Камбек Мораеса. Шахтар на виїзді вирвав перемогу в Олександрії

Гол Мораеса допоміг донецькому клубу обіграти «Олександрію»

16722
144
ФК Шахтар Донецьк

Одна з головних інтриг цього матчу зникла ще до початку. Всі чекали на прощальний матч Марлоса у футболці донецького «Шахтаря», оскільки бразильський українець не продовжив далі свій контракт із клубом і має намір повернутися до Південної Америки. Але Марлос на гру не приїхав і команда була змушена провести завершальний офіційний матч року без досвідченого гравця.

Натомість, як і раніше, особливий інтерес привертало питання: чи зможуть гірники взяти реванш у суперника за поки що єдину поразку в нинішньому чемпіонаті країни? А те, що сил та засобів для реалізації такого завдання у «Шахтаря» вистачає і без Марлоса, було очевидним.

Як і передбачалося, «гірники» вже зі стартових хвилин заволоділи територіальною перевагою на полі. На початку матчу Олега Білика «перевірили» Тете та Михайло Мудрик, проте удари обох футболістів вийшли несильними й для голкіпера «Олександрії» особливої загрози не становили. Як і два кутові поспіль, які гості подали на дев'ятій хвилині. «Шахтар» продовжував контролювати м'яч, але не більше.

Незважаючи на відсутність у складі свого капітана Каспарса Дубри, без якого складно уявити захист «Олександрії» цього сезону, господарі досить грамотно оборонялися. При цьому підопічні Юрія Гури не забували й про контратаки, і в одній із них були близькі до того, щоби відкрити рахунок. На 32-й хвилині Андрій Цуріков потужно пробив з-за меж штрафного майданчика, Анатолій Трубін відбив м'яч перед собою, але підхопивший  «снаряд» Іван Калюжний забарився і його удар заблокували.

Наприкінці першого тайму віч-на-віч з Біликом по лівому флангу вискочив Фернандо, момент був перспективний, проте кіпер олександрійців все «прочитав», вибіг за межі штрафного майданчика і в підкаті вибив м'яч в аут. Отже до перерви команди стартові нулі на табло не змінили.

На старті другої половини зустрічі суперники мали можливості забити після стандартів. Спочатку Майкон прямим ударом зі штрафного запустив м'яч над поперечиною, а на 53-й хвилині після навісу зі штрафного від Сергія Рибалки не вийшов удар із близької відстані у Владислава Бабогло. Вже в наступному епізоді Рибалка отримав травму в ігровому зіткненні з Мудриком, залишив поле на ношах і був замінений на Юрія Копину.

Невдовзі «Олександрія» таки забила гол, коли на 60-й хвилині після навісу зі штрафного м'яч у сітку відправив Олександр Мельник, однак перед цим його торкнувся Копина, який перебував в офсайді, і взяття воріт не відбулося.

А ось ще через три хвилини господарі все зробили за правилами і, розігнавши швидку атаку, відкрили рахунок. Відзначився Олег Кожушко, який вийшов на заміну на початку другого тайму. Хавбек господарів у падінні замкнув фланговий навіс від Максима Третьякова.

Де Дзербі у відповідь випустив на поле Соломона і Маркоса Антоніо, які одразу додали гостроти атакам гостей. На 70-й хвилині саме Соломон ефектним ударом з лінії штрафної відновив паритет.

Ще одну знакову заміну наставник «Шахтаря» провів на 75-й хвилині, коли замість Фернандо на поле вийшов Жуніор Мораес. 34-річний екс-бразилець, а нині форвард збірної України, майже дев'ять місяців був поза грою через травму. Повернення вийшло краще не придумаєш!

Через дві хвилини свого перебування на полі Мораес забив гол, який у підсумку виявився переможним! Після помилки Цурікова, який не зумів вибити м'яч у власному штрафному майданчику, Жуніор в дотик результативно пробив повз Білика.

Наприкінці матчу спроби «Олександрії» організувати фінальний штурм успіху не принесли. 2:1 – вольова перемога «Шахтаря» імені «джокерів» Роберто Де Дзербі.