Дніпряни поступилися у першому матчі грецькому клубу

13696
107
СК Дніпро-1

У стартовому складі «Дніпра-1» вийшли троє новачків: захисник Василь Кравець, який прийшов із полтавської «Ворскли», а також півзахисники Денис Мірошниченко та Максим Третьяков, котрі перейшли з «Олександрії». Несподівано місце у воротах зайняв 19-річний Яків Кінарейкін. Для голкіпера, який викликався до молодіжної збірної України, матч проти «Панатінаїкоса» став першим офіційним за «Дніпро-1». У основного в минулому сезоні голкіпера Макса Валефа було пошкодження. Новачок команди Євген Волинець, який на хорошому рівні відіграв минулий сезон за ковалівський «Колос», залишився в запасі. Через пошкодження також не зміг взяти участь у матчі основний півзахисник Олександр Піхальонок. Його позицію на полі зайняв Бланко.

«Основа» грецької команди складалася переважно з досвідчених футболістів віком близько 30 років та більше. Вийшов у стартовому складі добре знайомий українським уболівальникам Бернард, який свого часу приходив до донецького «Шахтаря» як майбутня зірка світового футболу. Проте бразильський півзахисник так і не виправдав виданих йому авансів. На лаві запасних залишився словенець Беньямін Вербич, який кілька сезонів провів у київському «Динамо». Цікавий факт: у стартовому складі «Панатінаїкоса» вийшов лише один грек. У складі «Дніпра-1» – лише один легіонер.

На жаль, уже на 10-й хвилині матчу український клуб пропустив гол. Хуан Карлос отримав м'яч на лівому фланзі, зблизився з Мірошниченком, легко пройшов його і зробив простріл у воротарський майданчик. Там Шпорар виграв боротьбу у двох футболістів «Дніпра-1» і зблизька переправив м'яч у ворота.

СК Дніпро-1

З перших хвилин матчу «Панатінаїкос» діяло активно та агресивно як в атаці, так і в обороні. Складалося враження, що дніпряни виявилися не готовими до цього. У нападі підопічні Івана Йовановича грали широко, часто використовували довгі передачі з одного флангу на інший. Саме після такого переведення м'яча «Панатінаїкос» і забив гол.

«Дніпро-1» у першому таймі зустрічав суперників на своїй половині поля – одразу за центральною лінією. Однак футболісти грецького клубу за рахунок якісної гри в пас досить легко проходили оборонні побудови підопічних Кучера. При втраті м'яча гравці «Панатінаїкоса» застосовували пресинг, який було важко долати дніпрянам. У діях гравців «Дніпра-1» явно не вистачало агресії.

За перший тайм запам'яталися три моменти у виконанні підопічних Кучера. Перший вони створили одразу після пропущеного голу, але Довбику не дали нормально вдарити з меж штрафного майданчика. На 18-й хвилині Довбик знову отримав м'яч у штрафному майданчику та пробив приблизно з 14-15 метрів, але удар вийшов невдалим - м'яч пролетів повз ворота.

СК Дніпро-1

Атака «Дніпра-1» на 41-й хвилині розпочалася з того, що Кінарейкін під тиском суперника вибив м'яч на лівий фланг на Рубчинського. Молодий півзахисник у русі прийняв м'яч, завдяки чому відразу пройшов гравця «Панатинаїкоса». За рахунок цього дніпрянам вдалося подолати пресинг та отримати вільні зони. На завершальній стадії Кравець віддав пас у штрафний майданчик на Довбика. Гравець збірної України прийняв м'яч спиною до воріт і хотів віддати пас під удар партнерові, але зробив це дуже невдало, захисник перехопив передачу.

Із самого початку другого тайму підопічні Кучера почали грати агресивніше. Це відразу позначилося на діях як в обороні, так і в атаці. Гравці «Панатінаїкоса» вже не так легко доходили до штрафного дніпрян. Біля воріт грецької команди стало більш напружено, але все ж таки протягом тривалого часу реальних гольових моментів у «Дніпра-1» не було. Удари із середньої та дальньої дистанції не створювали проблем для голкіпера Бріньолі, а наблизитися до воріт не дозволяли його партнери по команді.

СК Дніпро-1

На 72-й хвилині «Дніпро-1» практично повторив свій момент, створений у першому таймі. Бланко віддав на лівий фланг Кравцю, а той зробив передачу на Довбика. На цей раз Артем точно скинув м'яч на Рубчинського, після удару якого м'яч зачепив гравця «Панатінаїкоса» і полетів повз ворота.

Відразу після цього моменту «Панатинаїкос» подвоїв перевагу у рахунку. За допомогою чотирьох передач гравці грецького клубу подолали пресинг та дійшли від своїх воріт до штрафного майданчика «Дніпра-1». Джуричич, прийнявши передачу від Хуана Карлоса, з півкола штрафного майданчика точно пробив у нижній кут воріт – без шансів для Кінарейкіна. Взяв участь у гольовій атаці і Вербич, який вийшов на заміну.

За десять хвилин ситуація для «Дніпра-1» трансформувалася з важкої на майже безнадійну. Хуана Карлоса збили у штрафному майданчику, і Яннідіс реалізував пенальті. М'яч пролетів майже по центру, а воротар вгадував напрям удару. Затримайся Кінарейкін хоч на мить і, цілком можливо, міг би відбити удар.

СК Дніпро-1

На останніх хвилинах матчу підопічні Кучера все ж таки змогли забити гол. Відзначився Танчик, який після розіграшу штрафного удару з близької відстані переправив м'яч у ворота.

«Панатінаїкос» використав практично всі свої можливості в матчі. Це ознака класу та кваліфікації команди. «Дніпро-1» також створив мало моментів. Але реалізувати зміг лише один. Перед матчем у відповідь підопічні Кучера мають набагато більше шансів зустрітися в Лізі Європи з чеською «Славією», ніж із французьким «Марселем» у наступному раунді Лізі чемпіонів.

Ліга чемпіонів. 2 кваліфікаційний раунд. Перший матч.

«Дніпро-1» – «Панатінаїкос» – 1:3

Танчик (90) - Шпорар (10), Джуричич (74), Яннідіс (84, пенальті)

Гуцуляк (70)

«Дніпро-1»: Кінарейкін, Кравець (Каплієнко, 73), Сарапій, Сваток (Когут, 61), Мірошниченко, Бланко (Горін, 83), Бабенко (Танчик, 83), Третьяков (Адамюк, 61), Рубчинський, Гуцуляк, Довбик

«Панатинаїкос»: Бріньолі, Хуан Карлос, Магнуссон, Схенкенвелд (Едвай, 24), Коцирас, Вільєна (Чокай, 71), Джуричич (Манчіні, 78), Перес, Бернард (Вербич, 71), Шпорар (78)

Арбітр: Даніеле Кіффі (Італія)