Ястремська в божевільному фіналі виграла турнір в Страсбурзі!

Даяна перервала переможну серію Каролін Гарсії в матчах з українками

33806
55
Третя ракетка України Даяна Ястремська (№42 WTA) виграла фінальний матч на грунтовому турнірі серії International в Страсбурзі.

У матчі за титул 19-річна українка в трьох сетах обіграла Каролін Гарсію з Франції (№24 WTA).

Страсбург. Фінал
Даяна Ястремська (Україна) - Каролін Гарсія (Франція) - 6:4, 5:7, 7:6(3)

Як і очікувалося, матч видався не з простих. Хоча це дуже м'яко сказано. Спочатку найбільше Даяні заважали власні нерви, які в такі моменти часто не дають показати свій максимум. Почався поєдинок для Ястремської з пристрілки і пари програних геймів - стандартна ситуація для її матчів в Страсбурзі. Але після цього українка заграла зовсім по-іншому, особливо на прийомі. Подача сьогодні не рятувала Каролін, в першому сеті вона виграла всього 28% очок під час своїх геймів. Навіть важко пригадати, чи доводилося коли-небудь бачити щось подібне при підсумковому рахунку 4:6. У Даяни також не все виходило на подачі, двічі вона допустила подвійні помилки на брейкпоінтах суперниці і тільки через це сет не завершився раніше.

Партія закінчилася в той момент, коли українці вдалося всього вдруге захистити свою подачу в додачу до чотирьох геймів, які були виграні на прийомі.

У другому сеті все також починалося непогано, було 2:0 і 3:1, після чого Даяна стала зменшувати оберти, цього в грі проти Гарсії робити не можна. Француженка почала потихеньку наздоганяти, але все одно зрівняються у неї не виходило. У важкому восьмому геймі Ястремська відіграла подвійний брейкпоінт і вийшла подавати на матч. На жаль, зароблений подвійний матчбол реалізувати не вдалося, і далі все стало дуже погано.

Ментальне перевага перейшла до Гарсії і вона забрала всі наступні гейми в сеті. Залишилося незрозумілим лише те, чому Даяна викликала Олів'є Женома тільки при рахунку 5:6, невже це така підготовка до Шоломів, і вирішили покластися на текстові заготовки?

Чесно кажучи, перед третім сетом в перемогу Даяни не дуже вірилося. Здавалося, що ми побачимо ще одну серію матчів Гарсії проти українок. Але Ястремська в черговий раз показала, що зламати її неможливо. У третьому геймі українка зробила брейк, реалізувавши лише сьомий брейкпоінт, але дуже швидко Каролін рахунок зрівняла. Далі всі брали свої подачі, набагато ближче до перемоги була француженка, в десятому геймі у неї навіть був матчбол, але все завершилося на тай-брейку, першому для обох тенісисток на турнірі.

З рахунку 2:2 Даяна виграла чотири очки і справа залишалася за малим. Гарсія нарешті теж втомилася, і довгоочікувана перемога залишилася за нами.

Все-таки символічно, що українка переграла Гарсію саме в такій манері.

Це третій фінал і третій виграний турнір Даяни на рівні WTA. Раніше вона перемагала на хардових змаганнях в Гонконзі-2018 і Хуахіні-2019. За кількістю титулів Ястремська вже обійшла сестер Бондаренко, на черзі Леся Цуренко і Наталія Медведєва (по 4). У Еліни Світоліної на даний момент 13 виграних турнірів.

Також відзначимо, що Ястремська нарешті перервала серію перемог Гарсії над українками, яка налічувала 7 матчів (Світоліна - 3, Костюк - 2, Цуренко і К. Бондаренко - по 1).

За перемогу на турнірі в Страсбурзі Даяна отримає 280 очок і підніметься на 32-е місце в рейтингу WTA.

Нагадаємо, що першою суперницею 19-річна українки на Ролан Гаррос стане іспанка Карла Суарес Наварро. Матч відбудеться в понеділок або вівторок.

(28)

Буде скандал? До збірної України не приїдуть лідери
Волейбол | 02 травня 2024, 09:31 28

На команду чекає виступ у Золотій Євролізі

Автобус ПСЖ залишив стадіон у Дортмунді без Мбаппе. Стала відома причина
Футбол | 02 травня 2024, 06:35 6

1 травня «Боруссія Д» обіграла парижан 1:0 у першому матчі 1/2 фіналу Ліги чемпіонів