Колектив Руслана Костишина серйозно відстав від конкурентів

3398
16
ФК Зоря

У Запоріжжі на «Славутич-Арені» відбувся поєдинок 25-го туру української Прем'єр-ліги. «Зоря» впевнено обіграла «Колос» в матчі, якому передував якщо не скандал, то щось подібне.

Напередодні гри з'явилася інформація, що луганській команді загрожує технічна поразка: нібито в клубі не було зроблено рекомендовані тести на коронавірус. Добре, що все перемістилося в область «закулісних» розмов: о 17:00, як і передбачалося, головний арбітр матчу Анатолій Абдула дав стартовий свисток. Найцікавіше, що при відповіді на питання «Сui prodest?» («Кому вигідно?») поразка «Зорі» «на папері» можна назвати будь-яку команду з першої шістки, крім «Колоса»! Команді з Ковалівки нічого втрачати, хоча й заробити навряд чи щось вийде в турнірному плані. Тож підопічні Руслана Костишина просто можуть грати в свій футбол - розкуто, без оглядки на результат.

Чого не скажеш про команду Віктора Скрипника. Нехай і номінально, але луганчани вийшли на матч у статусі другої команди чемпіонату. Мрія про Лігу чемпіонів поки залишається лише мрією, але все більш відчутною. А засіб досягнення дуже простий: вигравати в кожному матчі. Тому з перших секунд «Зоря» понеслася вперед. Кожні 3-4 хвилини атаки номінальних господарів завершувалися ударами по воротах. Причому першим в ролі наконечника атаки виступив захисник Абу Ханна. Він пробив з льоту метрів з 12-ти в ближню дев'ятку, але з його ударом впорався голкіпер. Сталося це буквально на 3-й хвилині, після чого послідували декілька неточних ударів. Але на 13-й хвилині рахунок було відкрито: Кабаєв отримав пас на хід, на швидкості обіграв капітана «Колоса» Віталія Гавриша і з ходу пробив в ближній кут. Відстань до воріт і сила удару були такими, що у Євгена Волинця практично не було шансів - 1:0.

Після голу картина не змінилася. Досить сказати, що після півгодини гри «Зоря» лідирувала і за часом володіння м'ячем (58:42%), і, головне, за кількістю ударів (7:0). Потім гості трохи потримали м'яч, проте кінцівка тайму знову пройшла за значної переваги луганчан. І лише неточність у виконанні завершальних ударів не дозволила їм піти на перерву за більш комфортного рахунку. 1:0 при тому, що гравцям «Колоса» лише раз дозволили пробити в бік воріт суперника - Костишину було про що поговорити з гравцями в роздягальні.

Розмова напевно відбувся, як відбулася і подвійна заміна у складі гостей. Гравці «Колоса» відразу після відновлення пішли вперед з подвоєною енергією, проте господарі виявилися до цього готові. Вони впевнено стримували атаки «Колоса», а потім відсунули гру від своїх воріт. Ковалівці ж на це змогли відповісти лише запізнілими підкатами і ударами по ногах. Що в підсумку вилилося в дві жовті картки для Олега Кожушка, котрий вийшов на поле після перерви. Уже до середини другого тайму півзахисник залишив команду в меншості, причому обидва його «гірчичники» були цілком заслуженими. Одноклубники спробували зіграти «за себе і за того хлопця», але підопічні Скрипника впевнено тримали оборону, не забуваючи про контратаки. «Зоря» впоралася з фінальним штурмом гостей, а Каменюка навіть забив гол у компенсований час, але з офсайду. Шкода, адже ветеран на тижні відсвяткував 35-річчя. Втім, напевно перемога стала найкращим подарунком для Микити.

Тепер у луганської команди 49 балів і «чисте» друге місце. У наступному турі «Зоря» приймає головного конкурента в боротьбі за «срібло» чемпіонату, київське «Динамо». «Колос» з 26-ма очками залишається на 6-му рядку. У 26-му турі ковалівці приймають лідера турнірної таблиці, «Шахтар».