Приазовці перервали серію без перемог довжиною у дев'ять матчів

4048
11
ФК Маріуполь

До чергового туру українського чемпіонату «Мармуполь» підійшов з восьмиматчевою безвиграшною серією в Прем’єр-лізі. Перед паузою в турнірі команда Остапа Маркевича нарешті повернулася на домашню арену, але керівництво азовців переконалося в непридатності стадіону імені В. Бойка для проведення матчів. Тому маріупольці знову були змушені проводити домашню зустріч поза домом, на цей раз - у Харкові. Відзначимо, що сьогоднішнє протистояння стало знаковим для «Маріуполя», адже проходило воно в день його заснування: 61 рік тому, 3 квітня 1960 року, азовський клуб з'явився на футбольній карті.

«Інгулець» перед зустріччю з «Маріуполем» здобув дві перемоги поспіль, що з петрівським колективом сталося вперше в УПЛ. При цьому петрівці в трьох матчах не дозволяли суперникам вразити свої ворота. Без сумніву, до Харкова підопічні Сергія Лавриненка приїхали з намірами закріпити успіх.

Вже на 5-й хвилині м'яч опинився у воротах номінальних гостей, але арбітр зафіксував офсайд у Топалова, який і завдав точного удару. Суперники діяли в інтенсивному темпі, намагаючись довгими передачами виводити своїх футболістів на ударні позиції. Особливо старався в цьому компоненті півзахисник «Маріуполя» Очеретько. В середині тайму азовці заволоділи ініціативою. Знову відправив м'яч у ворота петрівців Топалов, але на цей раз він опинився ще в більш очевидному офсайді, ніж на початку поєдинку.

Ледь не відкрив рахунок в матчі Бондаренко, який після прострілу Топалова з центру штрафного не влучив у ворота. Схожа комбінація пройшла у маріупольців перед перервою. На цей раз простріл з лінії воротарського замикав Кулаков, і Малиш продемонстрував блискучу реакцію. Але зберегти свої ворота в недоторканності петрівцям не вдалося. У компенсований до першого тайму час Салем зіграв необережно у власному штрафному, після чого Малишу довелося збивати Кулакова, який зіграв на випередження. Бондаренко з 11-тиметрової позначки пробив впевнено - 1:0.

Початок другої половини зустрічі видався просто шикарним. Спочатку помилку допустив Малиш, після чого маріупольці подвоїли свою перевагу. Голкіпер не впорався з нескладним ударом Бондаренка з-за меж штрафного. Але згасла, здавалося, інтрига відродилася досить швидко. Коваленко, який вийшов на заміну в перерві, завдав удару з правого кута штрафного, і Плахотнюк підправив м'яч у ворота. А через хвилину вже сам Коваленко в падінні головою ефектним ударом замкнув навісну передачу Козака (також став «джокером» тренерського штабу «Інгульця»), зрівнявши результат.

Але в складі «Маріуполя» на полі був присутній свій герой. При подачі кутового Семенко руками обхопив Бондаренка, і арбітр вдруге в матчі вказав на 11-тиметрову позначку. Сам потерпілий з пенальті пробив точно в кут і оформив хет-трик. Відзначимо, що саме Бондаренко відзначився результативним ударом у поєдинку проти «Інгульця» в першому колі (1:1). Так що, Артем забив чотири голи в ворота петрівців у поточному сезоні.

Незабаром гольова феєрія була продовжена. Після навісу з правого флангу від Кирюханцева м'яч долетів у дальній кут штрафного до ніким неприкритого Стасюка, який завдав точного удару. Номінальним гостям знову потрібно було демонструвати характер, але на цей раз маріупольці не дозволяли суперникам що-небудь створити біля своїх воріт. Шанс на камбек у петрівців з'явився в кінці поєдинку. Кудрик врізався в Балана в штрафному майданчику, і в матчі був призначений третій пенальті. Шевцов з «точки» скоротив рахунок до мінімуму.

Маріупольці на останніх хвилинах вистояли. Таким чином, азовці перервали свою безвиграшну серію. У наступному турі на команду Остапа Маркевича чекає непросте домашнє протистояння з «Шахтарем» (де воно пройде, поки невідомо), а петрівці проведуть гостьовий матч із «Зорею».