Початок матчу було перенесено із 13:00 на 13:40 через повітряну тривогу
| Оновлено 12 листопада 2023, 20:04
17481
245

Гол і вилучення на самому початку матчу. Динамо перемогло Кривбас

Шовковський знову здобув перемогу в першому поєдинку на посаді в.о. головного тренера

17481
245
ФК «Кривбас» ​

Криворізький клуб перед 14-м туром очолював турнірну таблицю УПЛ. Підопічні Юрія Вернидуба мали безпрограшну серію з чотирьох матчів. Минулого понеділка криворіжці зустрічалися зі своїм найближчим переслідувачем, житомирським «Поліссям». Поєдинок завершився внічию з рахунком 1:1. Порівняно з тим матчем головний тренер здійснив дві зміни у стартовому складі. У півзахисті замість Дебелка вийшов Приходько. Позицію нападника обійняв По, Кожушко залишився у запасі.

Київський клуб провів вкрай невдалий відрізок чемпіонату: у чотирьох матчах «біло-сині» набрали лише одне очко. Команда застрягла у середині турнірної таблиці. Минулого туру «Динамо» програло «Шахтарю». Після цього поєдинку звільнився головний тренер Мірча Луческу. На матч проти «Кривбаса» київська команда вийшла під керівництвом Олександра Шовковського, якого вдруге призначили виконувачем обов’язків головного тренера. В основному складі «Динамо» порівняно з матчем попереднього туру сталося дві зміни: Ванат відбув дискваліфікацію та повернувся на позицію форварда. У центрі півзахисту з перших хвилин діяв Царенко. Поза складом залишилися Шапаренко та Волошин.

Початок матчу був дуже спокійним. Команди не поспішали йти в атаку. Невеликою перевагою володів «Кривбас». Але так тривало зовсім недовго. Протягом чотирьох хвилин все перевернулося. На 8-й хвилині господарі намагалися організувати атаку, але «обрізалися» в центрі поля. Тимчик отримав м’яч на правому фланзі та виконав простріл вздовж лінії штрафного майданчика. Гравець «Кривбаса» намагався перехопити передачу, але від його ніг м’яч відлетів до Ваната. Форвард «Динамо» приблизно з 15 метрів поцілив у правий від себе кут воріт.

• Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live в Telegram Sport.ua

На 12-й хвилині криворізька команда залишися у меншості. Бескоровайний боровся з Ванатом, який наближався до воріт. У цій боротьбі нападник впав на лінії півкола штрафного майданчика. Арбітр без сумнівів вилучив капітана «Кривбаса». Здається, навіть VAR не переглядав повтор моменту (з трансляції не було повністю зрозуміло). Але вилучення все ж викликає питання.

Після цього перевагою володіли кияни. На 27-й хвилині вони подвоїли свою перевагу. І знову мала місце помилка гравця «Кривбаса». Після закидання від центра поля в напрямку штрафного майданчика Рябов ніби виграв забіг у Караваєва та був перший на м'ячі, але не зміг ані заволодіти ним, ані вибити. Караваєв оббіг Рябова, забрав м'яч, увійшов до штрафного майданчика та сильно пробив у ближній кут воріт.

У другій половині таймі «Кривбасу» вдалося перевести гру на половину поля «Динамо». Але кияни не підпускали господарів близько до воріт. Підопічні Вернидуба намагалися бити здалеку, удари блокувалися. На останній хвилині тайму криворіжці створили свій єдиний гольовий момент у першому таймі. Дібанго класно обробив м'яч після дальньої передачі з центру поля та прострілив вздовж воріт, По не встигнув замкнути передачу. Залишалося лише підставити ногу та переправити м’яч у порожні ворота.

Другий тайм був не настільки насичений подіями, як перша половина зустрічі. Розпочався він одразу з трьох небезпечних моментів біля воріт «Кривбаса». Нагоди для взяття воріт мали Кабаєв, Бражко та Ванат. Однак жодному з них не вдалося відзначитися точним ударом. Поступово господарі попри чисельну меншість змогли заволодіти ініціативою. Вони намагалися змінити рахунок, чимало атакували, але майже не били по воротах. Динамівці відповідали контратаками, які були доволі небезпечними. Наприклад, на 70-й хвилині Кліщук врятував команду після удару Караваєва з меж штрафного майданчика. На останній компенсованій хвилині потужного удару завдав Кабаєв – знову голкіпер відбив м’яч. «Кривбас» у другому таймі мав один гольовий момент. На 78-й хвилині господарі розіграли кутовий. Пішов навіс у центр штрафного майданчика, Стецьков головою пробив у дальній кут, але Бущан врятував «Динамо».

У підсумку кияни здобули перемогу. «Динамо» перервало свою безвиграшну серію, яка складалася з чотирьох матчів. У «Кривбаса» завершилася серія без поразок, яка тривала аналогічну кількість поєдинків. Однак матч міг скластися зовсім інакше, якби не вилучення вже на самому початку.

До речі, попереднього разу команди зустрічалися у травні цього року. Цікаво, що перед тим поєдинком Шовковського також було призначено виконувачем обов’язків головного тренера. Той матч «Динамо» виграло з рахунком 1:0.