Провал у третій чверті не дозволив здобути перемогу

6707
12
fiba.basketbal

Після того, як наша команда прикро поступилася італійцям, для виходу на чемпіонат світу їй треба було вигравати всі матчі, що залишилося (п'ять з п'яти) і надіятися на осічки конкурентів. Першим кроком мала бути перемога над збірною Ісландії.

Стартові атаки господарів, після яких вони повели 4:0, не були сприйняті серйозно. Досить швидко наші баскетболісти довели рахунок до 7:19. Здалося, що проблем сьогодні бути не повинно. Але ісландці почали відігруватися, а наші, схоже, занадто швидко повірили в успіх. Перша чверть закінчилася з рахунком 14:19.

Фото - fiba.basketball

Ісландці повірили в свої сили і стали намагатися кидати з усіх положень, щоб наздогнати українців. На фоні деякої розслабленості їм вдалося скоротити розрив до 30:32. Але наші зусиллями Лукашова все ж зуміли звести рахунок до 36:41 після першої половини матчу. Видавалося, що Україна, якщо захоче і сама собі не привезе проблем, все ж впевнено переможе в цій грі.

Але! Пам'ятаєте незбагненний провал в третій чверті в матчі з італійцями? Щось схоже відбулося і тепер. При шаленій підтримці трибун ісландці почали бомбардувати наш кошик з усіх позицій. Досить часто їм вдавалося закидати, а українці, схоже, самі не розуміли, що робиться, і вели себе на майданчику надзвичайно пасивно. Це все призвело до того, що Фрідріксон і компанія перед останньою чвертю вели в рахунку 63:55.

До честі наших, вони отямилися і стали робити все можливе, щоб не зганьбитися. Нарешті згадав, в які лізі він виступає, Михайлюк. Він методично набирав очки, партнери підтримували. Напружена гра врешті-решт звелася до того, що рахунок став після 40 хвилин ігрового часу рівним і довелося грати додаткову п'ятихвилинку.

І все ж виграти не вдалося. Нехай номінально в українців і був наявний вищий ігровий клас, проте він знівелювався бажанням господарів майданчика перемогти. Інтрига трималася до останньої хвилини, але після того, як ісландці стали дуже грамотно тягнути час, все стало очевидно - сьогодні про перемогу можна було забути.

Ось так підопічні Багатскіса до максимуму ускладнили собі боротьбу за вихід на чемпіонат світу. Шанси і до цього були примарними, а тепер, мабуть, про світову першість можна тільки мріяти. Зате у вересні буде чемпіонат Європи, матимемо змогу дивитися за виступами українців там.

Кваліфікація чемпіонату світу. Група L.

Ісландія – Україна – 91:88 ОТ (14:19, 22:22, 27:14, 17:25, 11:8).

Ісландія: Глінасон (10 очок + 7 підбирань + 0 перехоплень), Гудмундссон (8+4+2), Фрідріксон(27+2+0), Вільгіамссон (0+3+5), Паллсон (10+3+3), Стейнарсон ( 4+3+4), Торб'ярнассон, Трастарсон (5+4+2), Акокс (14+3+1), Бйорнссон (13+4+0), Йонссон, Петурссон.

Україна: Лукашов (7+3+2), Сидоров (0+1+1), Зотов (12+3+2), Михайлюк (19+6+6), Ткаченко (10+9+2), Крутоус (0+2) +0), Близнюк (10+8+2), Войналович (0+1+0), Бобров (11+6+1), Герун (5+3+0), Лень (4+2+1), Пустовий (10+3+1).