| Оновлено 17 липня 2020, 12:12
5683
26

Олександрія поставила підніжку Десні перемогою в Чернігові

Підопічні Рябоконя почали зі швидкого голу, але згодом допустили три грубі помилки в обороні

5683
26
ФК Олександрія

У матчі 31 туру української Прем'єр-ліги в Чернігові місцева «Десна» приймала «Олександрію». Господарі в цьому сезоні ведуть боротьбу за медалі, тому їх влаштовувала тільки перемога. Гості ж були менш мотивовані, бо за будь-яких розкладів завершать чемпіонат на п'ятому місці.

Наставник «Олександрії» Володимир Шаран вирішив надати відпочинок гравцям основи після виснажливого поєдинку з «Динамо», тому тільки Тимур Стецьков, Денис Мірошниченко та Євген Банада, які грали проти «динамівців», вийшли в старті проти «Десни». Крім них, ігровий час отримали футболісти, які протягом сезону рідко з'являлися на полі. Очевидно, що олександрійці вже готуються до плей-оф за путівку в Лігу Європи.

Тренер «сіверян» Олександр Рябоконь, навпаки, виставив бойовий склад і провів мінімальну кількість змін у старті після матчу з Шахтарем: Огірю, Тотовицького і Імерекова замінили Арвеладзе, Картушов і Хльобас.

«Десна» відразу почала грати першим номером і вже на 8-й хвилині відкрила рахунок. Воротар Олег Білик невпевнено пішов на перехоплення при подачі кутового з правого флангу, і з ближньої штанги Тамм відправив м'яч під поперечину. Для естонського захисника це дебютний гол в УПЛ.

«Олександрія» не збиралася дарувати очки супернику. Підопічні Володимира Шарана демонстрували, що також готові показати хорошу гру і на 32-й хвилині відновили статус-кво. Шастал розстріляв ліву дев'ятку воріт, підловивши відскок м'яча поблизу до чужих володінь.

В кінці першої половини гри на висоті були голкіпери. Спочатку Паст врятував «Десну» після удару головою під поперечину від Мишенка, а в компенсований час Білик реабілітувався за помилку на початку матчу і витягнув з дев'ятки подібний удар у виконанні Філіппова. Команди пішли на перерву за рівного рахунку, другий тайм мав розставити крапки над «і».

Те, що сталося далі, поховало амбіції «Десни» здобути путівку в Лігу чемпіонів. За три хвилини гості забили два м'ячі. Спочатку Мишенко розстріляв Паста з кута воротарського після навісу від Ковальця, а в наступній атаці Мірошниченко з флангу навісив точно на голову Задераці, і той відправив м'яч точно в ціль.

Повівши в рахунку з комфортною перевагою, команда Володимира Шарана безпомилково відіграла на відбій і довела матч до перемоги. «Олександрія» буквально перед матчем дізналася, що в плей-оф за єврокубкову путівку зіграє з «Маріуполем», а далі в разі успіху гратиме з переможцем пари «Колос» - «Дніпро-1».

У паралельному матчі «Динамо» обіграло з тим же рахунком 3:1 луганську «Зорю», і тим самим зробило величезний крок на шляху до підсумкового другого місця. Киянам достатньо в останньому турі розібратися з «Колосом». «Десна» тепер може поборотися хіба що за бронзові нагороди, але для цього підопічним Рябоконя потрібно обігравати «Зорю».