Серію перервано. Металіст 1925 здобув вольову перемогу над Чорноморцем

Харківський клуб не міг виграти п'ять матчів поспіль

4738
31
ФК «Металіст 1925»

Харківський «Металіст 1925» і одеський «Чорноморець» у неділю, 5 листопада, зустрілися у матчі 13-го туру Української Прем'єр-ліги. Поєдинок, який відбувся на стадіоні «Лівий берег» в Київській області, завершився перемогою харківського клубу.

«Металіст 1925» до цієї зустрічі підходив, маючи п’ятиматчеву серію без перемог в УПЛ. Харківська команда вигравала аж 15 вересня – 2:1 над луганською «Зорею». Перед цим туром «Металіст 1925» посідав 11 місце в УПЛ, маючи у своєму активі 12 очок. «Чорноморець», навпаки, в останніх п’яти турах демонстрував непогані результати. Підопічні Романа Григорчука здобули три перемоги, один раз зіграв унічию та один раз програв. При чому двічі одеська команда виграла з великим рахунком: 5:1 – у гостях у «Олександрії», 3:0 – вдома у «Миная». «Чорноморець» із 19 очками розташувався на шостій позиції у турнірній таблиці.

У матчі проти одеського клубу не міг допомогти «Металісту 1925» Ростислав Русин, його повернення очікується на наступний поєдинок. Захворів на цьому тижні й тому займався індивідуально Костянтин Бичек. Мав пошкодження і також займався індивідуально Артем Габелок. Владислав Дмитренко хворів і тільки напередодні провів перше тренування у загальній групі. Склад «Чорноморця» третій матч поспіль – без змін.

З перших хвилин команди почали діяти у доволі швидкому темпі. М’яч у центрі поля не затримувався. Футболісти обох команд швидко переміщували його в район штрафних майданчиків і звідти намагалися створювати небезпечні моменти.

На дев’ятій хвилині класну комбінацію розіграли одесити. У завершальній стадії Ієде в штрафному майданчику впав у боротьбі з двома футболістами «Металіста 1925» і отримав жовту картку. ВАР перевірив момент і залишив рішення арбітра без змін. Контакт з гравцями харківського клубу у нігерійського легіонера «Чорноморця» був, але арбітри вважали, що він почав падати ще до цього контакту.

Через дві хвилини було небезпечно поблизу воріт гостей. Вачіберадзе сильно пробив низом з меж штрафного майданчика, Варакута у падінні впіймав м'яч. На 16-й хвилині Путря увірвався у центральну зону, обігрався в пас з Ієде та завдав удару — м'яч пролетів над поперечиною.

У середині першої половини зустрічі «Чорноморець» відкрив рахунок. Кузик зробив навіс з правого флангу, Фарина намагався зіграти головою на перехопленні, але зробив це невдало, в результаті вийшло скидання у центр воротарського майданчика, а там Штогрін виграв боротьбу у Безуглого та відправив м'яч у сітку.

У другій половині тайму команди продовжили тримати високий темп. Однак моментів біля воріт один одного не створювали. Найважливіший момент цього ігрового відрізка, та й всього матчу, як з'ясувалося пізніше, — вилучення Ієде. Нігерійський форвард у боротьбі вдарив ззаду по ногах гравця «Металіста 1925». Ієде отримав друге попередження та залишив поле.

Після перерви у складі «Металіста 1925» на поле з'явилися на полі два атакувальні гравці: Арі замінив Ременюка, також вийшов другий форвард Борячук, який замінив опорного півзахисника Вачіберадзе.

Вже на першій хвилині другого тайму «Чорноморець» ледь не подвоїв свою перевагу: Кузик завдав удару з близької відстані — м'яч пролетів поруч зі стійкою!

Харківська команда через сім хвилин зрівняла рахунок. Зробив це Борячук, який точно пробив головою після навісу Безуглого на ближню стійку. Це був 50-й гол «Металіста 1925» в УПЛ. Для цього знадобилося 60 матчів.

«Металіст 1925» у другому таймі дуже активно пресингував. Гравці починали вступати у відбір вже поблизу штрафного майданчика гостей. Одесити, які грали в меншості, мали великі проблеми з виходом зі своєї половини поля. Попри такий жорсткий пресинг, харків’яни майже не створювали гольові моменти. Однак все ж вони досягли успіху. Гравець «Чорноморця» втратив м’яч біля центральної лінії поля, футболісти «Металіста 1925» швидко доправили «круглого» до центру штрафного майданчика, звідки Арі технічно та точно пробив у лівій від себе кут воріт.