| Оновлено 27 травня 2020, 17:59
6865
20

Шахтар розгромив Оболонь-Бровар у контрольному поєдинку

Другий матч поспіль команда Каштру відправила чотири м'ячі у ворота клубу з Першої ліги

6865
20
ФК Шахтар Донецьк

Довгоочікувані звістки про розклад першого туру Української Прем'єр-ліги після її повернення з двомісячної паузи супроводжували процес підготовки чинного чемпіона країни до товариського поєдинку проти «Оболонь-Бровар», який до того ж був останнім етапом підготовки на шляху донецького «Шахтаря» до матчу проти київського «Динамо».

Тренерський штаб Луїша Каштру не став перевантажувати своїх виконавців відразу після виходу з такої значної паузи без командних тренувань, тому «гірники» до цього обмежилися лише своєрідним іспитом на зрілість амбіцій для львівського «Руху» (4:1), після чого знову поринули у закритий підготовчий процес. І якщо у грі проти лідера Першої ліги «Шахтар» вже з самого початку поєдинку виступав в заздалегідь не основному складі, то з одним із претендентів на підвищення в класі підопічні Каштру постали вже в більш бойовій варіації. При цьому, не обійшлося й без певних тренерських експериментів: Вакула зіграв на позиції правого захисника, центр оборони склали далеко не основні Вітао і Хочолава, а місце на вістрі було надано Фернандо.

Виступ налаштованого на атаку бразильця вже невдовзі припинила заміна на Мораеса, але і за відведений час на полі Фернандо мав пару можливостей для забитого м'яча, подібних до виходу один на один вже на перших хвилинах. Свій внесок в різноманітність атак «Шахтаря» вніс і Владислав Вакула, а його різкі подачі з флангу в другій фронт атаки виявилися проблемними для оборони суперників. Однак результат забезпечили «перевірені» футболісти Каштру. Алан Патрік ще до завершення перших десяти хвилин ігрового часу відкрив рахунок, а потім і Марлос в звичному стилі прокинув м'яч повз голкіпера, після чого вразив порожні ворота.

У другому таймі Каштру не був сором'язливим у кількості проведених замін, змінивши практично всіх виконавців, крім Вітао, вже на момент виходу після перерви. Атаці «Шахтаря» помітно додала швидкості гра Євгена Коноплянки, який в одному з епізодів навіть ризикував отримати пошкодження, невдало вступивши в боротьбу за м'яч – обійшлося. Довершив ж старання донеччан в цій зустрічі бліцкриг в середині другого тайму у вигляді двох точних ударів від Маркоса Антоніо і Тете, після чого підопічні Каштру прогнозовано звели гру до логічного завершення.

«Оболонь-Бровар» не пручалася темпу поєдинку, що нав'язувався суперником, за що поплатилася фактичним позбавленням м'яча в першому таймі, а потім і беззубістю випадів у другій половині. Самотні спалахи від Гуччі на правому фланзі хіба що дозволили Анатолію Трубіну не нудьгувати на лінії воріт під проливним дощем, але на більше «пивовари» розраховувати не могли. «Шахтар» у черговий раз вдало перевірив свої кондиції перед грою з київським «Динамо».