Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

НБА
| Оновлено 05 лютого 2023, 08:54
7406
1

Леброн Джеймс. За крок до величі

Форвард «Лейкерс» найближчим часом перепише рекорд результативності НБА

| Оновлено 05 лютого 2023, 08:54
7406
1
Леброн Джеймс. За крок до величі
Getty Images/Global Images Ukraine. Леброн Джеймс

Невдовзі ЛеБрон Джеймс має перевершити, здавалося би, «вічний» рекорд результативності в історії НБА. Він йде до цього впродовж 20 сезонів. І вже цьогоріч здатен зайняти трон найкращого снайпера ліги.

Орієнтир Джеймса - 38 387 очок, поставлений центровим «Лейкерс» Карімом Абдул-Джаббаром ще у 1989 році. Уродженець Нью-Йорка грав у 60-ті - 80-ті. Загалом, назбирав 20 сезонів у найсильнішій лізі світу. За цей час реалізував 15 837 кидків з гри (лише один 3-очковий) та 6 712 - з лінії штрафних. Карім відомий своїм «скай-хуком» – кидком з середньої дистанції, який неможливо було накрити. Центровий настільки його натренував, що це була смертоносна зброя для опонентів «Лос-Анджелес Лейкерс».

Саме так, Карім здобував статус найкращого снайпера в майці каліфорнійського клубу, як це зараз робить Джеймс. Примітно те, що попередній рекорд, встановлений в 1973 році, належав також гравцеві ЛАЛ – Вілту Чемберлену (31 419 очок за кар’єру). Продовжимо відслідковувати, наскільки значимим досягнення ЛеБрона може бути для баскетболу?

«Рекорд результативності ніколи не був для мене метою, адже перш за все, я заточений саме під командну гру», – розповідає ЛеБрон журналісту ESPN.

Перевіримо. Джеймс постійно ділив загальне число командних кидків з такими бомбардирами, як Вейд, Ірвінг, Девіс, Вестбрук. Загалом, він роздає 7.4 результативні передачі в середньому за кар’єру. Сезон 19/20 взагалі став визначним: баскетболіст мав дабл-дабл з очок і передач в середньому.

Центрові епохи Каріма, навпаки, були наконечниками атак своїх команд. Асисти не входили в обов’язки Абдул-Джаббара, а гра один-в-один під кільцем, маючи видатний зріст 218 см і відповідний розмах рук, та елітне вміння випускати м’яча в такій точці, що його неможливо було заблокувати навіть при щільній опіці захисників – «скай-хук» – була його головною зброєю.

Проте, легендарний центровий записав на свій рахунок аж 5 660 результативних передач. Це трохи менше 4-х в середньому за гру.

Відсоток реалізації з гри та триочкові. Центрові, зазвичай, рідше промахуються, адже виконують свої кидки ближче до кільця, ніж форварди (чи пойнт-форварди, як ЛеБрон). У Каріма відсоток влучань 72. І майже всі свої бали баскетболіст з гри здобув за рахунок 2-очкових спроб. У ЛеБрона ситуація інакша. В його епоху захисники вже вміли здвоюватися на атакуючому опоненті, закривали 3-секундну зону і блокували підступи під своє кільце загалом – парою бігменів. Тим паче, в «нульових» ще не знали формулу «3 більше, ніж 2», баскетбол ще здебільшого був «двоочковим».

Отже, ЛеБрон вчився кидати з дистанції. Особливо в «Маямі». Особливо після фінальної серії 2013 року з «Сан Антоніо» Грегга Поповича. Коли ЛеБрона Джеймса - найкращого баскетболіста НБА на той час - закрив у захисті неповороткий товстун Борис Діао. Той знав про проблеми з кидком у Джеймса і просто відходив на два кроки від нього в захисті. «Король» мазав більшість своїх спроб з дистанції, а під кільце проштовхатися не міг через відповідні габарити свого опонента. Якби не Рей Аллен, ми не стали би свідками однієї з найкращих серій в історії фіналів ліги.

Таким чином, наразі ЛеБрон реалізував рівно у 2 210 разів більше 3-очкових, ніж це зробив Карім. І ця цифра продовжує збільшуватися. Відсоток реалізації кидків з гри у Джеймса - трохи вище за 50% (краще за середній по лізі), 3-очкових – майже 35%. Отже, обидва баскетболісти мали вражаючі показники для своїх позицій.

«Спостерігати за ним – це щось неймовірне. Він проводить 20-й сезон в НБА і що витворяє - заробляє 30, 40 очок майже щовечора. Неперевершений гравець», – коментує цьогорічні виступи ЛеБрона Лука Дончич.

За останні 5 матчів Джеймс видає такі перформанси: проти «Х’юстона» – 48 очок, проти «Сакраменто» – 32 очки, проти «Мемфіса» (з їхнім феноменальним захистом) – 23 очки, проти «Портленда» – 37 очок, проти «Кліпперс» – 46 очок. В цій серії команда тричі перемогла і двічі програла, маючи відстань до зони плей-ін в одну перемогу, до зони плей-оф – три перемоги.

Getty Images/Global Images Ukraine. Леброн Джеймс

То погляньмо на показник результативності в середньому за гру? «Король», насправді, дивує, показуючи зараз свою другу середню результативність за кар’єру – 30.3 очок за матч по сезону. Втретє за весь час своїх виступів в НБА Джеймс збирає 30+ баллів у середньому. Та ще й відсвяткувавши 38-річчя 30 грудня. Наразі, якщо вирахувати показник очки/сезон, то форвард записує на свій рахунок по 27.2 бали за кожен з 20 років в НБА. У Каріма ці показники трохи менші – 24.6.

Хто з видатних снайперів мав схожі результати? Джордан і Чемберлен набирали більше 30 очок за сезон, але провели набагато менше матчів. Дірк Новіцкі та Вінс Картер зіграли більше матчів за форварда ЛАЛ, але їхня результативність складає лише 20.7 та 16.7 очок за гру. Хто по- справжньому міг кинути виклик уродженцю Акрона, так це Аллен Айверсон. Його 26.7 очок за гру і аж 5 сезонів з 30+ балами по сезону могли зробити Айверсона головним конкурентом Каріма ще задовго до сьогодення. Але витримав випробування дистанцією до рекорду лише Джеймс.

Коли ЛеБрон зможе побити «вічний» рекорд результативності Каріма? Коли нам слід буде прилипнути до моніторів наших комп’ютерів, щоб не пропустити цей визначний момент? Йому не вистачає 178 очок (станом на 25 січня). Якщо баскетболіст набиратиме свою норму по сезону, рекорд Каріма має пасти за шість матчів - в протистоянні з «Індіаною» в ніч з другого на третє лютого. Якщо все ж взяти середню статистику по кар’єрі ЛеБрона, то ми маємо зміститися на одну гру і дочекатися зустрічі з «Нью-Орлеаном» – в ніч на п’яте лютого. Також врахуємо дві бек-ту-бек зустрічі в календарі, в ніч на 26 січня і 31 січня – 1 лютого, що означає можливий відпочинок для лідера каліфорнійців.

А отже, нам з вами слід готуватися до гри з «Голден Стейт», яка відбудеться в ніч на 12 лютого. Символічно буде здобути для Джеймса свій рекорд саме проти принципового суперника, якому він тричі поступався у фіналі НБА, і завдяки якому став великим у 2016 році.

ЛеБрон витримав за свою кар’єру багато випробувань, багато поразок. Але кожного разу він вставав з колін і продовжував йти далі. Як після програного фіналу-2015: «Все добре. Я продовжуватиму тренуватися. Продовжуватиму досягати своєї мети». І це не слова схибленого на статистиці божевільного. Це слова дорослого чоловіка, який знає, що він здатен здобувати титули і перевершувати рекорди.

Просто ЛеБрон знає, що він – найкращий баскетболіст сучасності.

В’ячеслав ШЕВЧЕНКО

Оцініть матеріал
(36)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

АЛЛЕН: «Він найкращий супертяж у світі, Усик йому не рівня. І це не Ф'юрі»
Бокс | 23 листопада 2024, 07:52 3
АЛЛЕН: «Він найкращий супертяж у світі, Усик йому не рівня. І це не Ф'юрі»

Британський боксер відзначив Мартіна Баколе

Україна – Ізраїль. Прогноз і анонс на матч кваліфікації ЧЄ
Баскетбол | 23 листопада 2024, 16:40 3
Україна – Ізраїль. Прогноз і анонс на матч кваліфікації ЧЄ

Наші баскетболісти двічі за три дні зіграють з ізраїльтянами

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
fifawc2022
Чемберлен чуть ли не всю карьеру отыграл с набором 30+20 ... без трешек и с проблемными *фолами и прочими похождениями налево ...
*реализация штрафных, которая была успешно превзойдена в кавычках Шакилом Онилом