| Оновлено 21 травня 2024, 12:07
6605
1

Повернення Маліновського, Лунін пропустив 4 голи та 21-й гол Довбика

Блогер Sport.ua Сергій Тищенко розповідає, як українці проявили себе у провідних чемпіонатах Європи

6605
1

На вихідних відбувся тур у провідних чемпіонатах Європи. Підбиваємо підсумки для наших співвітчизників із топ-ліг.

Повернення Маліновського

«Дженоа» в гостях поступився «Ромі» – 0:1.

Єдиний гол в середині другого тайму забив Ромелу Лукаку. Римляни догравали у меншості через вилучення Леандро Паредеса.

Руслан Маліновський повернувся до гри після травми. Український півзахисник не грав за клуб після матчів збірної України у березні. Руслан з'явився на полі на 81-й хвилині. Йому вдалося посилити гру «грифонів» в атаці. Маліновський навіть мав шанс забити дальнім ударом, але господарів виручив воротар.

За тур до завершення чемпіонату «Дженоа» перебуває на 11-му місці в турнірній таблиці, маючи у своєму активі 46 очок.

Зінченко зіграв в середині поля

«Арсенал» вдома переміг «Евертон» - 2:1.

«Каноніри» забили переможний гол на передостанній хвилині основного часу.

Олександр Зінченко з'явився на полі на 59-й хвилині зустрічі. Український легіонер вийшов не на лівий фланг, а в середину поля. Рахунок був нічийним. Мікель Артета хотів посилити гру. Зінченко багато працював у позиційній атаці. Навіть міг забити гол, але удар Олександра парирував Джордан Пікфорд.

Віталій Миколенко не потрапив до заявки «ірисок». Український лівий захисник продовжує відновлюватися після травми.

«Арсенал» фінішував на другому місці із 89-ма балами. «Евертон» на 15-му місці із 40-ка очками.

Ярмолюк вийшов на заміну

«Брентфорд» поступився вдома «Ньюкаслу» – 2:4.

Перший тайм виграли «сороки» – 3:0. Після перерви «бджоли» змогли відродити інтригу та забити два голи, але гості забили 4-й гол.

Єгор Ярмолюк розпочав матч на лаві запасних. Український півзахисник з'явився на полі на 84-й хвилині, коли доля поєдинку була вже вирішена. За проведений час Ярмолюк себе ніяк не проявив.

«Брентфорд» завершив чемпіонат на 16-му місці із 39-ма очками в активі.

Забарний не зіграв проти Мудрика

«Борнмут» в гостях поступився «Челсі» – 1:2.

Перший тайм виграли господарі. Після перерви команди обмінялися забитими м'ячами.

Ілля Забарний вийшов у стартовому складі та провів на полі весь матч. На старті поєдинку Ніколас Джексон «розрізав» центр захисту «Борнмута», голкіпер «вишень» зміг підстрахувати свою оборону. Але потім отримав гол «за комірець» від Мойсеса Кайседо. Еквадорець забив майже із середини поля. Забарний у цьому епізоді просто втратив свою позицію.

У випадку із другим голом Забарний не встиг заблокувати удар Рахіма Стерлінга з гострого кута. Гравець збірної Англії обіграв свого візаві на фланзі та пробив у ближній кут. Це суто воротарський гол. Нету пропустив між ногами. Забарний невірно прочитав епізод, почав блокувати потенційний простріл, а не удар.

Михайло Мудрик не потрапив до заявки «Челсі» через струс мозку.

«Борнмут» фінішував на 12-му місці із 48-ма очками у активі. «Челсі» фінішував на 6-му місці із 63-ма очками.

Яремчук проти Довбика та Циганкова

«Валенсія» вдома поступилася «Жироні» – 1:3.

«Кажани» змогли забити гол престижу під кінець матчу, уникнувши розгромної поразки.

Роман Яремчук з'явився на полі на 61-й хвилині. Український нападник мав можливість забити, але удар метрів із 11-ти пройшов вище воріт. Роман був активним, але не дуже ефективним.

Артем Довбик та Віктор Циганков вийшли у стартовому складі. Нападник провів 78 хвилин, а вінгер – 67.

На старті поєдинку Циганков влучив у стійку. Український вінгер змістився із флангу у центр та пробив із-за меж штрафного майданчика у ближній кут. «Валенсію» врятував тільки каркас воріт.

Колишній динамівець виконав якісно навіс після стандарту. Давиду Лопесу бракувало зовсім трішки, щоб переправити м'яч у сітку воріт.

Перед перервою екс-гравець «Динамо» записав на свій рахунок асист. Простріл Циганкова замкнув Савіо. Фактично, українець віддав бразильцю на порожні ворота. Савіо залишалося з декількох метрів не промахнутися.

Циганков зробив третій гол «Жирони». Флангову передачу Віктора на Довбика перервав оборонець «Валенсії» Ярек Гасеровськи. Молодий центрбек «кажанів» переправив м'яч у власні ворота. Передача Циганкова була настільки гострою, що змусила Гасеровськи помилитися.

Беззаперечно, що Циганков став головним героєм матчу на «Местальї». Український легіонер взяв участь у всіх трьох голах своєї команди. Довбик мав усі можливості забити наприкінці першого тайму. Воротар «Валенсії» Гіоргі Мамардашвілі невдало відбив м'яч. Артем зіграв на добиванні, але із близької відстані не влучив у ворота. При цьому йому активно заважав оборонець «Валенсії».

Після перерви Іван Мартін віддав «цукерочку» на Довбика. Артему залишилося тільки переправити м'яч у порожні ворота. У гольовій атаці також взяв участь Циганков, який знайшов у чужому штрафному майданчику Мартіна.

«Жирона» достроково виграла бронзові нагороди чемпіонату Іспанії.

Лунін пропустив 4 голи

«Реал» зіграв унічию з «Вільярреалом» – 4:4.

Перший тайм «Реал» виграв – 4:1, але після перерви пропустив 3 голи. Покер на свій рахунок записав Александер Серлот.

Андрій Лунін повернувся у ворота «Реала» у матчах Ла Ліги. Вже на старті поєдинку українського воротаря виручила стійка після удару Серлота з дальньої відстані.

В середині тайму Лунін врятував «вершкових» від голу після кутового. Андрій відбив ногою удар із близької відстані, продемонструвавши хорошу реакцію.

Під кінець тайму Лунін вже був безсилий після удару Серлота. Захисник «Реала» втратив м'яч у власному штрафному майданчику. Норвезький нападник головою переправив м'яч у дальній кут. Врятувати свою команду Лунін ніяк не міг.

Відразу після перерви Серлот забив другий гол. Норвежець виграв боротьбу на другому поверсі у двох захисників «Реала» та переправив м'яч у ворота. Знову Лунін ніяк не міг врятувати свою команду.

У випадку із третім голом Серлот у штрафному майданчику обіграв Мілітао та не залишив шансів Луніну ударом із близької відстані.

У випадку із четвертим голом захисники «Реала» знову залишили форварда збірної Норвегії самого у штрафному майданчику. Александер з близької відстані без опору спокійно переграв Луніна.

Пропускати 4 голи дуже неприємно для кожного воротаря. Але жодної вини Луніна в цьому немає. Оборона «Реала» провела далеко не найкращий матч.

«Реал» достроково виграв чемпіонський титул.

Ігнорування Коваленка

«Емполі» розписав нічию з «Удінезе» – 1:1. Віктор Коваленко спостерігав за грою з лави запасних.