграно под эгидой Экстра-лиги. Для чего создавалась эта организация – для развития футзала или для сбора денег для сотрудников Экстра-лиги? Если можно, подробнее о штате Экстра-лиги и об их зарплатах.
- На сьогоднішній день в Екстра-лізі працює 5 чоловік. Кожна людина, яка працює, вона має отримувати нормальну заробітну платню. Принцип дуже простий – є президенти клубів, вони можуть зібратися в будь-яку секунду і швидко на якісь негаразди відреагувати.

Екстра-ліга – це певний інструмент, за допомогою якого клуби можуть самостійно впливати на організацію змагань. По-друге, це об’єднання спонсорських можливостей клубів і залучення довготривалих партнерів. По-третє, щоб якась справа розвивалася, то потрібна організація, яка б системно нею займалася. Чи вона себе виправдовує, чи не виправдовує – про це судити глядачам, президентам клубів Екстра-ліги. Вважаю, що ті кроки, які ми зробили, вони на поверхні.

Зарплату працівників Екстра-ліги затверджують президенти клубів, вони на рівні середніх, а може трошки менші середніх київських.

- Что Вы можете сказать о взносах клубов Экстра-лиги, действительно ли они возросли в два раза?
- Ні, це неправда. Фактично внесок залишився на тому рівні, що і був. В перший рік були додаткові відрахування Асоціації на підтримку її штату, збірної команди. Зважаючи на те, що тоді був перехідний сезон, президенти клубів погодилися на формат підтримки Асоціації, якій були перераховані приблизно півмільйона гривень. Існування ліги за рахунок спонсорів – це шлях, це кінцева мета, до якої ми повинні прагнути, але це не буде відразу. Якщо ми будемо на цей процес дивитися з комерційної точки зору, то для того, щоб щось отримати, ми повинні щось вкласти. В кінцевому результаті ми повинні отримувати прибуток за рахунок того, що ми об’єднаємо спонсорські можливості, піднімемо бренд ліги. Треба, щоб більше матчів транслювалося на телебаченні, транслювалося системно і в хорошій якості. Зрештою це потрібно і для навчально-методичної роботи, і для популяризації, і для розвитку. Якщо хтось вірить, що «прилетит вдруг волшебник», то такого не буде.

Стосовно внесків, то скажу, що всі українські ліги – футбольні, баскетбольні, мають немаленькі внески.

- Год назад Вы озвучили, что в Экстра-лиге будут играть 16 команд…
- Коли я говорю про те, до чого ми прагнемо, то це не означає, що це буде швидко. Ми знаємо приклади видів спорту, які швидко піднімалися, а потім болісно падали. Я є прихильником еволюційного шляху. Так, ми прагнемо, щоб було 16 клубів, прагнемо, щоб це було швидше. Поряд з тим, ми прагнемо, щоб була якісна організація змагань, прагнемо, щоб 16 клубів розпочало чемпіонат і 16 закінчило. Прагнемо до того, щоб клуби розвивалися структурно, щоб ставали соціально-політичними організаціями в тому чи іншому регіоні, навколо яких би крутилося спортивне життя.

- На совещании руководителей клубов обсуждался вопрос гонораров арбитров и инспекторов? И чем же, в конце концов, закончился вопрос с тем, будут или нет делегаты АМФУ на матчах?
- Президенти клубів звернулися до АМФУ, щоб функції делегата і інспектора об’єднати в одній особі. Ми повинні зважено підходити до фінансових витрат, раціонального використання коштів. Щодо оплати арбітрів, то вона залишиться на минулорічному рівні – 1600 гривень з гру.

- В конце марта достоялась Отчетно-выборная конференция АМФУ, и, по мнению некоторых функционеров, нынешний президент АМФУ Сергей Владыко нелегитимен. Что Вы можете сказать по этому поводу?
- Якщо комусь щось не подобається з підсумків виборів, то для цього є певні судові інстанції. На Звітній Конференції був присутній перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко, який керує в ФФУ юридичні питання. Вибори – це певна суперечка, конкуренція. Якщо президент країни виграє в 1-2 відсотки вибори, це ж не означає, що він не має морального права керувати країною. Федерацією футболу України Сергій Владико затверджений на цій посаді, і я не бачу тут взагалі ніяких питань.

- Такой вопрос. Вы работаете в футзале, а сами когда-либо в футзал играли? И почему ушли из гандбола?
- Я не грав професійно в гандбол. Взагалі, спортивних досягнень не має. Я закінчив Львівський інститут фізичної культури, потім аспірантуру, зараз здобуваю другу вищу освіту, на аматорському рівні грав в футзал, граю й сьогодні.

- Возможно ли развитие Экстра-лиги, продвижение футзала при отмене каких-либо взносов, а только лишь за счет спонсоров и меценатов?
- Я являюсь спортивним менеджером і очолюю лігу, якою займаюсь на постійній основі. Якщо хтось вважає, що можна таку систему побудувати, то можна у автора запитання спитати, чому її не побудували раніше.

- Как президент Экстра-лиги, охарактеризуйте нынешнее состояние в развитии детского футзала, в частности, привлечения бюджетных средств.
- Що стосується фінансування змагань батьками, то це проблема загальнодержавна. Я повністю підтримую скасування внесків у дитячому футзалі. Я маю інформацію, що в цьому напрямку працює керівництво АМФУ. Переконаний, що перші результати будуть вже в цьому сезоні.

- Сейчас налицо дефицит команд Экстра-лиги. Возможно ли без прохождения турниров более низкого ранга стать командой Экстра-лиги?
- Я би вам хотів сказати, що не можна. Але така зараз ситуація в українському футзалі, що можна. Це непросто, треба пройти низку методично-юридичних погоджень. Якщо ти хочеш бути частиною цього колективу, то повинен виконувати правила, які є в цьому колективі, дотримуватись рішень, навіть якщо ти інколи з деякими не згодний. По-іншому розвиток неможливий. Може бути принцип доцільності і спортивний принцип. На сьогоднішній день іде певна реорганізація українського футзалу, тому ми користуємося принципом доцільності. Якщо команда готова, якщо в неї є база, структура ми готові розмовляти. Але остаточно це спільне рішення між АМФУ та Екстра-лігою.

- Могли бы Вы раскрыть минимальный и максимальный бюджет клубов Экстра-лиги?
- Я скажу орієнтовні цифри, тому що бюджет поняття комплексне. В Україні він від 1,5 мільйона гривень до 1,5 мільйона доларів. Але це цифри орієнтовні.

- Для сравнения могу назвать, что у футзальной «Барселоны» он 5 миллионов евро – это и первая команда, и вторая, и 4 детских, это на все, все, все, что связано с футзалом.
- Ви назвали приклад «Барселони», ми пробуємо спілкуватися з клубами Прем’єр-ліги. Можливо, зараз ситуація для них не сама підходяща, там у них теж проблем вистачає. Але якщо б таким чином, як «Барселона», розвивались і наші клуби, то це б було здорово. Думаю, мі обов’язково до цього дійдемо, тому що інші види спорту, які є навколо клубу, вони підтримують іміджеві складову.

- В каком формате пройдет следующий чемпионат Украины?
- Пропонується формат розподілу на Схід і Захід, і він був запропонований клубам першої ліги. Якщо вони будуть готові виконати низку критеріїв, які сформулювали президенти Екстра-ліги, то можливе її розширення і розподіл на дві зони. Які плюси даної системи? Популяризація футзалу в тих регіонах, з яких команди готові ввійти до Екстра-ліги. Вони можуть піднятися в спортивній складовій, оскільки вони будуть грати з найсильнішими гравцями. Це може дати поштовх розвитку футзалу в тому чи іншому регіоні. Мінус, і він самий основний – це зниження спортивного рівня чемпіонату і збільшення кількості ризиків – команда повинна почати чемпіонат і його закінчити. Хочеться, щоб команда закінчила чемпіонат з позитивними емоціями. Я недавно був в Хмельницькому, там задоволені сезоном, що завершився. Не тому, що вони виграли Кубок ліги, а тому, що вони виросли. Люди, які будуть приймати такі рішення, повинні розуміти, що буде непросто. Десь зі спортивної точки зору буде боляче. Якщо вони свідомо на це йдуть, то може получитися.

Такий розподіл на зони може статися, якщо ми будемо мати не менше, ніж по 6 команд в зонах. Якщо ми зробимо хоча б крок в збільшені команди, то змагання пройдуть в тому ж форматі.

- Более конкретный вопрос – какая ситуация по клубам из Донецкой области?
- «Буран-Ресурс» не планує при тому форматі, який ми обговорювали спочатку. Якщо буде розподіл на зони, то вони будуть розглядати цей варіант. З командою «Сапфір» йдуть консультації, там амбітні керівники, є певні нюанси, але якщо наміри будуть серйозні, то ми вирішимо всі юридичні питання.

- Когда начнется новый чемпионат, и каким будет его начало – поскольку мы все помним о матчах плей-офф, который будут 17 и 24 сентября.
- Клуби Екстра-ліги зроблять всі умови, щоб збірна мала саму якісну підготовку для виходу на чемпіонат Європи. Готовий сказати, що чемпіонат розпочнеться 7 вересня, коли відбудеться перший тур. Ця дата вже визначена, тому що клубам потрібно планувати передсезонну підготовку. Розіграш Суперкубку України пройде 1 вересня в Харкові, і цей матч буде транслюватися по ТБ.

- Как раз мы плавно переходим к вопросам трансляции матчей на телевидении.
- Цей процес треба розділити на кілька складових. По-перше, трансляція – це творча група, яка повинна її виготовити і забезпечити. Маючи досвід, який був у баскетбольної Суперліги, це передача сигналу через мережу інтернет, вона вже певним чином опробувана, ми пробуємо самі повністю вивчити це питання, щоб самим організовувати трансляції матчів. Думаю, що ми його вирішимо.

Хочу сказати, що ми вже домовилися з НВО «Повєрхность», що вони готові взяти у нас мінімум 50 матчів, якщо ми забезпечимо виготовлення телевізійного продукту. Ми можемо це зробити, в мене вже є деякі попередні домовленості.

Треба розуміти, що для телетрансляцій має бути інфраструктура. На жаль, на сьогоднішній день ми можемо робити більш-менш якісні трансляції з чотирьох міст.

- На протяжении всего сезона мы с удовольствием смотрели трансляции матчей чемпионата Испании, которые во многом дали импульс к началу показа и нашего футзала. Вряд ли, наверное, имеет смысл отказываться от показа Испании и в следующем сезоне?
- Іспанці вже не один рік транслюють футзал, іспанська ліга – це та ліга, з якої треба брати все краще. Там грають футболісти найвищої кваліфікації, це можливість для нас вчитися, можливість вдосконалюватися. Ми будемо розмовляти з іспанцями, щоб продовжити цю співпрацю на наступний сезон. Я бачу в цьому тільки великий позитив, було би класно, як би якимсь чином і російський чемпіонат ми могли стабільно дивитися. Ми повинні дивитися все те краще, що є в світі для того, щоб і рости самим.

- Вопрос касательно турнира, который пройдет в Кувейте, и в котором от Украины будет играть «Кардинал-Ровно». Есть оказывается конфликт с тем, что в нем могла играть от Украины «ЛТК». Проясните ситуацию с нашим представительством в кувейтском турнире.
- До нас в Екстра-лігу звернулась сінгапурська компанія, що вони зацікавлені в команді топ-класу з України. Вона навіть писала в листі, що інтерес був до команд «Локомотив», «Ураган», «Енергія» і «Шахтар». Ми переговорили у цими командами, окрім, зрозуміло, «Шахтаря», вони ставлять серйозні завдання на наступний чемпіонат, а терміни турніру припадають на липень. В Кувейті цей турнір припадає на Ромодан, власне ці терміни їм підходять, і наші провідні команди не зацікавилися цим турніром. Цю інформацію я озвучив на загальних зборах, на яких представників «ЛТК» не було. Після цього до мене звернувся президент «Кардинал-Рівне» з питанням, чи не влаштує організаторів турніру приїзд його команди. Ми задали питання, нам відповіли – раз така ситуація, то вони готові вести переговори з «Кардиналом». Фактично наш працівник був перекладачем між організаторами та «Кардиналом».

Пізніше, на Кубку України до мене дійшла інформація, що і «ЛТК» збирається на цей турнір. Я, навіть, зрадів, що дві команди будуть представлені в Кувейті. Потім днів через 10-15 мені зателефонував президент «ЛТК» з претензіями, чому його команди немає серед учасників, чому є тільки «Кардинал». Ми написали лист в сінгапурську компанію, вони відповіли, що нічого про це не знають. Потім з’ясувалося, що під час змін в Асоціації хтось не заключив контракт, оскільки з усіма учасниками підписуються контракти, тому і вийшла така суперечка. Наскільки мені відомо, кувейтці сказали, так, є така проблема, інформація йшла з двох інших джерел – одна з Кувейту, інша – від сінгапурської компанії, яка до речі залучалася до організації Олімпійських ігор. Кувейт на наступний турнір готовий запросити «ЛТК», а в цьому році буде грати «Кардинал-Рівне».

На рівному місці вникла проблема. Знаєте, треба, щоб було все цивілізовано. Коли в АМФУ змінилася влада, то хотілося, щоб люди не просто розвернулися і пішли, а передали всі питання, які вони вели.

- Подводя итог нашему разговору, такой вопрос. Экстра-лига провела уже два чемпионата. Чтобы Вы отметили как главные достижения Экстра-лиги за это время, и что больше всего огорчает из того, что не сделано?
- По-перше, я хотів би подякувати тим людям, які працювали поруч весь цей час. Зараз у нас дуже тісна співпраця з АМФУ, ми багато питань проговорюємо. Надважливі досягнення – це налагодження стосунків з Федерацією футболу і Асоціацією, на високому рівні проходить організація чемпіонату, це вихід на телебачення – ми побачили, що ми можемо це робити, ми знаємо, в якому напрямку нам потрібно вдосконалюватися. Проблеми – це кількість команд, вона об’єктивна, це відсутність партнерів і спонсорів, хоча в нас є система, за якою ми працюємо, є база в 300 компаній, в мене є особисті стосунки з багатьма людьми, і президенти клубів підключаються до цього процесу. Я переконаний, що все це вистрілить. Ми повинні запропонувати якісний продукт, коли ми його створимо, то партнери і спонсори обов’язково будуть.

Анатолий ПОДВОЙСКИЙ

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
Сначала:
  Anti-Surkis
  Anti-Surkis, 23.06.2013 12:52
  0
  Комментарий свернут. Показать
  Почему не были заданы все поставленные вопросы? Их было не так много, чтобы экономить. Уже не первый раз подобное происходит. Задаются какие-то левые подставные вопросы, а вопросы посетителей сайта игнорируются или вообще удаляются.
  Lennon750
  Lennon750, 23.06.2013 12:32
  0
  Комментарий свернут. Показать
  а где веб-конференция со Стороженко?
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности