21971
61
Фото Кирила Димова

Товариський поєдинок збірної України проти національної команди Кіпру, зіграний сьомого червня в Харкові, став останньою репетицією для команди Шевченка перед вильотом на Євро. Незважаючи на те, що найчастіше саме в останньому спарингу моделюються основний склад і схема гри на офіційні поєдинки, наш тренерський штаб вирішив йти іншою дорогою.

«Проти Кіпру зіграє експериментальний склад», - заявив наставник «синьо-жовтих» напередодні матчу з острів'янами. І свою заяву підтвердив кадровим вибором. Чесно кажучи, навряд чи коли-небудь найближчим часом наша національна збірна зіграє таким складом. Андрій Миколайович дав можливість зіграти тим гравцям, які з різних причин досі отримували небагато ігрової практики. Ну, на такий крок міг піти або дуже впевнений в своїх силах тренер, або не дуже впевнений...

Місце в воротах зайняв Пятов, який навряд чи буде основним на Євро. Забарний зіграв справа в захисті (!?), ліворуч Соболь, опорник - Макаренко. Ну правда, коли ще «синьо-жовті» будуть діяти в захисті саме в такому поєднанні?

Зате в атаці Шевченко виставив практично всі головні козирі: і Зінченка, який зіграв вперше за збірну після пам'ятного фіналу ЛЧ, і Маліновського, і Яремчука. Загалом, в даному випадку щодо кадрового вибору нашого штабу питань практично не було.

Гру наша збірна розпочала з місця в кар'єр, без розвідки. Уже в дебюті матчу хороший момент мав Яремчук, який вискакував на «побачення» з кіпером, але переграти його не зумів, лише травмував. Правда, в той момент у нашого форварда був офсайд. Трохи пізніше Роман міг забивати за всіма правилами, коли бив в упор після пасу Зінченка, але і в цей раз воротар кіпріотів зіграв впевнено.

І третій момент збірної України спорудили на пару Зінченко з Яремчуком - в середині першого тайму. Але і в цей раз нашому нападнику не пощастило: його удар прийшовся вище воріт.

На 31-й хвилині Яремчук отримав прекрасну можливість «обнулити» свої попередні промахи. Роману видав шикарну передачу Соболь метрах в шести від воріт. Залишалося лише пробити голкіпера. Але наш нападник знову програв дуель супернику. Трохи пізніше за промахи товариша міг відповісти Зінченко, але його хороший удар з середньої дистанції парирувала штанга.

І все ж, наші вже в першому таймі розпечатали ворота непоступливих кіпріотів. Суддя призначив пенальті за фол Панайоту проти Зубкова, паралельно вилучивши захисника, і Ярмоленко чітко реалізував суддівський вирок. Хоча, якщо чесно, і призначення пенальті, і тим більше вилучення - «так собі», необов'язкові.

Після вилучення Панайоту гра гостей зламалася. У всякому разі, вони довго приходили до тями. І цим скористалися господарі, адже проломів в центрі захисту збірної Кіпру стало більше. В одному з епізодів м'яч після прострілу Ярмоленка влучив у руку захиснику гостей, і суддя знову вказав на «точку». Цього разу до його рішення не причепишся. Удар у Зінченка був з розряду таких, що не беруться. На перерву команди пішли за комфортної переваги команди Шевченка. І за грою, і за результатом. Крім того, вперше за 12 останніх матчів наша збірна забила супернику більше одного м'яча.

На перші хвилини другого тайму Шевченко випустив іменинника Марлоса (півзахиснику в день гри виповнилося 33 роки) і його одноклубника Степаненка, які поміняли Зубкова і Макаренка відповідно.

Маючи в «запасі» перевагу в два м'ячі, другу половину зустрічі українці почали більш академічно. Не було тих швидкостей, що в першому таймі. Однак візуально здавалося, що господарі можуть забити ще, оскільки гостям дуже складно гралося в меншості.

І господарі забили. Цього разу з гри. І дуже класно. Яремчука вивели на порожні ворота, і форвард з енної спроби вписав своє прізвище на табло харківського стадіону. Відзначаючи Романа з черговим м'ячем за збірну, обов'язково потрібно згадати і його асистентів, яких було аж троє: Ярмоленко, Зінченко і Марлос.

Але і це ще було не все. Ярмоленко забив четвертий гол збірної в цьому поєдинку. І свій другий, який став для вінгера ювілейним, сороковим у футболці збірної. Правда, не обійшлося без рикошету від захисника. Але головне ж - що м'яч у воротах, чи не так?

Час, що залишився до кінця матчу, пройшов за повного домінування збірної України. У ці хвилини найкращим гравцем у складі обох команд був Панаї. Воротар збірної Кіпру тягнув усе, що летіло в його ворота. Саме його головна заслуга в тому, що гості не програли з ще більшим рахунком.

Але і без того 4:0 - дуже впевнена перемога нашої збірної. Нарешті нашу команду прорвало: і моментів купа, і голів багато. Будемо сподіватися, що в подібному ключі команда Шевченка зіграє і на Євро.